Pisanie szablonów, a różnorodność modułów
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Pisanie szablonów, a różnorodność modułów

  1. #1
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny Pisanie szablonów, a różnorodność modułów

    Hej,

    Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w tym temacie.
    Jak to jest ze zleceniami napisania szablonu u Was? Chodzi mi mianowicie, że piszecie dany szablon i definiujecie style, tak by standardowe moduły wyświetlały się prawidłowo. Ale jak wiadomo co moduł to inna budowa i może się okazać, ze po wgraniu takowego modułu klient stwierdzi, że szablon jest nieprawidłowo wykonany, bo mu się cuś nieładnie wyświetla.
    Z mojego mało fachowego punktu widzenia, takie komplikacje są nie do przewidzenia.

    Takie poprawki, są wliczane w cenę, jako "wdrożenie szablonu" czy jakoś inaczej sobie z tym radzicie? Bo chodź do tej pory nie miałem takich problemów, to nie chcę by w przypadku takiej sytuacji wyszło na to, ze kogoś oszwabiłem (pomijając już fakt, że przy takiej cenie wykonania mógł już się z tym liczyć).

    Pozdrawiam
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    brief - pogadanka - wybór - umowa - prototyp - wykonanie - poprawki

  4. #3
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    No niby tak, ale po wykonaniu pracy może przyjść taki moment, że administrator strony doda jakiś moduł, który źle się wyświetla. Jest to traktowane, jako "uroda" Joomla! i rzecz nie do przewidzenia, a raczej nie do opanowania, bez wcześniejszego kontaktu z tym modułem i mnie jako wykonawcy, nie można nic zarzucić?

    Ewentualnie, klient nie życzy sobie instalacji szablonu, chce tylko dodstać ode mnie paczkę z instalką i resztę "chce robić sam".

    Nie pytam tutaj o kwestię "jak się dogadać z klientem", tylko o sam fakt, czy takie coś jest do opanowania. Znaczy czy ja jako autor szablonu mogę tak to zaprogramować, żeby problemów nie było?
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    prototyp określa formę, umową ją zamyka.

    kolejność nie jest przypadkowa.

  6. #5
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    "brief - pogadanka - wybór - umowa - prototyp - wykonanie - poprawki"

    No to, albo nie czaję, albo kolejność Ci się pochrzaniła ^^
    Wiem, że pytania może "z dupy", ale jak człowiek nie ma doświadczenia, w wykonywaniu bardziej profesjonalnych projektów, to wszystko jest wielkim znakiem zapytania
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    wiesz Robert, w zasadzie prototypuje się jako oddzielną usługę. tylko, za prototypowanie bierze się 3 - 7k. nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie zapłacić taką sumę wśród klientów j!. oczywiście mówimy o dedykowanych projektach.

    faktycznie, możesz przesunąć umowa <-> prototyp jak ci wygodnie. to też kwestia kontaktu z klientem. wirtualny czy osobisty.

    w zasadzie ten prototyp wciśnięty jest tam dla ciebie [ chodzi o to, że go masz i jest to kolejny krok ], chociaż może faktycznie nie powinien być. z dwóch powodów. w j! nie zaprojektujesz na nowo interakcji ... dlatego, że masz gotowe elementy. co innego kiedy piszesz od podstaw.

    sorry, że tak rozbijam, ale ciężko mi się skupić na czterech rzeczach.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 01-10-2011 19:12

  8. #7
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @Robster
    Największym błędem, który popełniam i pewnie będę popełniał jest wchodzenie z klientami w zbyt zażyłe stosunki.

    Zawsze łatwiej jest powiedzieć "Panu Kowalskiemu" sorki, ale to już nie należy do elementów zawartych w umowie niż "Grześkowi" od piwa.
    Bo wtedy umowa umową, ale tam coś dłubniesz tu coś grzebniesz i niby przysługa zwykła a tracisz czas i pieniądze. ;/
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    i jeszcze jedno Robert, popatrzyłem na pytanie nie jako na pytanie związane z j! tylko w oparciu o to co widziałem u twoich kolegów ;) pewnie dlatego wyszedłem z tym prototypem przed szereg.

  10. #9
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    @palyga007 niby tak, ale jak ustalisz z kimś, ze szablon ma "działać", to później klient może truć dupę o wszystko, bo w końcu zainstalował dodatek, a to wygląda tak jak wygląda.
    Czyli trzeba pamiętać, żeby ustalić sobie wcześniej co i gdzie ma być na stronie, a cała reszta, to już modyfikacje nie zawarte w umowie.

    Dzięki panowie


    -------
    Oj nie oceniaj Piotrka, tak srogo To co wykonał, to po prostu "uczenie się". Ja też z początku pisałem stronki od kompletnego zera, najpierw w HTML, później "neandertalskie" CMS'y. To chyba najlepszy sposób by poznać zasadę działania, tego wszystkiego.
    Zresztą zmieniłbyś zdanie, gdybyś z nim pogadał o pracy inż. którą napisał Wszyscy wymiękają ^^
    Ostanio edytowane przez Robster : 01-10-2011 19:31
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie Robert, ja go oceniam wysoko. dlatego mówię, wyszedłem trochę przed szereg z elementem, którego nie powinienem był tu wstawić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Pisanie modułów
    przez kunik na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-09-2011, 11:43
  2. Problem z instalacją dodatków, modułów, szablonów
    przez agnes76 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-04-2009, 20:46
  3. Pisanie artykułów
    przez matkzys na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 10-08-2008, 12:21
  4. Pisanie artykółów
    przez krychu na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-05-2007, 18:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •