Jak to jest z licencjami dodatków? - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 35

Temat: Jak to jest z licencjami dodatków?

  1. #11
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Buhahahaha

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    29-09-2011
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Śmiejcie się śmiejcie... Ja faktycznie niewiele mam wspólnego z informatyką, a przypadło mi w zaszczycie zajmowanie się stroną gminną... Strona stoi na joomli i chciałem ją trochę wzbogacić o jakieś dodatki - stąd moje pytanie o licencję GPL Commercian i Non-Commercial, żeby później po zainstalowaniu nie okazało się, że łamane jest prawo... Ale widzę, że na tym forum można zostać tylko wyśmianym...

  4. #13
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez apek121212 Zobacz wiadomość
    Ale widzę, że na tym forum można zostać tylko wyśmianym...
    No jak ktoś sam sobie zaprzecza i nawet nie daje sobie wytłumaczyć .... no to sorry.

  5. #14
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Czy w urzędzie używa się tylko darmowego oprogramowania ? czy także płatnych z natury Windowsów i MS Office - zatem poprzez analogie, jeśli kupiłeś możesz używać, jeśli było za darmo udostępnione przez twórce (autora), także.

    Też pracowałem w tzw. "urzędzie", więc wiem, jak to jest, jak Cię oddelegują do zadania.
    Przy okazji może urząd kupi ci jakąś książkę o Joomla -> http://blog.elimu.pl/ksiazki-o-joomla/ ?
    Ostanio edytowane przez PeFik : 29-09-2011 18:05
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #15
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Czy w urzędzie używa się tylko darmowego oprogramowania ? czy także płatnych z natury Windowsów i MS Office - zatem poprzez analogie, jeśli kupiłeś możesz używać, jeśli było za darmo udostępnione przez twórce (autora), także.
    ;)

    @apek121212 - pytaj, gdy czegoś nie wiesz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże...

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    29-09-2011
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Przy okazji może urząd kupi ci jakąś książkę o Joomla -> http://blog.elimu.pl/ksiazki-o-joomla/ ?
    Dzięki za troskę ale z samą obsługą jakoś sobie radzę... Bardziej chodzi mi o aspekty prawne...

  8. #17
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez apek121212 Zobacz wiadomość
    Bardziej chodzi mi o aspekty prawne...
    Aspekty prawne są takie że w przeciwieństwie do nieotwartego oprogramowanie niezależnie czy takie oprogramowanie kupisz czy dostaniesz za darmo; jesteś jego właścicielem.
    Co znaczy że możesz go dowolnie używać, rozdawać modyfikować itd.

    W przypadku komercyjnych rozszerzeń to kupujesz, płacisz za, nie tyle sam produkt co raczej za dostęp do wsparcia technicznego, dostęp do aktualizacji dokumentację i tym podobne.
    Autorom rozszerzeń licencjonowanych na GPL niedozwolone jest ograniczanie ilości stron na jakich to oprogramowanie może być zainstalowane.

    Czyli praktycznie możesz raz kupić i korzystać do woli ....

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    29-09-2011
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to już mi się trochę rozjaśniło Czyli ze wszystkich dodatków Non-Commercial mogę korzystać w urzędzie (nieodpłatnie) bez obawy o łamanie prawa, tak? A w przypadku Commercial raz wykupuję licencję i mogę dodatek instalować nawet na kilku stronach (urzędowej, jednostek podległych, szkół)?

  10. #19
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Strona stoi na joomli i chciałem ją trochę wzbogacić o jakieś dodatki
    strona stoi na Joomla! i chciałem go jakoś wzbogacić o jakieś dodatki.

  11. #20
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Powiedzmy tak, aby było prosto i przejrzyście: jako użytkownik oprogramowania open source praktycznie nie masz najmniejszych szans złamać prawa.
    Niezależnie czy to jest oprogramowanie typu commercial czy nie.

    Dodatku komercyjnego nawet nie musisz kupować aby móc z niego korzystać. Możesz poprosić kogoś kto taki dodatek ma aby Ci go udostępnił. Jak będziesz miał szczęście to się zgodzi.
    Jednakże jeśli go nie kupisz, nie będziesz miał wsparcia technicznego, dokumentacji i tym podobnych.

    Na zakończenie trzy uwagi;
    - uważaj w przypadku szablonów do Joomla! bo nie muszą one być koniecznie open source.
    - w przypadku gdy szukasz źródła komercyjnego oprogramowania za darmo nie pobieraj takiegoż nigdy ze stron typu warez gdyż istnieje spore prawdopodobieństwo że taki dodatek będzie zainfekowany lub będzie zawierał złośliwy kod
    - Weź pod uwagę że nawet jeśli nie jesteś zmuszony za otwarte oprogramowanie płacić to jednak odbierasz twórcy tego oprogramowania źródło jego dochodu. Co może się na przykład przyczynić do tego że tenże produkt nie będzie rozwijany

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Czy kilka dodatków do Joomla jest dostępnych
    przez lormitto na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-04-2010, 19:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •