KURS PHP
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: KURS PHP

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny KURS PHP

    Witam.
    Od pewnego czasu zaczyna mnie fascynować tworzenie nowych rzeczy, nie tylko stron internetowych ale także wielu ciekawych rozwiązań. Mam wiele pomysłów dla zastosowania w języku php i dlatego również chcę się go nauczyć.
    1) Czy możecie polecić kursy php z których korzystacie lub korzystaliście, albo które waszym zdaniem są godne uwagi? (bardzo proszę o polskie wersje, gdyż mój angielski nie jest jeszcze mocny). Również książki i e-booki. (To co jest na joomlawiki oczywiście przerabiam).
    2) Czy język php bardzo różni się od języka c++? Z pewnością różnią się składnią, ale po za nią jest dużo różnic?
    Skąd pytanie? A mianowicie stąd, iż jakiś czas temu zakupiłem książkę "Symfonia C++", a jeśli te dwa języki programowania są podobne miałbym wszystko w dwóch tomach.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Jak potrafisz programować w C++ to z PHP nie będziesz miał większych problemów. Składnia jest praktycznie identyczna.
    Jedyna większa różnica jaka mnie do dziś często stwarza problemy to fakt że w PHP wszystkie prymitywne typy danych są gruncie rzeczy typu "string"
    Poza tym PHP 5 przejmuje także sporo zastosowań z Java ostatnio.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Nie umiem programować w C++, zaczynam naukę. Chciałem nauczyć się najpierw PHP, a później ewentualnie C++, gdyż PHP jest mi bardziej potrzebny i bardziej mnie interesuje. Zastanawiam się tylko czy jest sens kupna kolejnej książki czy uczyć się z "Symfonia C++" Jerzego Grębosza, którą już posiadam? Zwłaszcza, iż wspomniałeś o identycznej składni tych języków.
    Może polecisz książkę, tutoriale, e-booki, artykuły online, z których uczyłeś (uczyliście) się programowania w PHP?

  5. #4
    Bywalec Craft awatar
    Dołączył
    17-07-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    119
    Punkty
    20

    Domyślny

    Oczywiście, że jest sens kupna kolejnej książki.
    Przecież to dwa różne języki!
    To że Mercedesy z manualem i automatem z zewnątrz wyglądają tak samo to nie znaczy, że identycznie się je prowadzi.
    A to i tak ogromne uproszczenie.
    I skup się najpierw na jednym języku. A jakim to już ty tylko wiesz jaką chcesz obrać ścieżkę kariery.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    03-08-2010
    Skąd
    Olsztyn
    Wpisy
    212
    Punkty
    25

  7. #6
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ramiro Zobacz wiadomość
    Może polecisz książkę, tutoriale, e-booki, artykuły online, z których uczyłeś (uczyliście) się programowania w PHP?
    Z żadnej

    Ale ja C++/Java/itd studiowałem.
    Jednemu z moich profesorów student zadał pytanie: ile języków programowania musi znać dobry informatyk? Odpowiedź: żadnego - ale musi się być w stanie nauczyć jakiegokolwiek w przeciągu kilku dni.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Craft już wybrałem jeden język i piszę o nim w pierwszym i drugim poście.

    zbig1972 dzięki ale chyba nie skorzystam. Znalazłem już kilka ciekawych książek i od nich zacznę naukę.



    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    Ale ja C++/Java/itd studiowałem.
    Jednemu z moich profesorów student zadał pytanie: ile języków programowania musi znać dobry informatyk? Odpowiedź: żadnego - ale musi się być w stanie nauczyć jakiegokolwiek w przeciągu kilku dni.
    Czyli musi mieć bardzo dobry podkład języka angielskiego, matematyki, logicznego i kreatywnego myślenia, bo bez tego nie ma szans na "naukę w przeciągu kilku dni" ;)

    Mówisz, że studiowałeś C++/Java/itd, a projekt SobiPro w jakim języku napisałeś - PHP?

  9. #8
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ramiro Zobacz wiadomość
    Czyli musi mieć bardzo dobry podkład języka angielskiego, matematyki, logicznego i kreatywnego myślenia, bo bez tego nie ma szans na "naukę w przeciągu kilku dni" ;)
    Na to wygląda ;)

    Cytat Wysłane przez ramiro Zobacz wiadomość
    projekt SobiPro w jakim języku napisałeś - PHP?
    No oczywiście.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    Czyli musi mieć bardzo dobry podkład języka angielskiego, matematyki, logicznego i kreatywnego myślenia, bo bez tego nie ma szans na "naukę w przeciągu kilku dni" ;)
    Na to wygląda ;)
    I tu będę miał problem przy dwóch pierwszych danych, które wymieniłem. Z matmą nie miałem problemów, ale sporo pozapominałem. Z językiem było trochę trudniej go przyswoić. W szkole orłem nie byłem, uczyłem się tylko tego co mnie interesowało. Teraz wiem gdzie są moje braki, które chce nadrobić. Wiem jednak, że wszystkiego nie dam rady już nadrobić. Wierze, że to co mi się uda nadrobić o tyle będę mądrzejszy i może mi się to przydać w życiu.

    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    Cytat Wysłane przez ramiro Zobacz wiadomość
    projekt SobiPro w jakim języku napisałeś - PHP?
    No oczywiście.
    Tylko w PHP?

  11. #10
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @ramiro

    O ile nic się nie zmieniło od ostatniego czasu, to komponent SobiPro można pobrać za darmo.
    Co za problem pobrać i zobaczyć co siedzi w środku?

    @neo_fox
    Cześć
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. kurs CSS
    przez wini74 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-08-2011, 09:30
  2. Kurs SOBI2
    przez drobny2992 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-07-2010, 22:15
  3. Kurs Joomla
    przez Lupus na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 25-01-2010, 11:10
  4. Kurs na Allegro
    przez Transboy na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-01-2010, 21:52
  5. Kurs walut
    przez t0m3k na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-07-2008, 00:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •