Projektowanie www pod linux :) kto projektuje i jak się wam w tym środowisku pracuje
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Projektowanie www pod linux :) kto projektuje i jak się wam w tym środowisku pracuje

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-05-2009
    Wpisy
    76
    Punkty
    10

    Projektowanie www pod linux :) kto projektuje i jak się wam w tym środowisku pracuje

    Hej, pytanie jak w temacie, kto z Was projektuje pod Linux (jeśli tak to na jakim systemie i jakich narzędzi używacie) Pytam ponieważ mam zamiar przesiąść się właśnie na ten system (z linux miałem już doczynienia, 1 rok pracy) choć nigdy nie używałem go do tworzenia WWW. Chodzi np. o to jak sobie radzicie z testowaniem aplikacji, strony pod różnymi przeglądarkami np. IE, oraz czy są problemy w wyświetlaniu czcionek itd. Proszę wypowiedzcie się, bo nie wiem co robić :confuse: Dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec Craft awatar
    Dołączył
    17-07-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    119
    Punkty
    20

    Domyślny

    Trochę dziwne pytanie. Systemu operacyjnego nie używa się do tworzenia stron WWW. A jakie narzędzia to już kwestia kto co lubi, czy jest odpowiednik lub wersja na dany system.
    A z jakich narzędzi korzystałeś do tej pory?
    Na pewno system linux wymaga bycia bardziej świadomym użytkownikiem. Pod Win instalujesz program i zazwyczaj już jest gotowy do działania. Pod Linuxem nie zawsze jest to takie proste
    NA pewno dobrym przyjacielem staje się konsola/terminal.
    Ja najczęściej pracuję pod Linuxem (netbeans, eclipse, SVN, jakiś bugtracker, gimp, filezilla)
    Z Windowsa korzystam tylko, jeżeli mam coś do wykonania w .NET,JAVA (niestety pod Linuxem często się sypie)
    Co do przeglądarek Firefox pod Linuxem to nie to samo co pod Windowsem (dotyczy to też chrome i opera) , często strony wyświetlają się inaczej.
    Jednym z rozwiązań jest zainstalowanie sobie windowsa na wirtualnej maszynie, tylko po to aby móc przeglądać strony pod innymi przeglądarkami.

    Ja polecam Linuxa, jeżeli dobrze skonfigurujesz środowisko to nie ma prawa coś się spie...yć poza tym pod Windowsem często brakuje mi takich narzędzi jak chociażby less czy tail a to dopiero początek.

  4. #3
    Bywalec PiotrWrona awatar
    Dołączył
    05-01-2011
    Wpisy
    286
    Punkty
    14

    Domyślny

    Linux na pewno jest niebo stabilnejszy od windowsa więc i praca na nim jest przyjemniejsza.


    A jeśli chodzi o programy do tworzenia www to oczywiście Gimp, LAMPP i jakiś program tekstowy.
    Jeśli chodzi o przeglądarki są wszystkie te co w win. ja mam jeszcze zainstalowaną SAFARI i czcionki z windowsa.
    Tłumaczenie Frontu JomSocial 2.2 RC1 http://chomikuj.pl/piotrwronakrakow

Podobne tematy

  1. Pod menu jest "web linux hosting" jak usunąć?
    przez olexmo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-06-2011, 22:14
  2. Jak wam się wyświetla moja strona? - u mnie artykuły są niżej.
    przez ewqa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-08-2010, 17:37
  3. $lang_theme_code_title kto wie jak się z tym uporać ?!
    przez Pujan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-08-2007, 12:37
  4. Czy działa pod Linux'em?
    przez kkmm1 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-08-2007, 12:05

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •