Jomsocial - problem w spolszczeniu.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Jomsocial - problem w spolszczeniu.

Przeglądacz
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

Domyślny Jomsocial - problem w spolszczeniu.

Siemka. Jako szczęśliwy posiadacz JS 2.2.5BETA postanowiłem sobie wgrać o spolszczenie. Najnowsze darmowe jakie znalazłem było to 2.2RC1. Pomyślałem sobie że powinno zadziałać i dla testów nim pojawi się do kupienia spolszczenie już nie dla bety to wgram darmówkę. No to wgrałem, backupnąłem stare pliki, wgrałem nowe. Wszystko w odpowiednich miejscach i zonk. Wszystkie angielskie nazwy nie są polskie, a mają taki charakter np: COM_COMMUNITY_ALL_PHOTOS . Ok, wgrałem dla testu wersję JS 2.2RC1 i również wgrałem to spolszczenie dla 2.2RC1, ale nadal jest tak samo. Nawet jak sam wezmę oryginalny plik spolszczę jedno słowo, to ono i tak na stronie jest dalej po angielsku. Join us now zamieniam na dołącz do nas, z CTRL+F sprawdzam czy czegoś nie przeoczyłem, niby wszystko zmienione, a dalej jest po angielsku. Ktoś coś zaradzi ? Może ja nie umiem wgrywać tego spolszczenia ?

2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna

Pochwał
    setki
    Wyga alex51 awatar
    Wpisy
    3 359
    Punkty
    481

Domyślny

Darmowe, czyli pobrane gdzieś z wątpliwej sławy źródeł, co mogłoby wyjaśniać jego jakość? Jedyne rzetelne spolszczenia są oferowane do kupienia za śmieszne pieniądze w porównaniu z ceną komponentu JS. Jeśli kogoś stać na zakup konia to powinno mu też starczyć na zakup siodła. Zakładam, że sam komponent masz kupiony od jego producenta.
    Wiem, że niewiele wiem, ale jeśli to co wiem było Ci pomocne,
    to skorzystaj z tego:

Senior zwiastun awatar
    Wpisy
    27 291
    Punkty
    1133

Domyślny

"czyli pobrane gdzieś z wątpliwej sławy źródeł..."
    Dobre, dobre... przypuszczam bowiem, że to źródło to www.pliki.joomla.pl i tłumaczenie udostępnione przez @PiotraWronę
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Przeglądacz
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

Domyślny

Dokładnie pliki od Pana Wrony. Tylko, że tak jak napisałem - nawet jak sam spolszczam angielskie frazy, nie są one wyświetlane we froncie, a w pliku nic nie zostało pominięte.
    Widziałem spolszczenie za 30 zł, warto je brać czy też będzie taki problem jak tutaj ?

Nowicjusz krees awatar
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

Domyślny

Polak skąpi, Polak oszczędza a później Polak się męczy i wyklina ;P według mnie warto wydać te kilka drobnych na spolszczenie z prawdziwego zdarzenia - ja osobiście zakupiłem (tutaj: http://blog.elimu.pl/3851-jomsocial-18-spolszczenie/ ) nie zbiedniałem a oszczędziłem nerwów + dostałem kilka dodatkowych spolszczeń do innych dodatków i przyjazną, przydatną "Instrukcja obsługi komponentu JomSocial" więc naprawdę warto!

Zastanawiam się tylko nad kwestią czy w spolszczenie dotyczy też mailowych powiadomień Jomsocial do użytkowników? Mi to nie działa na najnowszej wersji na poprzednich starszych też powiadomienia miałem w języku angielskim w większości tekstu :/
    ...czy ktoś z Was wie czy to można zmienić lub może jest jakieś ustawienie które przeoczyłem, które zmienia język powiadomień w Jomsocial - będę wdzięczny za pomoc.

Nowicjusz
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

Domyślny

mhm, na oko..

COM_COMMUNITY_USER_PROFILE_CHANGED_NEEDS_APPROVAL
    COM_COMMUNITY_USER_REGISTERED_NEEDS_APPROVAL

Jakbyś wkleił treść maila to byłoby łatwiej poszukać ;-)

Nowicjusz krees awatar
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

Domyślny

Przykładowo mail informujący mnie o tym, że user o nazwie XXX wysłał mi zaproszenie do znajomych:
    TREŚĆ:

"XXX dodał Ciebie jako znajomego. Musisz zatwierdzić to zaproszenie.

To add Daannccee as your friend, just go to your friends request page below:

http://www.przykładowastrona.pl/twoj-profil/znajomi/pending"

lub w powiadomieniu o otrzymaniu wiadomości też część jest po polsku a ostatnia linijka po angielsku:

"You can also read your new message on the site here:"

Senior PeFik awatar
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

Domyślny

A można było kupić spolszczenie, i zaoszczędził byś sobie i nam nerwów/wpisów.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Nowicjusz krees awatar
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

Domyślny

Jak napisałem w poprzednich postach zakupiłem spolszczenie i to jak się nie mylę PeFik właśnie od Ciebie i chwale je sobie - ale niestety te pola wyjątkowo mam po angielsku przy powiadomieniach. Wersja mojego legalnie zakupionego Jomsocial 2.2.2 spolszczenie jakie ostatnio mam zaimportowane to PL - JomSocial 2.2.4 (aktualiz 16-08-2011)

Senior PeFik awatar
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

Domyślny

p.s.
    Ostatnia aktualizacja PL - JomSocial 2.2.5 (aktualiz 5-09-2011)
    Krees - pobierz nową wersje PL, poprawiłem to i owo.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni