Dodawanie do edytora
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Dodawanie do edytora

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    20-11-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Dodawanie do edytora

    Nie chciałem robic nowego tematu ale podobno każde pytanie w nowym temacie trzeba pisać

    - czy jest możliwośc dodania do edytora artykułów swoich buttonów tak żebym np dodał sobie pod button dany obrazek np " download " gdy ktoś klinie butonik na edytorze wyskoczy grafika z napisem download ?
    - i czy można w edytorze ustawic odgórne opcje to znaczy chodzi mi o to że jak ktoś chce dodać artykuł ma już gotowy szablon i musi między linie powstawiac teks linki i obrazek

    z góry dziekuje za odpowiedź pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Aaali Zobacz wiadomość
    - czy jest możliwośc dodania do edytora artykułów swoich buttonów tak żebym np dodał sobie pod button dany obrazek np " download " gdy ktoś klinie butonik na edytorze wyskoczy grafika z napisem download ?
    Mam wrażenie, ze już to pytanie było.
    Wstaw sobie w artykule graficzkę za ten "buttonik", zlinkuj ją z komponentem do downloadu i będziesz miał to, o co pytasz.


    Cytat Wysłane przez Aaali Zobacz wiadomość
    - i czy można w edytorze ustawic odgórne opcje to znaczy chodzi mi o to że jak ktoś chce dodać artykuł ma już gotowy szablon i musi między linie powstawiac teks linki i obrazek
    Artykuły mają być pisane wg szablonu? To całkiem ciekawa propozycja. Tylko kto by czytał gazety z takimi artykułami pisanymi pod szablon?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Ogólnie rzecz biorąc - można - jest tylko jedno małe ale - pytanie samo w sobie niestety sugeruje że możesz na dzień dzisiejszy niezależnie od podawanych informacji mieć z tym problem. Natomiast ja mam problem ze znalezieniem w swojej pamięci jakiegoś rozszerzenia które w pełni załatwiało by ten temat - nawet w przypadku bardzo fajnych rozszerzeń komercyjnych ale może jak zwykle czegoś nie wiem.
    Pzdr

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    - i czy można w edytorze ustawic odgórne opcje to znaczy chodzi mi o to że jak ktoś chce dodać artykuł ma już gotowy szablon i musi między linie powstawiac teks linki i obrazek
    Sugerowane i chyba najprostrze rozwiązanie:

    Tworzysz taki przykładowy artykuł wypełniasz go "lorem ipsum" a inni po prostu tworzą jego kopię i podmieniają treści.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    20-11-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    w sumie dobra racja hehe a teraz wrócmy do tego buttona na edytorze może mi ktos wytłumaczyc jak to dokladnie zrobic ??

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    To Twój czwarty post a już porywasz się na rzeczy wielkie. Siedzisz jeszcze w łonie matki, przepraszam ojca Joomla a już chcesz wszystko przewracać do góry nogami. Trochę pokory i przede wszystkim zrozumienia i poznania Joomla nie zawadzi, a dopiero później pytaj o problemy, z którymi sobie nie radzisz.
    Do downloadu są odpowiednie rozszerzenia na JED.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Do tworzenia szablonów artykułów wynaleziono ten dodatek - jak na razie tylko do J! 1.5

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    E tam, wymyślono już dawno.
    Po pierwsze, jest w standardzie, choć sprawia sporo kłopotów w stosowaniu. W edytorze TinyMCE w trybie rozszerzonym jest ikona Wstaw szablon artykułu. Dwa przykładowe szablony (snippet i layout) umieszczono w Joomla 1.7 w katalogu media/editors/tinymce/templates, w którym również znajduje się lista dostępnych szablonów.
    Po drugie: do edytora JCE od dawna dostępny jest (na warunkach klubowych) dodatek TemplateManager - wygodny i łatwy w użyciu, choć tez nie udało mi się go zmusić do działania wedle instrukcji. Niemniej, pozwala dowolny artykuł przekształcić w szablon, z którego można później korzystać przy tworzeniu innych artykułów.
    PS Nie ma nic dziwnego ani niesłychanego w korzystaniu z szablonów przy tworzeniu artykułów. Wręcz przeciwnie, zwłaszcza w Internecie - stosowanie szablonów jest jednym z rozsądnych sposobów na standaryzację niektórych treści (prosty przykład: karty produktów), a z drugiej na zwiększenie dostępności stron (użytkownicy rozpoznają pewne schematy informacji i bez czytania całości szybko znajdują poszukiwane informacje)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @zwiastun => fajnie => jeden szkopuł => @Aaali prosił o domyślną (wymuszaną a nie dowolną)standaryzację artykułów dodawanych przez użytkowników.
    Pzdr

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    20-11-2011
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    z tym szablonem juz sobie poradziłem po prostu zrobiłem tutorial na Photoshopie jak dodawać posty hehe bardziej nurtuje mnie ta sprawa jak dodać nowy button do edytora artykułów chodzi mi o taka ikone jak dodaj obrazek wysrodkowanie tekstu do prawej do lewej itd chciałem po prostu zrobić jeszcze jeden taki button do której będe mówł wstawić jakiś swoj obrazek ze jak ktos klinie button to mu np wyskoczy odrazu na edytrze obrazek Download albo cos tam innego

Podobne tematy

  1. zmiana edytora w J 1.6
    przez heniuprezes na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 27-04-2011, 16:07
  2. Zmiana tła edytora
    przez azathoth na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-12-2009, 15:33
  3. Tło edytora
    przez arkasper na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 09-09-2009, 07:27
  4. Kod edytora
    przez Zumi na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-09-2008, 21:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •