problem....
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: problem....

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-04-2011
    Wpisy
    29
    Punkty
    9

    Domyślny problem....

    Problem


    Witam pracuje na joomla 1.5 na localhost wszystko jest cacy itp
    Joomla! 1.5.6 Production/Stable [ Vusani ] 12-August-2008 22:00 GMT:

    Gorzej jest z wrzuceniem tego na serwer lub nawet instalacji joomla na serwerze


    moj hosting to portal kylos.pl

    Wersja Apache 2.2.20
    Wersja MySQL 5.1.56
    Wersja PostgreSQL 8.1.23
    Wersja PHP 5.3.8
    Wersja Perl 5.8.8

    Wyskakuja rozne bledy


    Nie znam sie zbytnio na php i niewiem co dalej
    CZy to chodzi o to ze joomla 1.5 jest za stara? lub cos bo nie kumam
    Na tej stronie sa wymagania
    http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne
    Wiec powinna jest spelniac.

    O to kilka komunikatow ktore pojawiaja sie podczas instalacji
    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/poradyp/public_html/libraries/pattemplate/patTemplate.php on line 1424
    Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/poradyp/public_html/libraries/pattemplate/patErrorManager.php on line 202


    Wyświetlanie błędów
    [Display Errors]: Wyłączone Włączone => Jest na czerwono .



    A to co pojawia sie w standardowym module "main menu"
    Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/poradyp/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 100

    a to w panelu admin

    Warning: Parameter 1 to JHTMLGrid::access() expected to be a reference, value given in /home/poradyp/public_html/libraries/joomla/html/html.php on line 87


    ehhh szkoda nawet pisac ciagle sie pojawiaja nowe

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Joomla! 1.5.6
    Kolega sobie żarty robi chyba..

    Aktualna wersja to 1.5.23 czyli lata świetlne od 1.5.6
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    26-06-2006
    Skąd
    Przemyśl (to sam)
    Wpisy
    138
    Punkty
    12

    Domyślny

    hosting na kylos - czy to ta jakaś grecka wyspa ?? Proszę mi szczerze powiedzieć, jak trafiacie na takie wynalazki hostingowe (tylko nie mów że na allegro). O ile tunning malucha jestem w stanie pojąć, to hosting już nie.

    Joomla! 1.5.6 Production/Stable [ Vusani ] 12-August-2008
    Zakładam że instalkę miałeś z jakieś książki.
    Zatem.... nadpisz pliki aktualizacyjne pobrane z Joomla.org --> http://joomlacode.org/gf/project/joo...ackage_id=5848

    Potem jak opisz jak przenosiłeś stronę - może tu popełniłeś błąd. Wiadomo widać, że się uczysz.
    Ostanio edytowane przez mboy : 01-10-2011 09:16

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-04-2011
    Wpisy
    29
    Punkty
    9

    Domyślny

    nie no spoko ,przyznaje sie jestem troszke ciemny w joomla,moja przygoda trwa z nia dopiero moze ok miesiac,i tak masz racje ale nie tyle co z ksiazka a z kursami na cd.

    Ja nie probowalem przenosic strony z localhost na serwer itp ,poprostu zwykla instalacja nowej strony na serwerze czyli skopiowalem pliki wszystkie na serwer i zaczalem instalacje nazwa baz danych etc. oki sprobuje ta wersje co mi tutaj podaliscie


    sorry jezeli sie wyglupilem

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mboy Zobacz wiadomość
    hosting na kylos - czy to ta jakaś grecka wyspa ??
    Jest super. Za konto 20 GB tylko 99 zł rocznie, bazy, konta e-mail i ilość domen bez limitu, no i ta bezkonkurencyjna pomoc techniczna...
    A moja babcia zawsze mi powtarzała, że tanie mięso tylko psy jedzą.

    Ale kusi mnie ten hosting, więc poświęcę czas i sprawdzę w okresie 10 dni bezpłatnych na ile jest on warty uwagi.
    Spółka cywilna z Łodzi zapewnia całodobową pomoc techniczną, telefoniczną i e-mailową. Zadzwonię do nich po godz. 2 w nocy.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wybaczcie, ale po co te komentarze? Co z nich wie @kruger25 o przyczynach swojego problemu, poza tym, że użył przestarzałej wersji Joomla?
    @kruger25: użyj do instalacji- jak pisał Ci @palyga007 Joomla 1.5.23 - powinien się zainstalować bez problemów. A skoro dopiero jesteś początkujący, to proponowałbym najnowszą wersję - 1.7.1. Linia 1.5 za kilka miesięcy (pół roku) kończy swój żywot.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-04-2011
    Wpisy
    29
    Punkty
    9

    Domyślny

    no zainstalowalem i teraz wszystko dziala poprawnie , no to jezeli zdecyduje sie przejsc na wersje 1.7 to z przeniesieniem bazy danych 1.5.23 do 1.7 nie bedzie problmow? czy troche juz bedzie trzeba pogrzebac ,nie pytam sie jak itp tylko tak czy nie bez problemow czy z problemami;d

    ---------- Post dodany o 09:36 ---------- Poprzedni post był o 09:33 ----------

    a co do kylos.pl to jest to warte uwagi? czy raczej dac sobie spokoj ,co do pomocy technicznej to nie moge narzekac bo nie dosc ze siedzi gosc z pomocy na gg ciagle to na telefon pomoc techniczna jest 24/h , a nie infolinia i glupie pipy na callcenter

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W sprawie kylos nikszal obiecał, to zapewne dotrzyma i Ci co doradzi po rozpoznaniu.
    z J 1.5 do 1.7 trzeba dokonać migracji -
    http://wiki.joomla.pl/index.php/Migr..._do_Joomla_1.6
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    W sprawie kylos nikszal obiecał, to zapewne dotrzyma i Ci co doradzi po rozpoznaniu.
    z J 1.5 do 1.7 trzeba dokonać migracji -
    http://wiki.joomla.pl/index.php/Migr..._do_Joomla_1.6
    Założyłem konto nie bez problemów, bo Pan administrator jest kompletnym dyslektykiem i nie rozumie pierwszego zdania w Regulaminie, który sam opublikował.

    Zacytuję je, bo musiałem stoczyć batalię słowną, zanim on zrozumiał, że Regulamin obowiązuje dopiero od momentu zapłacenia za hosting.

    "Dokonanie pierwszej zapłaty za Usługę jest równoznaczne w skutkach z potwierdzeniem, iż Klient zapoznał się z treścią Regulaminu oraz akceptuje jego postanowienia."


    Pan administrator zablokował mi aktywację konta, bo uznał, że podałem nieprawdziwe dane osobowe. A niby dlaczego muszę podać w okresie testowym prawdziwe dane, jeśli Regulamin obowiązuje dopiero po zapłacie?

    Po długo trwającym sporze słownym poprawiłem te dane, które on uważał za nieprawdziwe na inne, też nieprawdziwe. W rewanżu Pan administrator aktywował mi konto . Nie działa, jak to hucznie komunikuje hostingodawca całodobowa pomoc telefoniczna. Zadzwoniłem po godz. 11 i dowiedziałem się z automatycznej sekretarki, że dzisiaj nie pracują.

    A sam hosting sprawuje się na razie dobrze. Odpaliłem Jooma 1.7.1 i zainstalowałem SobiPro 1.0 stable. Serwer nie ma włączonego Tidy HTML i System Command, ale Sobi pracuje stabilnie. Proste adresy i mod_rewrite działają bezproblemowo.

    Na dalsze testy, w tym testy "wymagających" komponentów na razie nie mam czasu. Postaram się to zrobić w najbliższym czasie.

    Link do strony testowej na kylos
    http://testsite.kylos.pl/
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    spróbuj odpalić joomla! z tego automatu,

    poza tym, to nie jest atrakcja oferta <-> cena.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •