[J1.7]Konwersja dodatku back button - problem z odczytem stałej językowej
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: [J1.7]Konwersja dodatku back button - problem z odczytem stałej językowej

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny [J1.7]Konwersja dodatku back button - problem z odczytem stałej językowej

    Witam
    Kolejny weekend i kolejny pomysł na wkład w rozwój Joomla! Tym razem naszło mnie na konwersje dodatku back button wstawiającego przycisk wstecz do artykułu do Joomla! 1.7.x. Dodatek działa w 99% poza odczytem stałej językowej stanowiącej wartość domyślną parametru typu text. W wersji dodatku pod Joomla! 1.5.x podczas dodawania do niego wielojęzyczności po dosść długiej walce zadziałał następujący kod w pliku backbutton.php
    Kod:
    $link .= '<a href="javascript:history.back();">'. $this->params->get('linklabel', JText::_('BACK')) .'</a>';
    nie mogę natomiast znaleźć odpowiednika tego fragmentu kodu pod Joomla! 1.7.x. Do postu dołączam aktualną wersję dodatku pod Joomla1 1.7.x i proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 10-10-2011 17:59

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    Masz tak:
    Kod PHP:
    function plgContentBackbutton( &$subject$params )
        {
            
    parent::__construct$subject$params );
        } 
    a powinno być:
    Kod PHP:
    function plgContentBackbutton( &$subject$params )
        {
            
    parent::__construct$subject$params );
            
    $this->loadLanguage();
        } 


    ps.
    kod który szukasz nadal jest taki sam ;)
    Kod PHP:
    $link .= '<a href="javascript:history.back();">'$this->params->get('linklabel'JText::_('BBBACK')) .'</a>'
    ale to nie on sprawia kłopot tylko to co wyżej podałem.


    No i przy okazji mała uwaga i porada;)
    W obecnej chwili trzeba ręcznie wstawiać kod
    Kod:
    {backbutton}
    do artykułu aby przycisk w ogóle się pojawił. Przydałoby się aby pojawiał on się tam automatycznie w każdym artykule (inny typ pluginu) lub jeśli ma to być ręczna robota to dopisz choć plugin typu przycisk edytora by użytkownik mógł za pomocą przycisku wstawiać ten kod a nie ręcznie klepać.

    Pozdrawiam.;)
    Ostanio edytowane przez danieladrianka : 10-10-2011 08:18

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Pomimo dodatnia wymuszania ładowania pliku językowego w konstruktorze ta stała językowa nadal nie jest wczytywana, testowałem na Joomla 1.7.0. Poniżej zamieszczam aktualną wersje dodatku. Odnośnie wstawiania kodu dodatku to działający w 100% dodatek dodająny przycisk mam napisany pod Joomla! 1.5.x, będę musiał dostosować go do Joomla! 1.7.x
    Pozdrawiam
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 10-10-2011 12:48

  5. #4
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    1. Joomla! do aktualizacji bo najnowsza to już od jakiegoś czasu 1.7.1
    2. to wymuszenie w konstruktorze jest poprawne i niezbędne
    3. problem nie tkwi w dodatku tylko z Twoją Joomla! lub nie wiem z czym , ale jak podałem rozwiązanie to zapewne je przetestowałem najpierw.
    Ta wersja którą ostatnio wrzuciłeś też działa. Po wpisaniu w PA w ustawieniach dodatku jakiegokolwiek tekstu w polu "Tekst wyświetlany" jest on poprawnie wyświetlany w artykule.

    Wyczyść cache Joomla! !
    A w pliku manifestu dodaj też metodę "upgrade by łatwo aktualizować plugin bez potrzeby wcześniejszego odinstalowywania
    Kod PHP:
    <extension version="1.5" type="plugin" group="content" method="upgrade"

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Cytat Wysłane przez danieladrianka Zobacz wiadomość
    Ta wersja którą ostatnio wrzuciłeś też działa. Po wpisaniu w PA w ustawieniach dodatku jakiegokolwiek tekstu w polu "Tekst wyświetlany" jest on poprawnie wyświetlany w artykule.
    Teraz widzę, że nie do końca rozumiesz problem. Oczywiście po ręcznym wpisaniu w pole "Tekst wyświetlany" dowolnego tekstu jest on poprawnie wyświetlany w artykule. Problem polega natomiast na tym, że zamiast nazwy stałej językowej "BACK" zaraz po instalacji dodatku przy ustawionym języku witryny na polski powinno być "Wstecz".
    Pozdrawiam

  7. #6
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    ok
    nie zrozumiałem problemu bo nie dokładnie był opisany

    pole "default" w pliku manifestu nie jest w J!1.7 tłumaczone, aby po instalacji tekst w tym polu był po polsku, musisz go na sztywno wpisać po polsku w polu default.

  8. #7
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Według dokumentacji dla Joomla! 1.6 (nowszej nie znalazłem) wartość domyślna pola typu text powinna być możliwa do przetłumaczenia klik. Jeżeli rzeczywiście wartości domyślnej pola typu text nie da się w Joomla! 1.7.x przetłumaczyć to co proponujesz? Potrzemuje aby w serwisach wielojęzycznych po zmianie języka zmieniał się tekst na przycisku na ten z odpowiedniego pliku językowego o ile taki plik językowy istnieje na serwerze.
    Pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    według dokumentacji niby tak, ale jaka pewność że się nie pomylili ;) pewnie skopiowali tekst z parametru w J!1.5 i nie pomyśleli że tutaj to nie działa.
    W plikach z libraries które bardzo pobieżnie przejrzałem zauważyłem tylko funkcje odpowiedzialne za tłumaczenie "label" i "description"
    Poza tym włączając debug i sprawdzanie języka w PA to pole nie jest brane pod uwagę (brak gwiazdek i znaków zapytania) co świadczy że Joomla! tego pola nie tłumaczy.

    Propozycja: być może utworzenie nowego typu pola formularza (np. text1 dziedziczącego z text a posiadający dodatkowe pole z którego by pobierało nazwę dla przycisku i to pole podpiąć do tłumaczenia) sam nie wiem ;(

    jeszcze pokombinuję i jak coś wymyślę dam znać o ile czas pozwoli).
    Może ktoś kto bardziej biegły jest w api J! więcej dopowie lub po prostu powie co nie gra i jak naprawić;)

    ---------- Post dodany o 18:03 ---------- Poprzedni post był o 17:22 ----------

    Jedno pytanie czy to musi być pole typu "text"? czy użytkownik musi mieć możliwość wpisania w ustawieniach dowolnego tekstu? jeśli nie to może pole typu list lub radio z jedną lub nawet kilkoma możliwościami do wyboru? wówczas wartości z
    "option" tych typów pól formularza już dają się odrazu tłumaczyć.
    po za tym zawsze taki admin mógłby sobie zmienić ten tekst w pliku językowym pluginu jak by mu zasugerowany(e) nie odpowiadały.

  10. #9
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Dla potomnych rozwiązanie problemu jest tutaj. Po takiej zmianie co prawda pole w ustawieniach dodatku na zapleczu jest domyślnie puste, ale wartość jest poprawnie odczytywana z pliku językowego.
    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez wojsmol : 02-01-2012 01:24

Podobne tematy

  1. Przycisk BACk w Joomla 1.5
    przez Sebuss na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 15-02-2011, 09:36
  2. Stała szerokość kolumn, stała wysokość wierszy
    przez james.bien na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-12-2008, 20:02
  3. BACK UP Joomli (1.5.7)
    przez kerios83 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-11-2008, 20:36
  4. Problem z wyświetlaniem w innej wersji językowej
    przez szagi na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-07-2008, 19:36
  5. YANC - konwersja ISO na UTF - problem
    przez pz103 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-02-2007, 16:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •