Witam wszystkich

Mam mały problem z ACL w Joomla! 1.7
Założmy taką sytuację:
- mamy dwóch użytkowników (user a oraz user b)
- mamy dwie kategorie artykułów (category a oraz category b)
chodzi o to żeby "user a" mógł tylko w "category a" stworzyć, edytować oraz opublikować swój artykuł z front end'u,
"user b" to samo tylko w "category b" ale żeby "user a" nie widział nieopublikowanych artykułów z "category b" a "user b" z "category a".

Stworzyłem dwóch użytkowników, dwie kategorie, dwie grupy dostępu.

Konfiguracja Globalna

"group a" oraz "group b" dziedziczy z grupy "Public"

Public
|- group a
|- group b

Wszystko jest dziedziczone poza "Logowanie w witrynie" oraz "Poprawianie własnych"

"user a" przypisany tylko do "group a"
"user b" przypisany tylko do "group b"

W "category a" dla "group a" wszystko ustawione na Dozwolone podobnie w przypadku "category b" i "group b"

"user a" oraz "user b" przypisanie do poziomów dostępu "Registered" oraz "Special" aby wyświetlić menu użytkownika wraz z opcją dodawania artykułu.

Problem w tym, że przy takim ustawieniu "user a" nie widzi swoich nieopublikowanych artykułów, a "user b" swoich.
Dodawanie artykułów działa poprawnie przy dodawaniu wyświetla się dla "user a" "category a" a dla "user b" "category b"
Po opublikowaniu artykułów przez "Super User" "user a" może edytować swoje artykuły ale nie może zmieniać Statusu (ComboBox jest ustawiony na disable).

Proszę o jakieś wskazówki, radziłem się już wujka Google niestety rady które znalazłem polegały na zablokowaniu w "category b" "category a".
Niestety takie rozwiązanie ma mały minus związany z tym, że jeśli dołożymy 20 nowych kategorii w których tylko jeden autor będzie mógł dodawać artykuły to będziemy mieli mnóstwo kategorii do blokowania.

Dziękuję za wszelką pomoc.