Przebudowa joomli / odchudzenie
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Przebudowa joomli / odchudzenie

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-11-2006
    Wpisy
    91
    Punkty
    5

    Domyślny Przebudowa joomli / odchudzenie

    Witam, cześć!

    Gratuluje świetnego fora i strony Postanowiłem przenieść swoją stronę na owy CMS i już mam kłopoty...

    Zainstalowałem ją u znajomego na serwerze tworząc sobie katalog i bazę danych i teraz wszędzie mam napisane na czerwono niemożliwe nawet ustawień zmieniać nie mogę... Co zrobić?

    Chciał bym usunąć, bądź wyłączyć w joomli tyle ile się da ponieważ chciał bym korzystać tylko z tego co naprawdę jest mi potrzebne, nie wiem także czy joomla zawiera to co chcę... Pozwólcie że napiszę czego oczekuje a Wy mi uświadomicie czy dam rade to osiągnąć korzystając z joomli.

    Otóż chciał bym mieć na stronie takie rzeczy:

    Dział z plikami do pobrania, tak aby można było także dodawać hitlinki do plików na innym serwerze;
    Galeria obrazków, tak abym mógł wstawić tam screeny programu, wyświetlane były miniaturki, a po kliknięciu w normalnym rozmiarze;
    Dział artykuły, w którym będę mógł wpisywać artykuły, poradniki, a ludzi będą mogli to czytać i komentować;
    Strony, które będę mógł wypełnić dowolna treścią, np. opis programów, itd.
    Aktualności, dział w którym będę mógł zamieszczać newsy wpisywane prze mnie bądź przez innych userów

    Tak aby dział download dostępny był na każdego gości, nie było możliwości rejestracji nowych kont automatycznie tylko aby ja mógł założyć nowe konto i ustawić tak aby dany user mógł pisać artykuły, newsy bądź dodawał pliki.

    Proszę napiszcie mi czy da się takie coś osiągnąć.

    Pozdrawiam i gratuluje zapału

    Jarek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    www.joomla.pl
    www.joomla.pl/demo
    popatz, to wszystko joomla i odpowiedzi na Twoje pytania
    A tu na pytania związane z instalacją i prawami do plików i katalogów
    http://www.joomla.pl/pomoc/content/category/4/55/51/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-11-2006
    Wpisy
    91
    Punkty
    5

    Domyślny

    Jestem wdzięczny za tak szybka odpowiedź jednak nie potrafię sobie poradzić w znalezieniu rozwiązania czy mógł bym mi najpierw pomóc ustawić tak skrypt abym mógł edytować w panelu admina i było to zapisywane do pliku konfiguracyjnego... Był bym wdzięczny za pomoc Pozdrawiam

  5. #4
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    odnośnie praw do plików i katalogów (chmod) tutaj masz bardzo łopatologicznie.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-11-2006
    Wpisy
    91
    Punkty
    5

    Domyślny

    O jej no nie róbcie ze mnie głupka

    configuration.php zapisywanie niemożliwe
    W tym przypadku możesz kontynuować instalację. Gdy proces instalacji zostanie zakończony, kreator instalacji wyświetli wszystkie zmienne konfiguracyjne.
    Skopiujesz je do pliku configuration.php i prześlesz na serwer do głównego katalogu.

    Proszę przy instalacji


    Dostęp do katalogów i plików::

    Aby Joomla! działała poprawnie, musi dokonywać wpisów w pewnych katalogach i plikach.
    Jeżeli widzisz gdzieś uwagę, że zapisywanie katalogu jest niemożliwe, musisz zmienić prawa dostępu do tego katalogu (np. korzystając z klienta FTP ustaw CHMOD na 0707)


    administrator/backups/zapisywanie niemożliweadministrator/components/zapisywanie niemożliweadministrator/modules/zapisywanie niemożliweadministrator/templates/zapisywanie niemożliwecache/zapisywanie niemożliwecomponents/zapisywanie niemożliweimages/zapisywanie niemożliweimages/banners/zapisywanie niemożliweimages/stories/zapisywanie niemożliwelanguage/zapisywanie niemożliwemambots/zapisywanie niemożliwemambots/content/zapisywanie niemożliwemambots/editors/zapisywanie niemożliwemambots/editors-xtd/zapisywanie niemożliwemambots/search/zapisywanie niemożliwemambots/system/zapisywanie niemożliwemedia/zapisywanie niemożliwemodules/zapisywanie niemożliwetemplates/zapisywanie niemożliwe

  7. #6
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Sądziłam, że nie wiesz, co zrobić z zapisem "niemożliwe" dlatego, podałam info o zmianie chmodów. Odpowiadasz "nie róbcie ze mnie głupka". Nikt takiego zamiaru nie miał. Szczerze mówiąc, teraz nie wiem o co Tobie chodzi i z czym masz problem.
    Ostanio edytowane przez magdaa : 29-11-2006 16:31
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-11-2006
    Wpisy
    91
    Punkty
    5

    Domyślny

    Przy instalacji mam takie coś jak wybieram języki instalacji i strony...

  9. #8
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    to trzeba zmienić chmody, czyli wróć 4 post od góry po zmianie odświeżyć stronę i będzie zielony napis "zapisywanie możliwe"

    przykład:

    administrator/backups/zapisywanie niemożliwe

    1. wchodzsz przez klienta FTP do katalogu z joomla,
    2. odnajdujesz katalog administrator,
    3. w katalogu administrator katalog backups i nadajesz mu prawa 707



    Ostanio edytowane przez magdaa : 29-11-2006 17:04
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •