Problem - error number 1054 Unknown column 'client_id' in 'field list'...
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem - error number 1054 Unknown column 'client_id' in 'field list'...

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-04-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Problem - error number 1054 Unknown column 'client_id' in 'field list'...

    Witam.
    Proszę o pomoc. Jestem bardzo początkująca

    Przeniosłam dwie strony z jednego serwera home.pl na drugi i pojawiły się problemy...

    W przeniesieniu baz MYSQL pomógł mi konsultant telefoniczny home - właściwie zrobił to dla mnie, kiedy moje próby się nie powiodły (baaaardzo początkująca).

    Za pomocą FTP pobrałam wszystkie pliki ze starego serwera na komputer, po przygotowaniu nowych baz, przerzuciłam pliki, 1:1, na nowy serwer i chciałam jak najszybciej uruchomić jedną ze stron. Telefonicznie skontaktowałam się z home i zmieniłam odpowiednie dane w pliku configuration.php. Via FTP "nadpisałam"(?) ten plik , już ze wskazaniami na nowe bazy, i z odpowiednim nowym hasłem.

    Na stronie głównej pojawił się komunikat:

    jtablesession::Store Failed
    DB function failed with error number 1054
    Unknown column 'client_id' in 'field list' SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '7cdfa57dae566dc0104dafae9ba97dff','1322925235','' ,'0','1','0' )

    Home już mi nie pomoże, tak twierdzi, więc zwracam się do speców...
    Strona zbudowana na joomla 1.5.14
    Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez agnesjo Zobacz wiadomość
    Strona zbudowana na joomla 1.5.14
    Dobrze, że nie jest to wersja 1.5.2 ale od 1.5.14 do aktualnej wersji 1.5.25 trochę Tobie brakuje.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to teraz musisz się wybrać na "studia". Trzeba się nauczyć rozwiązywać takie i podobne problemy z bazą danych, czyli
    a) zdobyć orientację w budowie bazy danych dla Jooma!
    b) zdobyć umiejętności posługiwania się programem do obsługi baz danych, najczęściej phpMyAdmin.
    W tym przypadku uległa Ci uszkodzeniu tabela sesji #__session.
    Sposób naprawy: w starej bazie uruchomić sobie podgląd tej tabeli, następnie wyeksportować tylko jej strukturę i importowac strukturę do nowej bazy.
    W a w ogóle, zanim zaczęłaś przenosić to starocie na serwer, należało lokalnie uaktualnić Joomla do wersji 1.5.25!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    08-04-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pozostaje wzbudzić w sobie "głód wiedzy". @zwiastun - dziękuję za menu i danie główne. Pozdrawiam. Spróbuję.
    Poczytam o uaktualnieniach i pewnie znów będę zadawać pytania. Dzięki,że poświęciliście mi swój czas.
    .

    ---------- Post dodany o 17:20 ---------- Poprzedni post był o 15:55 ----------

    @zwiastun - Dostałam się tam gdzie trzeba i ku mojemu zaskoczeniu...nie ma takiej sesji. Zweryfikowałam po numerze 'sesion_id', po 'time'. I co teraz? Dzięki za odpowiedź.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma to znaczenia. Interesuje Cię tabela, czysta tabela.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    08-04-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    ...ok,hm... Po zaznaczeniu w zakładce struktura wszystkich kolumn, przełączyłam na zakładkę eksport i mam taki komunikat
    Exporting rows from "jos_session" table
    - o to chodzi ? Kiedy wykonam tą operacje pobiorę na dysk potrzebną tabelę z 'jos_sesion'?


    ---------- Post dodany o 18:05 ---------- Poprzedni post był o 17:56 ----------

    Albo... przez information_schema. Tam tez znalazłam jos_session i opisy jej parametrów. Widzę,że stąd tez mogę eksportować. @ zwiastun - dzięki za cierpliwość.

    ---------- Post dodany o 18:21 ---------- Poprzedni post był o 18:05 ----------

    Wiem,że to drugi watek, ale szukam łatki aktualizacyjnej z 1.5.14 do 1.5.25 jak radziłeś. Trafiłam tu http://joomlacode.org/gf/project/joo...ackage_id=6159 nie znalazłam takiego uaktualnienia...
    Zapoznaję się ze wskazówkami dla początkujących na joomla.pl o aktualizacjach.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. zainstaluj lokalnie 1.5.25
    2. spróbuj odtworzyć witrynę na tej 1.25
    albo
    1. zainstaluj lokalnie 1.5.25 (przyda się do porównania i poprawek)
    2. nadpisz lokalnie w witrynie 1.5.15 plikami z 1.25
    3. przetestuj - mogą się pojawiać błędy w tabelach, np. w tabeli sesji.
    W tym przypadku dwie metody działania
    a) rzadziej, jak z tabelą sesji - należy z bazy 1.5.25 wyeksportować sobie tylko strukturę tabeli. a następnie importować ją do aktualizowanej bazy danych
    b) częściej - trzeba w bazie aktualizowanej dodać w tabelach brakujące kolumny, bo mogą się takie pojawić.

    Nie pamiętam już, ale w międzyczasie w J! z serii 1.5 dokonano drobnych modyfikacji w kilku tabelach.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    08-04-2009
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny



    Exporting rows from "jos_session" table



    Export Method:
    • Szybka - wyświetl tylko podstawowe opcje
    • Własna - wyświetl wszystkie możliwe opcje
    Rows:
    • Eksportuj wybrane wiersze
      • Number of rows:
      • Wiersze od:
    • Zrzuć wszystkie rekordy
    Wyjście:
    • Zapisz wyjście jako plik
      • Szablon nazwy pliku: użyj tych wartości dla późniejszych eksportów
      • Kodowanie pliku:iso-8859-1iso-8859-2iso-8859-3iso-8859-4iso-8859-5iso-8859-6iso-8859-7iso-8859-8iso-8859-9iso-8859-10iso-8859-11iso-8859-12iso-8859-13iso-8859-14iso-8859-15windows-1250windows-1251windows-1252windows-1256windows-1257koi8-rbig5gb2312utf-16utf-8utf-7x-user-definedeuc-jpks_c_5601-1987tis-620SHIFT_JIS
      • Typ kompresji: Brak zipped gzipped bzipped
    • Zobacz wyjście jako tekst
    Format:

    CodeGen CSV CSV dla MS Excel Microsoft Word 2000 JSON LaTeX Tabela MediaWiki Arkusz kalkulacyjny OpenDocument Tekst w formacie Open Document PDF tablica PHP SQL Tekst Texy! Skoroszyt Excel 97-2003 XLS Skoroszyt Excel 2007 XLSX XML YAML
    Opcje formatu:
    • Wyświetl komentarze (zawiera informacje takie jak data eksportu, wersja PHP i wersja serwera MySQL)

      • Dodaj do nagłówka własny komentarz (\n oddziela linie)
      • Dołącz czas utworzenia, ostatniej zmiany i ostatniego sprawdzania bazy
    • Obejmij eksport transakcją
    • Wyłącz sprawdzanie kluczy zewnętrznych
    • Dla starszych wersji MySQLa lub innych systemów baz danych zwiększ kompatybilność z:NONEANSIDB2MAXDBMYSQL323MYSQL40MSSQLORACLETRADIT IONAL
    • Zrzuć z tabel(i):

      • struktura
      • dane
      • struktura i dane
    Opcje tworzenia obiektów
    • Dodaj zapytania:

      • Dodaj zapytanie DROP TABLE
      • Dodaj zapytanie CREATE PROCEDURE / FUNCTION / EVENT
      • opcje dla CREATE TABLE:

        • IF NOT EXISTS
        • AUTO_INCREMENT
    • Obejmij cudzysłowami nazwy tabel i pól (zapewnia ochronę nazwom pól i tabel zawierającymi znaki specjalne)


    Witaj @zwiastun, dopiero teraz mogę spróbować zmierzyć się z tym kłopotem. Proszę, powiedz, czy po wykonaniu operacji według wklejonego powyżej klucza, skopiowałam sama strukturę tabeli? Czy mam jeszcze coś pozaznaczać? Wybrałam opcje zaznaczone na czerwono oznaczone standardowo, jedyna moja zmiana to w polu "zrzuć z tabeli" punkt "struktura" - eksportowałam na swój dysk... Dziękuję Ci, za wskazówki o uaktualnieniach. Pozdrawiam


    ---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post był o 22:14 ----------

    Wiem,że "sama" skopiowałam, pytanie miało brzmieć, czy skopiowałam "samą" strukturę
    Ostanio edytowane przez agnesjo : 09-12-2011 22:22

Podobne tematy

  1. XML Parsing Error at 1:30. Error 18: unknown encoding
    przez falcon-x na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-05-2010, 23:55
  2. Problem z instalcją bład pat-Error Unknown tag jtmpl:Translate. in page.html
    przez arkonrar na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-11-2009, 21:50
  3. Unknown column 'catimage' in 'field list'
    przez pwz na forum PonyGallery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-06-2008, 08:45
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 04-06-2007, 14:14
  5. Rwcards i błąd: Unknown column....
    przez big_krzysiek na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-02-2007, 08:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •