Problem configuracją PonyGallery
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Problem configuracją PonyGallery

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z configuracją PonyGallery

    Przepraszam za laicki problem: pod Joomla 1.0.5 Stable PL zainstalowałem PonyGallery 1.12OS PL, jest w menu Components->Pony Gallery, ale nie wiem jak zrobić by galeria była widoczna na stronach mojego serwisu....
    Ostanio edytowane przez mstachul : 12-01-2006 14:42

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam podobny problem. Generalnie zależy mi na tym, aby za pomocą Joomli stworzyć galerię zdjęć, która ma postać szeregu miniaturek rozłożonych na stronie. Po kliknięciu którejś miniaturki otwiera sie okienko pop-up z pełnym rozmiarem wybranego zdjęcia wraz z drobnym opisem i przyciskami nawigacyjnymi (przód, tył,).
    Proszę o sugestie w tej sprawie oraz informacje jakich użyć narzędzi aby uzyskać ten efekt.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Marcin

    P.S. Przepraszam jeśli kogoś drażni waga tego problemu, ale naprawdę nie mogłem znaleźć satysfakcjonującego rozwiązania na forach.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale czy masz po instalacji ponygallery pojawiło Ci się coś w serwisie Twpoihc stron? czy też tak jak ja nie masz nic nowego?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale czy masz po instalacji ponygallery pojawiło Ci się coś w serwisie Twpoihc stron? czy też tak jak ja nie masz nic nowego?

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, pojawil sie komponent PonyGallery i mozliwe opcje w nim:
    -wczytaj obrazek
    -wczytaj obrazek z pliku .zip
    -zobacz obrazki
    -zobacz komentarze
    -zobacz kategorie

    Po dodaniu jakiegos zdjecia poprzez komendę 'wczytaj obrazek' nie mogę go zlokalizować.
    Brakuje mi czegoś takiego jak 'generator nowej galerii' czy coś na ten kształt.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, czyli w menu administratora masz to co ja, ale czy w Twoim serwisie stron pojawiło się coś nowego? czy po zainstalowaniu widzisz efekt na stronach seriwsu - jakaś opcja lub coś innego? bo ja nie mam nic i nie wiem co z tym zrobić?

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    12-01-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wygląda to tak jak u Ciebie, tzn. nie zauważylem innych dodatkowych opcji związanych z PonyGallery, poza wymienionymi wcześniej.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2005
    Wpisy
    26
    Punkty
    18

    Domyślny

    A może by tak na początek dodać do menu jakąś pozycję odnoszącą się do zainstalowanego komponentu.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    dodałem do menu i jest - sorrka nie zauważyłęm wcześniej przy tworzeniu elementów menu w pozycji komponentów...

    ale teraz gdy dodaję zdjęcie poprzez Components->PonyGallery->Wczytaj obrazki to w folderze /components/com_ponygallery/img_thumbnails tworzą się pliki zaczynające się od tn_ ale w folderze /components/com_ponygallery/img_pictures nie ma obrazków... równiez na stronie nic nie przybyło w galerii
    co robię nie tak?

    i w jaki sposób mogę utworzyć kategorię?
    Ostanio edytowane przez mstachul : 13-01-2006 09:39

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-01-2006
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    dorbra, zdeinstalowałem i zainstalowałem komponent jeszcze raz - teraz działa - musiało się wtedy coś źle zainstalować....

    obrazki poprzez menu Components->PonyGallery->Wczytaj obrazki lądują w folderach, kategorie widać, ale nie widać obrazków na stronie - o co chodzi?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •