zmiana kolejności artykułów
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: zmiana kolejności artykułów

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny zmiana kolejności artykułów

    Nie mogę zmienić kolejności artykułów na jednej ze stron. Wstawiam w PA kolejne liczby obok każdego z artykułów, daję "zapisz kolejnośc", ale po przeładowaniu strony w PA wszystkie artykuły mają numer 1 i na stronie nie zmienia się kolejność. Może mam coś źle poustawiane.
    Proszę o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jaka wersje Joomli i skąd pobrana?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Joomla! 1.0.11 Stable, pobrana najprawdopodobniej z joomla.pl.

    przejąłem administrowanie firmową stronką po poprzednim adminie, niestety żaden ze mne informatyk, a z html-a zapomniałem już większość, dlatego proszę o pomoc

  5. #4
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    05-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    w danej kategorii masz dobre ustawienie, ale należy jeszcze ustalić sposób wyświetlania artykułów w parametrze "kolejność artykułów" jeśli masz ustawione artykuły wg takiej kolejności, jaka Tobie odpowiada (suwanie strzałkami) to w parametrze należy podać "Kolejność w kategorii" - dla blog artykuły z kategorii. Niestety, nie napisałeś, czy artykuły znajdują się np w blok artykuły z kategorii, a może obsługuje je komponent start ? jeśli to kom start, to ustawiasz na parametr " Kolejność ustawiona w menadżerze strony startowej"
    Ostanio edytowane przez magdaa : 07-12-2006 21:05
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chodzi o ustawienie artykułów w jednej z sekcji, niestety nie mam tam strzałek do przesuwania artykułów, a jedyne możliwość wpisywania kolejności. W PA po wejściu w artykuły-artykuły w sekcjach-"nazwa sekcji", pokazują się wszystkie artykuły z danej sekcji, również te z podstron, a jest ich razem 13. Mi zależy na ustawieniu kolejności 6 z nich, do których odnośniki są widoczne bezpośrednio po wejściu do danej sekcji. Musze wspomnieć ze w menu tej sekcji bez problemu zmieniłem kolejność na odpowiadającą mi, nie moge jednak ustawić kolejności odnośników do tych artykułów na stronie. W PAwszystkie z nich mają nr.1, kiedy wpisuje każdemu inny numer (w kolejności), klikam na "zapisz" (obrazek dyskietki) strona przeładowuje się i po przeładowaniu znowu wszystkie artykuły mają nr.1

    Pozdrawiam
    Blaise

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    05-12-2006
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Proszę jeszcze raz o pomoc, nadal nie rozwiązałem problemu, o którym piszę wyzej. Jeśli ktoś z was potrzebuje dodatkowych informacji nt. administrowanej przeze mnie strony, czy też ustawień mojej wersji JOOMLA, proszę zadawać pytania.
    Naprawdę pilnie musze zmienić kolejność artykułów jednej z sekcji, a jak dotychczas, wydaje mi się to niewykonalne.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-05-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    15

    Domyślny

    Co prowadzi do tej sekcji ? Link w menu ?
    Jeśli tak to jak dodajesz link Artykuły z Sekcji (Wykaz Sekcja Artykułów) to masz tam parametry do ustawienia, miedzy innymi w jakiej kolejności mają sie wyświetlać artykuły:
    -Kolejnośc WG : domyślnie, od A do Z, od Z do A, kolejność jak w kategoriach

    Spróbuj to lub jeśli w jakiś inny sposób wchodzisz w tą sekcję artykułów to napisz jak.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •