Przenoszę stronę na serwer zastępując starą stronę, ktej jednocześnie nie usuwam. Hel
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Przenoszę stronę na serwer zastępując starą stronę, ktej jednocześnie nie usuwam. Hel

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny Przenoszę stronę na serwer zastępując starą stronę, ktej jednocześnie nie usuwam. Hel

    Witam,
    Wiem, że temat przenoszenia strony na serwer jest regularnie wałkowany i z góry przepraszam ale przysięgam, że przeczytałam wszystko, co było i nie pomogło mi to w moim problemie.

    Przygotowałam na localhost stronkę. Mam wykupiony serwer, na którym obecnie wiszą 2 strony, powiedzmy: "mojastrona1.pl" i "mojastrona2.pl". Żadna z nich nie jest oparta na joomli, ani innym cmsie, były zrobione przez inną osobę. Przygotowana przeze mnie strona ma ZASTĄPIĆ "mojastrona1.pl" czyli być pod tą samą domeną.

    Na serwerze mam katalog "domains" a w nim podkatalogi "mojastrona1.pl" i "mojastrona2.pl".

    Problem jest bardziej złożony, bo obecnie wisząca w necie "mojastrona1.pl" jest nienajgorzej zindeskowana w google. Chciałabym bardzo po wgraniu nowej strony zachować podstrony starej aby móc je przekierować na nowe podstrony. Żeby to rozjaśnić: pod adresem "mojastrona1.pl" będzie nowa strona główna (ma ona zastąpić obecnie istniejącą stronę głóną), natomiast nowe podstrony to np. "mojadomena1.pl/uslugi-wroclaw". Obecnie to "mojadomena1.pl/uslugi.php". Chciałabym nie wyrzucać z serwera tego, co tam obecnie jest ale zainstalować nową stronę obok starych i stare przekierować na nowe.

    No i teraz pytanie: jak to zrobić? Żeby działało i żeby zachować tamte podstrony i potem móc je przekierować?
    Będę wdzięczna za wszelką pomoc, a najbardziej za taką punkt po punkcie jak to po prostu wykonać. Pomóżcie proszę.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    jeśli w katalogu "mojadomena1.pl" nie występuje żaden katalog o takiej samej nazwie jak w Joomla! i żaden plik o takiej samej nazwie jak pliki z katalogu głównego Joomla! to poprostu instalujesz tam Joomla! normalnie bez kasowania już istniejącej zawartości.
    Usuwasz jedynie istniejący plik index.html jeśli takowy tam posiadałaś, aby po wpisaniu adresu mojadomena1.pl otwierała się Joomla! z index.php.

    Teraz po wpisaniu "mojadomena1.pl/uslugi-wroclaw' powinno otworzyć się stary wpis, a po wpisaniu "mojadomena1.pl/uslugi.php" nowy wpis już z Joomla!. W starym dajesz przekierowanie na nowy i gotowe.

    mam nadzieję że o to ci chodziło cały czas.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny

    Tak, o to chodziło. Dzięki.
    I na pierwszy rzut oka chyba nie ma dublujących się nazw folderów. Ale zrobię jeszcze drugi i trzeci rzut oka, żeby miec pewność.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny

    Witam,
    Po przerwie wracam do swojego dawnego problemu. Mam nadzieję, że jeszcze pamiętasz. Sprawdziłam dokładnie i niestety w katalogu public_html (domains>mojadomena1.pl>public_html) - czyli tam, gdzie powinnam wgrać moje pliki z Joomla! istnieje już katalog 'images' - co teraz?
    czy muszę zmienić jego nazwę i na starej stronie znaleźć i odpowiednio zamienić wszystkie ścieżki z tą nazwą. Szczerze powiedziawszy boję się grzebać w stronie, której nie robiłam. Masz jakiś pomysł? pozdr.

  6. #5
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    i stara i nowa strona mogą przecież korzystać z tego samego katalogu
    backup starej strony to podstawa.
    przed instalacją zmień nazwę katalogu, a po instalacji przenieś starą zawartość do nowej i gotowe

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-06-2011
    Wpisy
    25
    Punkty
    31

    Domyślny

    Ślicznie dziękuję!
    A propos tego katalogu 'images' - fakt! obie strony mogą korzystać z tego samego. Proste, a skuteczne. Tak proste, że sama bym nie wpadła.
    Odnośnie całej reszty: stronkę wrzuciłam już tydzień temu. Chciałam poczekać, czy coś nieoczekiwanego się nie zdarzy, ale... wygląda, że wszystko działa jak należy
    B. dumna jestem, bo to pierwsza stronka.
    I bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za pomoc, bo sama w życiu bym tego nie zrobiła.
    A w podziękowaniu ciacho pozdrawiam.
    Załącznik 4540

Podobne tematy

  1. strona skopiowana z serwera i wrzucona ponownie na serwer - nie działa
    przez krzymor na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 05-11-2009, 22:08
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-08-2009, 22:59
  3. Strona przeniesiona na inny serwer - edytory treści nie działają
    przez regnar na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 20-03-2009, 14:59
  4. przenosiny na inny serwer, strona sie nie laduje
    przez mateuszem na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-02-2009, 21:55
  5. Nowa i stara strona równocześnie
    przez ximi na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-08-2008, 22:30

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •