Brak wyświetlania grafik w galeri
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Brak wyświetlania grafik w galeri

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    30-04-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Brak wyświetlania grafik w galeri

    Witam wszystkich,

    Mam sądzę dosyć nietypowy problem ponieważ zostałem poproszony przez znajomą o zainstalowanie jakiegokolwiek innego niż pony gallery ( był obecnie zainstalowany) pluginu galerii. Ze strony http://extensions.joomla.org/extensi.../photo-gallery pobrałem kilka pluginów które podobały się koleżance i rozpocząłem instalację jednego przykładowego aby sprawdzić jaki będzie efekt i czy użytkownikom będzie się to podobało.

    Na początek wybrałem plugin sigplus zainstalowałem według instrukcji żadnych błędów nie było w trakcie instalacji wykonałem wszystkie operacje jakie były wymagane według instrukcji utworzyłem artykuł dodałem moduł galerii według instrukcji i nic. Problem objawiał się tym że nic się w artykule nie wyświetlało ani błędy, ani zdjęcia po prostu nic. Sprawdziłem oczywiście na początku FAQ i forum i tam było kilka opisów co może to powodować ale żaden nie pasował do mojego.

    Po sporej ilości prób i kombinacji stwierdziłem że może ten plugin jest zepsuty i nie chce działać.

    Postanowiłem zainstalować kolejny. Następnym moim wyborem był Very Simple Image Gallery. Tutaj sprawa była jeszcze prostsza dosłownie instrukcja na stronie jak dla laika ze wszystkimi opisami i zdjęciami. Stwierdziłem że tego wręcz nie można zepsuć. Zrobiłem krok po kroku według instrukcji i taki sam problem pojawił się jak w przypadku pierwszej galerii. W miejscu gdzie powinna generować się galeria jest tylko puste pole.

    Oczywiście przejrzałem FAQ i jakieś dodatkowe artykuły ale nie zmieniło to niczego.

    Dodatkową sądzę interesującą informacją jest fakt że pluginy w pewnej części działają ponieważ sprawdziłem w folderach zdjęć i np utworzyły się miniaturki z utworzonych zdjęć i inne potrzebne pliki aby to ruszyło.
    Natomiast już w artykule obrazki nie są wyświetlane jest tylko puste pole.

    Czy macie może jakieś podobne doświadczenia, problem ponieważ przyznaję że moja wiedza na tym etapie się po prostu kończy. Prosiłbym o jakieś wskazówki, informacje może gotowe rozwiązania , które pomogły by mi znaleźć i rozwiązać przyczynę problemu. Prosiłbym także aby opisy były dosyć szczegółowe bo nie jestem fachowcem z joomli i także dawno się nią nie bawiłem.

    Z góry dziękuję wszystkim za udzielone informacje i pomoc,
    Pozdrawiam Serdecznie,
    Dertit,

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Na jakim hostingu masz tę stronę?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @nikszal myślę że to raczej kolega @Dertit ma problem z właściwą konfiguracją
    co oznacza np = sigplus = i nic? A co z klamrą - wyświetla się czy po prostu jej nie ma - czy plugin został włączony - jak wygląda ścieżka katalogów itd. Ostatnio także ktoś tutaj na forum również wszystko zrobił dobrze i było źle - finalnie okazało się że była spaprana konfiguracja
    Więc wszystko po kolei raz jeszcze i zrzuty ekranu - wówczas pogadamy kolego @Dertit
    Pzdr

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    30-04-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

    Tak więc zdjęcia np w Very Simple Image Gallery były wrzucane do odpowiedniego folderu images/stories (ścieżke napisałem z głowy wiec moze byc literówka) i tam mam folder np fruit. Następnie w artykule robię wywołanie:
    {vsig}fruit{/vsig}
    I otwieram na stronie ten artykuł aby zobaczyć czy coś sie wygenerowało. No i nic niestety nie ma.

    Gdy wchodzę w dodatki i odnajduję na liście Very Simple Image Gallery i obok tej nazwy jest zielony tik więc mogę podejrzewać że to oznacza ze dodatek jest włączony.

    Jeżeli chodzi o efekt finalny możecie zobaczyć pod TYM linkiem,

    Jeżeli chodzi o klamry, ścieżki itp wszystko się zgadza bo robiłem testy i np jak wpisałem zamiast fruit np fruitsy to wyskakiwał komunikat że plugin nie moze znaleść ścieżki,
    Natomiast jak coś zrobiłem źle z klamrami to zamiast pustego pola miałem np tekst {vsig}fruit/vsig}.

    Także podejrzewam ze to również jest dobrze,
    Podobny efekt jest również na drugiej galerii.

    Z góry dziękuję za informacje,
    Pozdrawiam Dertit

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    A jednak gdzieś popełniasz błąd konfiguracyjny, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że taka kobyła jak Phoca działa, a plugin "galeryjny" już nie.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Jak masz ochotę do daj dostęp do zaplecza przez PW - będzie pewnie szybciej

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Wygląda mi to na problem z prawami do katalogów/plików z obrazkami.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    30-04-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Sprawdziłem ustawienia uprawnień dla folderów i plików w images i tak:

    foldery 755
    pliki 644

    Pozdrawiam,

    PS: Uprawnień do konsoli dać nie mogę nawet na PRV ponieważ sam ich nie posiadam w celu testowania przychodzę i testuję u osoby która mnie poprosiła o to.

Podobne tematy

  1. aiContactSafe i brak wyświetlania Captcha
    przez pablocompany na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-03-2011, 12:04
  2. Brak wyświetlania artykułów w IE
    przez przemek7 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-10-2010, 16:44
  3. Brak wyświetlania w IE
    przez mysticman na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-08-2008, 11:41
  4. JF 1.8 - Brak wyświetlania Flag
    przez kurtz na forum Joomfish
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 05-03-2008, 12:46
  5. brak wyświetlania opisu
    przez bogulo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-09-2006, 15:49

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •