Temat: lista artykułów w artykule lub scalony widok:lista+artykuł
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Temat: lista artykułów w artykule lub scalony widok:lista+artykuł

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    09-10-2007
    Wpisy
    113
    Punkty
    10

    Domyślny Temat: lista artykułów w artykule lub scalony widok:lista+artykuł

    Witam,

    Chciałbym uzyskac taki wygląd artykułu, w zasadzie prezentacje kategorii, ze w lewej kolumnie jest lista poszczegoilnych artykulow, a z prawej tresc jednego z nich. I zawartość lewej kolumny ma służyć jako menu - ma to tak wyglądać, zeby juz uniknac tworzenia linków i podobnego motania się przy dodawaniu nowej pozycji do katalogu.

    Mam nadzieje, że to co powyzej napisałem jest w miare zrozumiałe, poniewaz sprawa dla mnie jest bardzo wazna, juz tydzien mamy opozniony projekt firmowy ( tylko intranet ) i jak to nie będzie działało wg wymysłów to będzie afera straszna... ( ( I tu od razu chciałbym zaznaczyć, wykonuję to w ramach etatu, nie będąc zzatrudniony jako developer, ani na żadnym stanowisku z technologiami webowymi powiązanym )

    Ja to wymyśliłem w sposób wydaję mi się najprostszy[ po przekopaniu JED].

    Więc myślałem już o tym długo i namiętnie, i pewną koncepcję, co źle robię już mam, ale nei wiem czy ona jest właściwa:

    1. wyjałem sobie z pliku blog.php w com_content fragment kodu generujący listę artykułów jako blok linków po wybraniu jako nowej pozycji menu "kategoria - przegląd artykułów":

    fragment o taki:
    Kod:
    <?php if (!empty($this->link_items)) : ?>
    
        <?php echo $this->loadTemplate('links'); ?>
    <?php endif; ?>

    I wydawało mi się to banalne, wstawić ten kawałek w dowolne miejsce w pliku default.php który generuje artykuł. Oczywiście w miejsce dowolne, pasujące, i przy zachowaniu jakiś elementarnych zasad, więc:

    Kod:
    <?php if ($params->get('show_hits')) : ?>
        <dd class="hits">
        <?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_ARTICLE_HITS', $this->item->hits); ?>
        </dd>
    <?php endif; ?>
    <?php if ($useDefList) : ?>
        </dl>
    <?php endif; ?>
    ___________________________jestesmy okolo 150 linii pliku z oryginalnej  swiezej instalacji, tego podkreslenia mialoby nie byc, ale chciałem  zobaczyć gdzie wyjdzie
    
    <?php if (!empty($this->link_items)) : ?>
    
        <?php echo $this->loadTemplate('links'); ?>
    <?php endif; ?>
    ___________________________
    
    <?php if (isset ($this->item->toc)) : ?>
        <?php echo $this->item->toc; ?>
    <?php endif; ?>
    <?php if ($params->get('access-view')):?>
        <?php echo $this->item->text; ?>
    ...


    oczywiście ja tutaj nie formatowalem tego w zaden sposob, chcac sie jedynie pzrekonac, czy to bedzie tak dzialać. Niestety tak działać nie chce. Wyswietla tylko te podłużne podkreślenia (_____).
    Nie wiem, co mam zrobić, wydawało mi się, że to łatwe, wycofać się nie mogę, zrobić bez pomocy też nie bardzo, a zlecić nie mam możliwości (zaznaczam, wykonuję to dla firmy w której pracuję na innym stanowisku, więc nie mam wolnych $$ ( )

    Wydaje mi się, że chodzi o jakąś zmiennąą, biblioteke która zapewne we właściwym pliku nie została zadeklarowana, ale jaką zmienną, już niestety nie doszukałem się. Wydaje mi się, w blog.php nic nie jest deklarowane? Przynajmniej nic nie zobaczyłem... :[

    Dla osób na co dzień z Joomlą pracujących na pewno taki problem to pryszcz...
    W związku z tym mam gorącą prośbę o pomoc, liczę na zrozumienie, i obiecuję słuchać wszystkich spływających rad...

    Z góry dziekuje za pomoc!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A po co to całe kopanie? Moduł Artykuły z kategorii - wyświetlasz wszystko, jak chcesz.

    PS. Nikogo to nie interesuje, czy robisz coś w ramach etatu (płaczesz, jakby Ci za etat nie płacili), czy w ramach zlecenia, czy dlatego, że masz konika.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    09-10-2007
    Wpisy
    113
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A po co to całe kopanie? Moduł Artykuły z kategorii - wyświetlasz wszystko, jak chcesz.

    PS. Nikogo to nie interesuje, czy robisz coś w ramach etatu (płaczesz, jakby Ci za etat nie płacili), czy w ramach zlecenia, czy dlatego, że masz konika.
    Dziękuję za odpowiedź,

    Jakoś nie wpadłem na pomysł użycia tego rozwiązania, bardzo dziękuję, już względnie skonfigurowałem nawet.

    Od razu nasuwa mi się następne pytanie, czy jest jakieś rozwiązanie w samej Joomli, żeby wyświetlić obok tytułu także miniaturę obrazka? Wszystkie załozenia jak powyzj, tyle tylko, że tytuł+obrazek. pierwszy z artykułu? To także okazuje się bardzo ważne... Ale powiedzmy, że pytam bo ciekawy jestem i chcę się nauczyć...

    Odnośnie tego co kogo interesuje, nie chcę być niegrzeczny, ale nie tak dawno zostało mi wytknięte właśnie na tym forum, że nie napisałem, że nie robie czegoś komercyjnie. Tylko dlatego to napisałem. A ztym płaceniem z umowy o pracę to też nie jest tak jak by się mogło wydawać...

    Mam konika, i nie chciałbym być posądzany o złą wolę.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma takiego rozwiązania.
    To, że ktoś coś wytyka, to jeszcze nie znaczy, ze ma rację, że mu wolno, że należy do tego podchodzić poważnie...
    Forum jest dla wszystkich. Owszem, bywają irytujące posty, z których można się doczytać, że ktoś bez pojęcia podejmuje się zadań (zleceń) ponad swoje możliwości, a potem ratunku szuka na forum, ale to inna kwestia.
    Tak, czy owak, nikt się tutaj nikomu opowiadać nie musi, z czego żyje, co je i z kim śpi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 16-09-2010, 13:55
  2. Lista artykułów osadzona w już istniejącym artykule
    przez k24 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-06-2010, 19:38
  3. Lista artykułów w kategorii W ARTYKULE
    przez Dynia na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-04-2010, 11:19
  4. Lista artykułów a pod nia lista userów
    przez Vicctis na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-11-2009, 18:52

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •