Integracja z facebookiem, nie działa link rel="image_src"
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Integracja z facebookiem, nie działa link rel="image_src"

  1. #1
    Przeglądacz bapraster awatar
    Dołączył
    10-06-2011
    Wpisy
    98
    Punkty
    10

    Domyślny Integracja z facebookiem, nie działa link rel="image_src"

    Mam problem z wyświetlaniem w facebooku linów do strony www.polshop.ie , przerobiłem juz kilka tematów na tym forum i kilka artykułów w sieci.

    Z tego co wiem to w pliku index.php szablonu należy wstawić między znacznikami head linijkę kodu:

    <link rel="image_src" href="http://polshop.ie/templates/polshop/images/logo.jpg" />

    jak się każdy domyśla tak tez uczyniłem.

    Facebook przy próbie publikacji linku do strony głównej wybiera wciąż stare zdjęcie z możliwością wybrania jednego z 4 zdjęć ale żadnego z nich nie chcę publikować gdyż zależy mi by zdjęciem tym było po prostu logo.
    http://log.logographos.com/pl/poradn...u-na-facebook/ tutaj przeczytałem, że raz opublikowane zostaje juz w pamięci i nie da się tego juz zmienić. Troszkę nie chcę mi się w to wierzyć.

    Zainstalowałem plugin znaleziony na tym forum w jednym z podobnych wątków http://www.perfect-web.pl/download/joomla/plugins i ustawiłem go tak jak poradzono w temacie ale wciąż jest po staremu.
    Próbowałem również w poszczególnych artykułach wpisać znaczniki head a między nimi <link rel="image_src" href="http://polshop.ie/templates/polshop/images/logo.jpg" /> ale po zapisaniu w ten sposób artykułu i ponownej próbie otwarcia już tego nie widzę co wpisywałem, znika to.
    Przy próbie publikacji jakiejkolwiek innej podstrony z polshop.ie np: http://polshop.ie/index.php/onas.html nie wyświetla się w FB żaden obrazek jedynie tekst.
    Gdzie leży problem proszę o pomoc.

    ---------- Post dodany o 20:00 ---------- Poprzedni post był o 13:24 ----------

    Czy jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc albo chociaż powiedzieć, że taki temat już był i mnie do niego skierować?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Zmień to logo, które masz jako obrazek tła na obrazek w kodzie (img). Nie zapomnij, żeby zamieścić pełną ścieżkę do pliku. Możesz też skorzystać z OGP - developers.facebook.com/docs/opengraph/
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz bapraster awatar
    Dołączył
    10-06-2011
    Wpisy
    98
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zmieniłem i nie działa dalej ciągle wyświetla się stare zdjęcie

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Cache wyczyszczony?
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz bapraster awatar
    Dołączył
    10-06-2011
    Wpisy
    98
    Punkty
    10

    Domyślny

    A jak mam to zrobić? Przepraszam jeśli to pytanie jest głupie :/

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Głupich pytań podobno nie ma. Głupi bywają ludzie.
    Nie dalej jak 2-4 godziny temu w innym wątku pisałem na ten temat.
    Gdy się czegoś nie wie, to w pierwszej kolejności pytamy mamusię, tatusia, ciocię, babcię, przyjaciół, znajomych, wujka Google, a gdy wyczerpiemy już wszystkie możliwości, zadajemy pytanie na forum.
    Wujek Google powie Ci, o jaką kaszę chodzi, a resztę znajdziesz np. na wiki.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Blokowany
    Dołączył
    23-11-2011
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod temat, tym bardziej, że mam podobny problem.

    Korzystam z moduły vergefacebooklik. Efekt jaki chciałbym uzyskać, to taki, by w prawym menu strony wyświetlał się po prostu przycisk lubię to wraz z ilością osób, które już w niego kliknęły - bez żadnych dodatkowych bajerów. Chciałbym aby wyświetlał się on na każdej z podstron, ale żeby link wyświetlany na fejsie po kliknięciu "Lubię to" zawsze odnosił się do strony głównej, jak i żeby zawsze wyświetlał jeden i ten sam obrazek (oczywiście logo strony).
    Cały czas miałem problem z tym, że fejs wybierał nie ten obrazek, który ja bym sobie życzył (link na fejsie zawsze jednak odsyłał do strony głównej). W ustawieniach modułu miałem zaznaczoną opcję Auto URL Discovery na "nie". a poniżej wpisany pełny adres strony głównej (www.game-center.nazwa.pl - próbowałem również z www.gc-zabrze.pl). Dziś odznaczyłem tę opcję i ku mojemu zdziwieniu na fejsie pojawia się prawidłowy obrazek, ale tylko na stronie głównej. Jeśli użytkownik na jakiejś z podstron kliknie w lubię to, link na fejsie niestety odsyła do tej podstrony, jak i obrazek jest wybierany z tejże podstrony. Rozwiązaniem mogłoby być w tej sytuacji wyłączenie modułu dla wszystkich podstron i pozostawienie go na stronie głównej, co jednak jest dla mnie ostatecznością. Przy takim rozwiązaniu niestety też znika liczba wszystkich osób, które kliknęły do tej pory w "lubię to" gdy był ustawiony sztywny adres www.game-center.nazwa.pl w module (tutaj też nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, przecież jeśli wyłączam ten sztywny adres to przycisk Lubię to i tak jest na stronie głównej, czyli posiadającej ten sam adres - game-center.nazwa.pl, który wpisywałem do modułu gdy wyłączałem opcję auto url).
    Sprawdzałem jak to wygląda w module SP Facebook, ale tam jest pobierany zawsze ten sam niewłaściwy obrazek co w przypadku verge. W przypadku dodatku Zn Facebook share obrazek jest natomiast pobierany prawidłowy, ale działa on tylko w artykułach. Próbowałem również skorzystać z dodatku Facebook Link Content Image, ale nie działa - być może przez złą konfigurację z mojej strony, choć próbowałem wiele kombinacji.

    Do szablonu strony dodałem w sekcji head <meta property="og:image" content="http://game-center.nazwa.pl/images/icons/facebook.jpg"/>, oraz <link rel="image_src" href="http://game-center.nazwa.pl/images/icons/facebook.jpg"/>. Czytałem na forum na ten temat i te dwie podpowiedzi się przewijały, jako że jestem w tym zielony próbowałem z obiema - w różnych kombinacjach, obecnie w szablonie widnieją oba kody.

    http://developers.facebook.com/tools...enter.nazwa.pl

    ---------- Post dodany 29-11-2011 o 12:49 ---------- Poprzedni post był 28-11-2011 o 22:51 ----------

    Po części rozwiązałem problem, więc się tym podzielę. W ustawieniach verge zaznaczyłem auto url na "nie" i zamiast adresu www.game-center.nazwa.pl podałem adres game-center.nazwa.pl (jak widać bez www). Dzięki wyłączeniu auto url na każdej stronie lubię to jest do strony głównej, natomiast w tym przypadku pobiera mi prawidłowy obrazek. Niestety wszystkie "Lubię to", który nazbierały się na adresie www.game-center.nazwa.pl przepadły. Jeśli ma ktoś pomysł jak przy tamtych ustawieniach zrobić by wyświetlało prawidłowe logo to proszę nadal o pomoc.
    Ostanio edytowane przez pismu : 28-11-2011 23:17

Podobne tematy

  1. Edycja artykułu "Więcej" nie działa
    przez sorcam na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post/autor: 13-03-2010, 17:13
  2. Bot "Simple Image Gallery" - problem - nie działa!
    przez kormoran1105 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-02-2010, 15:30
  3. Komunikat "Warning:sesion_start" i nie działające zaplecze
    przez Wiskoler na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-01-2010, 11:36
  4. Nie działa "kontakt" , skończyły się pomysły
    przez yabol_wawa na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-10-2008, 11:19
  5. Nie działają przyciski "save" "apply" na backendzie
    przez Lesio4all na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 13:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •