Virtuemart - formularz rejestracyjny - akceptacja warunków sprzedaży.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Virtuemart - formularz rejestracyjny - akceptacja warunków sprzedaży.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny Virtuemart - formularz rejestracyjny - akceptacja warunków sprzedaży.

    Witam Was,
    Mam pewien problem z formularzem rejestracji nowego klienta sklepu. Wcześniej tego nie zauważyłem i ktoś zwrócił mi uwagę na to, że ostatnie pole formularza ("Zgadzam się na warunki sprzedaży") zawierające również link do pełnych warunków sprzedaży z zasad zwrotów nie działa prawidłowo, tzn. po jego kliknięciu otwiera się czyste okienko pop up zamiast pełnych zasad sprzedaży i zwrotów (w moim przypadku jest to artykuł pt. "Regulamin"). W konfiguracji sklepu są określone zarówno skrócone zasady zwrotów, jak i wskazane odwołanie do Regulaminu zawierającego pełne warunki sprzedaży.
    Poczytałem trochę na forum virtuemart.net i znalazłem tam pewne rozwiązanie, jednak - w moim przypadku - tylko częściowe, a mianowicie w pliku administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_userfild.php trzeba było (w 315 linii kodu) zmienić wpis z index2.php?option=com_virtuemart&page=shop.tos&pop =1 na index.php?option=com_virtuemart&page=shop.tos&pop= 1 (czyli usunąć "2"). Jak to zmieniłem, to okienko pop up nie było już puste, ale wyświetlała się w nim strona z zakładki "Produkty" wraz z komunikatem, że strona o podanej nazwie (shop.tos) nie istnieje. Zmieniłem zatem wpis podając odwołanie do artykułu zawierającego Regulamin sklepu (zamiast shop.tos wpisałem article&ID=58) i na wyświetlającym się okienku pop up nie mam już komunikatu o błędzie, ale dalej wyświetla mi się tylko ogólna strona Produktów, a nie strona z Regulaminem. Na górze tej strony jest oczywiście pasek menu i z niego można sobie wybrać zakładkę Regulamin, ale byłoby lepiej żeby regulamin otwierał się od razu po tym, jak rejestrujący się klient kliknie w formularzu rejestracyjnym na link do pełnych warunków sprzedaży i zwrotów.

    Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem ?

    pzdr
    erper

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Wejdź na zapleczu w Virtuemart > Sklep > Dane sklepu i masz pole edytora z nazwą "Warunki sprzedaży - Zasady zwrotów". Wklej tam sobie regulamin czy co będziesz chciał i zapisz.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedź, ale niestety to też nie działa. Tak jak napisałeś, wkleiłem w to miejsce odpowiedni tekst, ale zamiast warunków sprzedaży wyświetla się - tak jak poprzednio - ogólna strona produktowa.
    pzdr
    erper

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    No to dziwne, bo mi się wyświetla to, co tam wkleiłem.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki raz jeszcze. Po Twoim drugim mailu, że u Ciebie działa przeinstalowałem Firefoxa i teraz u mnie też jest OK. Widocznie był to jakiś błąd przeglądarki, bo istotnie mam z nią ostatnio trochę kłopotów.
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
    erper

Podobne tematy

  1. Formularz Rejestracyjny
    przez schoolers na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-08-2011, 20:54
  2. formularz rejestracyjny
    przez Martin123 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-10-2009, 23:02
  3. Złożony formularz rejestracyjny
    przez ksiadz na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 26-04-2009, 21:52
  4. SOBI2 formularz rejestracyjny
    przez xbokser na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-01-2009, 09:36
  5. Formularz rejestracyjny w CB
    przez tutec na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-09-2008, 20:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •