Witam
informacja dla "potomnych"
w dniu wczorajszym kupiłem certyfikat SSL firmy COMODO za pośrednictwem domeny.pl
- po otrzymaniu pliku zip z certyfikatami (głównym i pośrednimi) przekazałem go wraz z kluczem priv do instalacji na hostingu virtualnym w nazwa.pl
- został zainstalowany pomyślnie (?)
i tutaj zaczyna się szopka:
na Opera, Chrom, IE 7+, wszystko ok, na niektórych FF wykazuje niezaufaną witrynę
- walczyłem z pomocą techniczną domeny.pl (tutaj jak się okazało po opisaniu problemu dostałem właściwą informację zwrotną)
- następnie przez prawie dwie godziny z "farciarzem" na nazwa.pl - który z uporem maniaka twierdził że wszystko u nich jest ok pomimo tego iż podawałem mu na tacy rozwiązanie.
Po mniej więcej godzinie i zagrożeniu iż zainstaluje tą domenę i SSL na hostingu innej firmy, po czym będę dopiero z nimi rozmawiał (naturalnie poprosiłem Pana o nazwisko, zapisałem godzinę i jeszcze dodatkowo wysłałem "na tacy" pełny opis + wskazanie sposobu usunięcia problemu (który podał mi pracownik domeny.pl)) - nagle otrzymałem informację zwrotną:
"Witam,
Nie były dodane wszystkie certyfikaty pośrednie.
Przepraszamy za utrudnienia.
Już powinno być OK."


Dla potomnych: chodzi o to że poza certyfikatem głównym do serwera virtualngo muszą zostać dopisane certyfikaty pośrednie czyli w moim przypadku (w zależności od typu SSL są różne):
AddTrustExternalCARoot
PositiveSSLCA
UTNAddTrustServerCA

Taka konfiguracja będzie powodowała uwiarygodnienie najnowszych firm certyfikujących na świecie poprzez informację przekazaną bezpośrednio z serwera do przeglądarki.
Może komuś się uda dzięki temu co napisałem zaoszczędzić parę godzin.
Pzdr

P.S. Po tym wszystko hula idealnie
P.S. II - napisałem to naturalnie Abyście niepotrzebnie nie szukali przyczyny w Joomla