Lewe menu - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Lewe menu

  1. #11
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Nie lubię cytować siebie, ale tym razem to zrobię

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Wyłączyłem filtrację tekstu dla super administratora i jadę na "żywca" bez żadnych wodotrysków. YouTube przecież generuje gotowy kod do wklejenia na stronę, więc jaki widzisz problem?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie rozumiesz mnie albo ja już się zamotałem wkleiłem gotowy kod tylko znowu mam odnośnik zamiast playera w tym jeb.. ym menu - zamiast tekstu chcę mieć playera - owszem są gotowe moduły i komponenty ale to jeszcze nie to

  4. #13
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Popatrz -> http://parafiawnmp.pl/j17/

    Nie ma tu żadnego playera, tylko wklejony kod z Youtube.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    No i widzisz nie zrozumieliśmy - samo wklejenie kodu to jest najmniejszy problem. Joomla składa się z modułów i zazwyczaj lewa strona ( wąski pasek ) jest wykorzystywana do menu.
    A ja ten "wąski pasek chcę wykorzystać jako moduł do umieszczania treści, grafiki, video, dźwięku itp.
    Zauważ, że na stronie http://parafiawnmp.pl/j17/ kod tego filmu jest umieszczony, gdzie indziej - moduł pozwala na umieszczanie - ja chcę przekształcić tzw sterotyp lewego menu, które zwyczajowo posiada odnośniki.
    Kolega Moderator parę postów wyżej podał mi linki do instalek modułów ale one nie są wystarczające, ponieważ zarządzają ubogą grafiką ( ikony w formacie 25x25 pikseli ) + treść
    a mi zależy aby lewe menu ( wąski pasek ) dostosować do umieszczanie dowolnych "wartości" ( media, grafika itp )
    W centralnej części strony ( niestety muszę rozgryźć, który moduł do ktorego Menu ) czyli tzw stronie startowej nie ma najmniejszego problemu na umieszczenie czegokolwiek

  6. #15
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kodar Zobacz wiadomość
    A ja ten "wąski pasek chcę wykorzystać jako moduł do umieszczania treści, grafiki, video, dźwięku itp.
    W czym widzisz problem? Do umieszczania treści masz w standardzie moduł 'Artykuły z kategorii'. Do grafiki masz moduł 'własny kod html', do wideo (z Youtube) masz moduł 'własny kod html, do dźwięku jest kilka modułów do pobrania z JED. Jest tylko jeden ogólny problem - Ty nie znasz standardowych możliwości zastosowania CMS Joomla.

    Zauważ, że na stronie http://parafiawnmp.pl/j17/ kod tego filmu jest umieszczony, gdzie indziej
    Nie ma znaczenia, w którym miejscu jest ten moduł teraz, bo może być w każdym.

    Kolega Moderator parę postów wyżej podał mi linki do instalek modułów ale one nie są wystarczające, ponieważ zarządzają ubogą grafiką ( ikony w formacie 25x25 pikseli ) + treść
    a mi zależy aby lewe menu ( wąski pasek ) dostosować do umieszczanie dowolnych "wartości" ( media, grafika itp )
    Najpierw włącz myślenie i zdobądź trochę więcej umiejętności w modyfikacjach, a poradzisz sobie bez trudu.

    W centralnej części strony ( niestety muszę rozgryźć, który moduł do ktorego Menu ) czyli tzw stronie startowej nie ma najmniejszego problemu na umieszczenie czegokolwiek
    W lewej i prawej kolumnie (bez środkowej) też mozna umieścić prawie wszystko, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ty moim zdaniem wyrażasz zbyt pochopnie niezasłużone opinie o Jooma, bo ja w niej siedzę już 6 lat i takich mankamentów nie zauważyłem.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    w Joomli "siedzę" 2 tygodnie

    ---------- Post dodany o 10:29 ---------- Poprzedni post był o 10:14 ----------

    Dlaczego twierdzisz, że pochopne ( złe ) opinie wyrażam uważam że to jest chyba najlepszy CMS na rynku - tylko aby dostosować witrynę dla włanych potrzeb trzeba się napocić co prawa trochę idę na skróty bo chcę wiedzieć wszystko "na teraz"

  8. #17
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    droga na skróty jest dwa razy dłuższa
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    powiem tak - nasze polskie centrum joomli jest bardzo ubogie w upgrade do joomli - ściągnąłem sobie moduł do wklejenia dowolnego kodu html i php

    Gdyby od początku koledzy naprowadzili mnie na odpowiednią "ścieżkę" już by było po problemie - moduł zainstalowany i mogę sobie wrzucać co chcę

    http://extensions.joomla.org/extensi...-modules/16359

    ---------- Post dodany o 11:16 ---------- Poprzedni post był o 11:15 ----------

    Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość oraz pomoc

  10. #19
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    A Ty coś pisałeś o potrzebie prezentacji kodu html i php w module?

    Nie potrafisz jasno zdefiniować swoich potrzeb i jeszcze się wymądrzasz.

    Odkrycia JED też nie zrobiłeś, bo wszyscy korzystamy z tego repozytorium.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    14
    Punkty
    11

    Domyślny

    Facet ty jesteś jakiś przewrażliwiony - no comment

    ---------- Post dodany o 16:38 ---------- Poprzedni post był o 16:37 ----------

    musisz obejrzeć "Chłopaki nie płaczą" przy okazji wyluzować się jak "Laska" z filmu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. lewe menu problem
    przez elektronik666 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-12-2010, 14:53
  2. Ucina lewe menu
    przez groshinio na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 27-12-2010, 13:36
  3. Przesunięte lewe menu do środka
    przez dominik_fil na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-07-2010, 12:22
  4. JA_Purity_II - lewe menu za artykułami
    przez aerostat na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-05-2010, 21:27
  5. lewe menu - wyświetlanie
    przez sylmek na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-07-2009, 19:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •