Instalacja komponentów a tworzone foldery
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 24

Temat: Instalacja komponentów a tworzone foldery

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-12-2005
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny Instalacja komponentów a tworzone foldery

    Słuchajcie mam problemik - założyłem sobie konto płatne na bitmar.net (na rzie w ramach testu) i joomla fajnie sie zainstalowała wszytsko ok później zabrałem się za zainstalowanie komponentów i też się wszystko fajnie instalowało, ale w pewnym momencie chciałem usunąć folder, który powstał przy instalowaniu jednego z komonentów no i okazało się, że jak joomla instaluje komponent to uprawnionym do kasowania tych folderów nie jestem ja tylko użytkownik tutaj nazwany apache. Admin z bitmara odpisał mi, ze to mankament darmowych cms, ze tak one robia, tworzą foldery do których na serwerze my nie mamy prawa no i co z tym począć. Czy na innych serwerach firm hostingowych tez tak jest?
    Przecież to troszke bez sensu - podczas instalacji coś nie wyjdzie i joomla pozostawi jakieś smieci i co dalej z tym. Moze w Joomli da się coś ustawić zeby było dobrze?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Nie wiem jak na innych serwerach, ale na tych z których usług ja korzystam - taki problem nie występuje.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Problem występuje. Ale skoro masz konto na płatnym serwerze, to wyjaśnij panu Administratorowi, że na jego serwerze on jest bogiem, a nie darmowe CMS-y. Niech więc pokiwa administratorską głową tak, co by pliki i katalogi zakładane przez JEDEN Z NAJLEPSZYCH CMS-ów, a nie jakiś darmowy cms-ik mogły być usuwane z poziomu ftp przez faceta, który MU PŁACI za konto. To żadna łaska.
    A swoją drogą - jeśli xle zainstalowałeś albo chcesz odinstalować, to używaj instalatora Joomli, a nie ftpa. Nie będzie kłopotu.
    Inne wyjście. Zainstaluj JoomlaXplorera i poradzisz sobie bez d****tego administratora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-12-2005
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziekuję za odpowiedzi.
    No admin narazie zwala wine na cms i nie kwapi się by cokolwiek w tej materii zrobić. Jeśli chodzi od odinstalowanie przy pomocy joomla ok ale akurat w tej sytuacji komonent się źle zainstalował (nie powodzenie instalacji) ale utworzył puste katalogi no i chciałem je ręcznie usunąć itd.
    Spróbuje z tym Joomla Eksploratorem.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.

    Mam ten sam problem. Po instalacji komponentu chciałem coś ręcznie pozmieniać a tu się okazuje że nie mam do tego prawa gdyż właścicielem utworzonych plików jest user "apache".

    I czy administrator może to zmienić? Tzn czy mogę się o to z nim wykłócać? Jak nazwać taki problem? Pytam bo chciałbym coś o tym wiedzieć przed rozmową z adminem.

    Stronę mam na serwerze oxy.pl (płatny)

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Poszukaj no forum bo już było sporo o tym, a w skrócie jest to przypadłość Joomli, gdyż traci sie prawa do pliki składników instalowanych. Rozwiązania są dwa, albo prosic admina aby, gdy jest taka potrzeba, zmieniał te prawa i ustawiał na Ciebie, albo użyć joomlaxplorer (komponent) i przy jego pomocy zmienic chmod plikow.

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    To sie nazywalo bodajrze prawa własności i wszystko jest do ustawienia tylko sporo adminow nie wie gdzie co i jak (ja tez dla tego nie prowadze hostingu ) nie mniej jednak da sie to przestawic.

    A z drugiej strony przydałoby sie wiedziec gdzie w Joomla jest to wpisane ... jacys chetni ?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    a czasmi za to nie jest odpowiedzialny plik .htaccess ??? ja tak miałem przy całkiem innym skrypcie ale jak weszłem ftpem tj FLASHFXP to zobaczyłem ze w katalogach co siedzą jeszcze na serwie jest taki pliczek własnie. usunąłem go potem usunąłem katalogi i wszystko jest oki

    pozdrawiam

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    u mnie ten plik jest tylko w formie htaccess.txt

    A czy możnaby zrobić taki myk że pliki np *.php których właścicielem jest apache jakoś podmienić tworząc nowepliki do których by się skopiowało zawartość z jakimiś moimi zmianami? Tylko że wtedy jakoś trzebaby nazwy pozmieniać...

    Pozdrawiam

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-04-2006
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Fajny jest ten explorer, ale tam nie można zmieniać właściciela pliku/katalogu tylko uprawnienia. A chyba nie powinienem ustawiać całej reszcie uprawnienie do zapisu moich plików?

    A nie. Nawet praw do plików nie można zmieniać. Ale za to można zmienić nazwę. To wtedy możnaby robić tak jak napisałem w poprzednim poście? Ale to można sfiksować każdy plik skopiować i zmienić nazwę "macieżystego"...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •