poprawna aktualizacja do wersji j1.7.1 na serwerze home.pl - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 33

Temat: poprawna aktualizacja do wersji j1.7.1 na serwerze home.pl

  1. #11
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    autoinstalator - brzmi pieknie - ale aktualizacja jak wspomniał Winnetu - TRAGEDIA
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wini74 Zobacz wiadomość
    autoinstalator - brzmi pieknie
    Nie ma nic gorszego niż "autoinstalator" Nie wiesz i nie masz wpływu na to jakie pliki znajdują się w tej paczce "autoinstalatora" często niestety nie są to najnowsze wersje ..
    Najważniejszym jest jednak fakt - aby samodzielnie umieć zainstalować Joomla! .. wiedza jest bezcenna..

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie rozumiem sensu pytania.
    W trakcie aktualizacji, czy to automatycznej, czy to ręcznej, plik configuration.php nie jest modyfikowany. Jeśli więc dokonałeś odpowiedniej zmiany przy instalacji, to skąd "konieczność" zmieniania jeszcze raz po aktualizacji.
    Na marginesie: Specyficzne problemy hostingu z home.pl należy rozwiązywać w porozumieniu z administracją hostingu. Nie prowadzimy na forum supportu dla home.pl (choć momentami tak to wygląda).

    PS Jeśli działa poprawnie "po modyfikacji pliku configuration.php" to w czym problem?
    problem w tym, ze musialem zmodyfikowac plik configuration.php po zainstalowaniu aktualizacji,
    zastanawia mnie dlaczego? chyba, ze po aktualizacji do wersji 1.7.1 kazdy musi uzupelnic parametr public $live_site = 'http://domena.pl, w joomli 1.5.23 takich sztuk odczyniac nie musialem

    dyskusja na temat home.pl mnie nie zajmuje...

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez harley6 Zobacz wiadomość
    problem w tym, ze musialem zmodyfikowac plik configuration.php po zainstalowaniu aktualizacji,
    zastanawia mnie dlaczego? chyba, ze po aktualizacji do wersji 1.7.1 kazdy musi uzupelnic parametr public $live_site = 'http://domena.pl, w joomli 1.5.23 takich sztuk odczyniac nie musialem

    dyskusja na temat home.pl mnie nie zajmuje...
    Nie rozumiem. Po aktualizacji wywala ci adres domeny z $live_site?
    Aktualizacja nie nadpisuje pliku configuration.php więc skąd ten problem?

    Nie mam najmniejszej ochoty eksperymentować na home.pl, ale nigdy nie miałem problemu z aktualizacją Joomla na swoim serwerze. Zawsze wrzucam nową paczkę z pełną, nową wersją instalacyjną na serwer, rozpakowuję ją i usuwam katalog installation. Jeszcze nigdy ten sposób aktualizacji mnie nie zawiódł.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @nikszal: w przypadku 1.7.x zawiedzie, bo trzeba jeszcze uaktualniać bazę danych.
    W kwestii podnoszonej przez @harley6 masz, oczywiście, słuszność
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Nie rozumiem. Po aktualizacji wywala ci adres domeny z $live_site?
    Aktualizacja nie nadpisuje pliku configuration.php więc skąd ten problem?
    panowie, sprobuje opisac problem jasniej:

    1) za pomoca autoinstalatora uruchomilem joomla w wersji 1.7.0-2 na serwerze home.pl
    2) bez zadnych modyfikacji plikow konfiguracyjnych zaplecze oraz witryna dzialaja poprawnie
    3) nastepnie przeprowadzilem aktualizacje z wersji joomla 1.7.0-2 do wersji 1.7.1 (za pomoca paczki aktualizacyjnej instalowanej z zaplecza, zgodnie z wytycznymi zmodyfikowalem baze)
    4) po aktualizacji nie dziala poprawnie witryna, problem jest z lokalizacja pliku index.php. otrzymuje komunikaty typu: Nieznany błąd Nie znaleziono żądanej strony.#404 Artykułu nie znaleziono
    5) aby przywrocic funkcjonalnosc witryny musialem zmodyfikowac plik configuration.php, a dokladnie parametr public $live_site = '0' zmienic na public $live_site = 'http://domena.pl', bez tej zmiany nie bylo poprawnej sciezki do index.php i stad komunikaty #404

    mam inny serwis w wersji 1.5.23 na home.pl i nigdy nie mialem problemu z aktualizacja.
    dlaczego problem wystapil przy wersji 1.7.1?
    czy podczas aktualizacji nalezy zastosowac jakies specjalne zabiegi, aby pozniej nie modyfikowac pliku configuration.php?
    nie bardzo chce mi sie wierzyc, ze nikt nie robil aktualizacji wersji 1.7 na home.pl, wiec chetnie poczytam jak sobie poradzil
    uff. teraz kto nie zrozumial ten traba

  8. #17
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez harley6 Zobacz wiadomość
    panowie, sprobuje opisac problem jasniej:

    1) za pomoca autoinstalatora uruchomilem joomla w wersji 1.7.0-2 na serwerze home.pl
    2) bez zadnych modyfikacji plikow konfiguracyjnych zaplecze oraz witryna dzialaja poprawnie
    3) nastepnie przeprowadzilem aktualizacje z wersji joomla 1.7.0-2 do wersji 1.7.1 (za pomoca paczki aktualizacyjnej instalowanej z zaplecza, zgodnie z wytycznymi zmodyfikowalem baze)
    4) po aktualizacji nie dziala poprawnie witryna, problem jest z lokalizacja pliku index.php. otrzymuje komunikaty typu: Nieznany błąd Nie znaleziono żądanej strony.#404 Artykułu nie znaleziono
    5) aby przywrocic funkcjonalnosc witryny musialem zmodyfikowac plik configuration.php, a dokladnie parametr public $live_site = '0' zmienic na public $live_site = 'http://domena.pl', bez tej zmiany nie bylo poprawnej sciezki do index.php i stad komunikaty #404

    mam inny serwis w wersji 1.5.23 na home.pl i nigdy nie mialem problemu z aktualizacja.
    dlaczego problem wystapil przy wersji 1.7.1?
    czy podczas aktualizacji nalezy zastosowac jakies specjalne zabiegi, aby pozniej nie modyfikowac pliku configuration.php?
    nie bardzo chce mi sie wierzyc, ze nikt nie robil aktualizacji wersji 1.7 na home.pl, wiec chetnie poczytam jak sobie poradzil
    uff. teraz kto nie zrozumial ten traba
    Z doświadczeń moich wynikło, iż aktualizacja joomli z 1.7.0 do 1.7.1 nadpisuje też plik path.php. (ten który trzeba zmodyfikować do instalacji joomli na home.pl) dlatego po aktualizacji znika administracja, trzeba go ponownie wyedytować, wtedy powinno powinno byc dobrze

  9. #18
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Panowie troszeczkę w bok od tematu, jednak ponieważ wyraziłem od stycznia do niedawna sporo obiekcji odnośnie home.pl czuję się w obowiązku napisać również o zaletach które ujawniły się w trakcie użytkowania nowo stosowanych komponentów - home.pl wymaga obecnie modyfikacji pakietów instalacyjnych tak Joomla jak i wielu komponentów oraz plików aktualizacji (jednak tak naprawdę wymaga to odrobinę wiedzy i wręcz szczątkowej pracy ale da się spokojnie zrobić, home.pl ma również przynajmniej jedną znaczną zaletę w porównaniu do nazwa.pl
    Na home.pl nie występuje limit regulaminowy ilości zapytań do BD w określonym czasie, co na nazwa.pl jest wyraźnie określone. Co więcej jedyną pomocą ze strony pracowników nazwa.pl jest stwierdzenie - proszę poprawić skrypt lub jego konfigurację - fajnie - tylko co jeżeli skrypt od paru miesięcy był niedotykany a jedynie była wykonywana regularnie kopia zapasowa (co pozwoliło również stwierdzić że nie nastąpiły jakiekolwiek zmiany w skrypcie - witryna została odtworzona z kopii mającej prawie dwa miesiące - problem był z przed dwóch dni i ........................ guzik z pętelką - ilość zapytań nie zmniejszyła się ani trochę - więc o co chodzi? Nazwa.pl stwierdziła że nie dokonywali żadnych zmian w tym czasie. Więc poprosiłem o pik rejestru zapytań do DB z godziny najbardziej obciążonej ponieważ gwałtowny wzrost zapytań w statystykach wskazywał na pierwszy rzut oka iż jest to atak DoS. Po dłuższej awanturze otrzymałem oczekiwaną dokumentacją i tutaj nagle okazało się że potężna ilość zapytań wynikała z całkiem innego ataku - mianowicie Brute Force. Zapytania były kierowane na ID administratora- ma na moich witrynach zwyczajowo jest inne ID oprócz tego używam również często skryptu używającego algorytmu RSA o definiowalnej długości klucza do szyfrowania haseł - czart raczy wiedzieć czemu ale wyglądało to tak jakby bot się wściekł i nie odpuszczał od dwóch dni. Ok, schowałem więc dostęp do panelu logowania administratora i problem jak ręką odjął. Tylko niech ktoś mi powie skoro atak i tak by po jakimś czasie znikł to po kiego czarta tak się z tym bawić, co więcej pomoc techniczna była niestety w tym przypadku wielką łaską.
    Pzdr
    P.S. Zapomniałem również dodać iż nie jest problemem aby dobry serwer posiadał zabezpieczenie w przypadku wystąpienia takiej amonali w statystykach.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 09-10-2011 23:50

  10. #19
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    To jeszcze w sprawie home.pl, limit regulaminowy ilości zapytań do BD moze nie jest ustawiony, ale ostatnio najpewniej właśnie dlatego niektóre strony kuleją. Znajomy mi mówił ze jego nie za duża strona z odwiedzinami ok 1000 dziennie muli przeogromnie czasami choć od jakiegoś czasu nic tam nie modyfikował.

    Poza tym mi się wydaje, ze jak płacę to powinienem miec platformę gotową na wszystko, a nie że muszę dostosować skrypt do hostingu, to tak jak bym kupił samochód i po wyjechaniu z salonu musiał mu silnik zmienić aby jeździć dalej, paranoja Panowie. Pomijam fakt ze obecnie jest PARĘ popularnych skryptów w sieci i psim obowiązkiem hostingu powinno być dostosowanie serwera do popularnych aplikacji. A nie słuchać - to sobie Pan zmieni, dostosuje, szuka wsparcie gdzie indziej...

  11. #20
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez macfin Zobacz wiadomość
    A nie słuchać - to sobie Pan zmieni, dostosuje,
    A to to już mają jedni i drudzy :-)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Aktualizacja wersji
    przez ccihyy na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 14-01-2011, 09:29
  2. Aktualizacja o kilka wersji
    przez marcin693 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-02-2010, 12:42
  3. Instalacja wersji testowej na serwerze
    przez Artdru na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-01-2008, 15:35
  4. Aktualizacja Sobi do wersji 2.8
    przez stasio na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-11-2007, 10:39
  5. Aktualizacja do nowszej wersji !
    przez macieju-1974 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-04-2007, 12:20

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •