Jomsocial - problem w spolszczeniu.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Jomsocial - problem w spolszczeniu.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny Jomsocial - problem w spolszczeniu.

    Siemka. Jako szczęśliwy posiadacz JS 2.2.5BETA postanowiłem sobie wgrać o spolszczenie. Najnowsze darmowe jakie znalazłem było to 2.2RC1. Pomyślałem sobie że powinno zadziałać i dla testów nim pojawi się do kupienia spolszczenie już nie dla bety to wgram darmówkę. No to wgrałem, backupnąłem stare pliki, wgrałem nowe. Wszystko w odpowiednich miejscach i zonk. Wszystkie angielskie nazwy nie są polskie, a mają taki charakter np: COM_COMMUNITY_ALL_PHOTOS . Ok, wgrałem dla testu wersję JS 2.2RC1 i również wgrałem to spolszczenie dla 2.2RC1, ale nadal jest tak samo. Nawet jak sam wezmę oryginalny plik spolszczę jedno słowo, to ono i tak na stronie jest dalej po angielsku. Join us now zamieniam na dołącz do nas, z CTRL+F sprawdzam czy czegoś nie przeoczyłem, niby wszystko zmienione, a dalej jest po angielsku. Ktoś coś zaradzi ? Może ja nie umiem wgrywać tego spolszczenia ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Darmowe, czyli pobrane gdzieś z wątpliwej sławy źródeł, co mogłoby wyjaśniać jego jakość? Jedyne rzetelne spolszczenia są oferowane do kupienia za śmieszne pieniądze w porównaniu z ceną komponentu JS. Jeśli kogoś stać na zakup konia to powinno mu też starczyć na zakup siodła. Zakładam, że sam komponent masz kupiony od jego producenta.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    "czyli pobrane gdzieś z wątpliwej sławy źródeł..."
    Dobre, dobre... przypuszczam bowiem, że to źródło to www.pliki.joomla.pl i tłumaczenie udostępnione przez @PiotraWronę
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-08-2008
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dokładnie pliki od Pana Wrony. Tylko, że tak jak napisałem - nawet jak sam spolszczam angielskie frazy, nie są one wyświetlane we froncie, a w pliku nic nie zostało pominięte.
    Widziałem spolszczenie za 30 zł, warto je brać czy też będzie taki problem jak tutaj ?

  6. #5
    Nowicjusz krees awatar
    Dołączył
    22-09-2010
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Polak skąpi, Polak oszczędza a później Polak się męczy i wyklina ;P według mnie warto wydać te kilka drobnych na spolszczenie z prawdziwego zdarzenia - ja osobiście zakupiłem (tutaj: http://blog.elimu.pl/3851-jomsocial-18-spolszczenie/ ) nie zbiedniałem a oszczędziłem nerwów + dostałem kilka dodatkowych spolszczeń do innych dodatków i przyjazną, przydatną "Instrukcja obsługi komponentu JomSocial" więc naprawdę warto!

    Zastanawiam się tylko nad kwestią czy w spolszczenie dotyczy też mailowych powiadomień Jomsocial do użytkowników? Mi to nie działa na najnowszej wersji na poprzednich starszych też powiadomienia miałem w języku angielskim w większości tekstu :/
    ...czy ktoś z Was wie czy to można zmienić lub może jest jakieś ustawienie które przeoczyłem, które zmienia język powiadomień w Jomsocial - będę wdzięczny za pomoc.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    30-09-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    mhm, na oko..

    COM_COMMUNITY_USER_PROFILE_CHANGED_NEEDS_APPROVAL
    COM_COMMUNITY_USER_REGISTERED_NEEDS_APPROVAL

    Jakbyś wkleił treść maila to byłoby łatwiej poszukać ;-)

  8. #7
    Nowicjusz krees awatar
    Dołączył
    22-09-2010
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przykładowo mail informujący mnie o tym, że user o nazwie XXX wysłał mi zaproszenie do znajomych:
    TREŚĆ:

    "XXX dodał Ciebie jako znajomego. Musisz zatwierdzić to zaproszenie.


    To add Daannccee as your friend, just go to your friends request page below:

    http://www.przykładowastrona.pl/twoj-profil/znajomi/pending"

    lub w powiadomieniu o otrzymaniu wiadomości też część jest po polsku a ostatnia linijka po angielsku:

    "You can also read your new message on the site here:"

  9. #8
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    A można było kupić spolszczenie, i zaoszczędził byś sobie i nam nerwów/wpisów.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  10. #9
    Nowicjusz krees awatar
    Dołączył
    22-09-2010
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jak napisałem w poprzednich postach zakupiłem spolszczenie i to jak się nie mylę PeFik właśnie od Ciebie i chwale je sobie - ale niestety te pola wyjątkowo mam po angielsku przy powiadomieniach. Wersja mojego legalnie zakupionego Jomsocial 2.2.2 spolszczenie jakie ostatnio mam zaimportowane to PL - JomSocial 2.2.4 (aktualiz 16-08-2011)

  11. #10
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    p.s.
    Ostatnia aktualizacja PL - JomSocial 2.2.5 (aktualiz 5-09-2011)
    Krees - pobierz nową wersje PL, poprawiłem to i owo.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-05-2011, 22:52
  2. Problem z jomsocial
    przez wojtekmielec13 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 20-10-2010, 02:05
  3. Problem z Jomsocial
    przez diablowgw na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 01-09-2010, 22:20
  4. Problem z JomSocial
    przez CaRgO24 na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-02-2010, 22:38
  5. Problem z Jomsocial
    przez eman na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-03-2009, 23:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •