Dodanie nowego pola w tabeli bazy danych
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Dodanie nowego pola w tabeli bazy danych

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny Dodanie nowego pola w tabeli bazy danych

    Witam,
    Chciałbym w jednej z tabel bazy dodać nowe pole liczbowe, ale mam z tym problem, bo jak - korzystając z phpmyadmin - wchodzę do konkretnej bazy i korzystając z zakładki SQL wpisuję polecenie:

    ALTER TABLE 'stds_vm_shipping_rate' ADD 'shipping_rate_order_value_start' DECIMAL (10,2) NOT NULL;

    to próba wykonania zwraca następujący komunikat o błędzie składni:

    #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''stds_vm_shipping_rate' ADD 'shipping_rate_order_value_start' DECIMAL(10,2)' at line 1

    Nie jestem specjalnie biegły w tym temacie, więc będę wdzięczny za podpowiedź gdzie tkwi błąd.

    erper

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-12-2007
    Wpisy
    87
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Dziękuję za cenną wskazówkę. Pomogło. Pola w tabeli zostały dodane, ale ..... Zrobiłem to, bo chciałem sobie zmodyfikować formularz dodawania stawek za wysyłkę w Virtuemart. Teraz korzystam z rozwiązania warunkującego metodę wysyłki od rodzaju płatności (StandardShippingPaymentRestriction). Chciałbym to rozwiązanie trochę zmodyfikować, tak żeby jako dodatkowy atrybut była brana wartość zamówienia (a że mam dużo czasu, więc mogę się uczyć i kombinować).
    Zacząłem od próby zmodyfikowania formularza "Dodaj stawkę wysyłkową" i w tym celu utworzyłem dwa dodatkowe pola w tabeli bazy danych stds_vm_shipping_rate, a mianowicie pola "shipping_rate_order_value_start" i "shipping_rate_order_value_end".
    Następnie zmodyfikowałem plik językowy administrator/components/com_virtuemart/languages/shipping/english.php, dodając wpisy:
    'PHPSHOP_RATE_FORM_ORDER_VALUE_START' => 'Lowest value'
    'PHPSHOP_RATE_FORM_ORDER_VALUE_END' => Highest value'
    W dalszej kolejności zmodyfikowałem plik: administrator/components/com_virtuemart/html/shipping.rate_form, dodając linie kodu formatujące i definiujące nowe pola formularza:
    <tr>
    <td width="21%" ><div align="right"><strong><?php echo $VM_LANG->_('PHPSHOP_RATE_FORM_ORDER_VALUE_START') ?>:</strong></div></td>
    <td width="79%" >
    <input type="text" class="inputbox" name="shipping_rate_order_value_start" size="32" maxlength="255" value="<?php $db->sp("shipping_rate_order_value_start") ?>">
    </td>
    </tr>
    <tr>
    <td width="21%" ><div align="right"><strong><?php echo $VM_LANG->_('PHPSHOP_RATE_FORM_ORDER_VALUE_END') ?>:</strong></div></td>
    <td width="79%" >
    <input type="text" class="inputbox" name="shipping_rate_order_value_end" size="32" maxlength="255" value="<?php $db->sp("shipping_rate_order_value_end") ?>">
    </td>
    </tr>
    Dokonałem też dodatkowych wpisów w pliku:
    administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_shipping wskazujących na to, że istnieją dodatkowe pola w formularzu wprowadzania nowej stawki wysyłkowej.

    Niestety, formularz dodawania stawek wysyłkowych wyświetla się w dotychczasowej wersji, tj. bez dodatkowych pól.

    Czy z powyższych wywodów można wywnioskować gdzie zrobiłem błąd i jaki ?

    erper

Podobne tematy

  1. Joomgallery - dodanie nowego pola przy opisywaniu zdjęć
    przez trzepiz na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 14-12-2009, 17:52
  2. Sobi2 dodanie nowego pola nie działa
    przez szopik na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-08-2009, 20:47
  3. dodanie pola do bazy danych uzyutkowników
    przez kxson na forum Różne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 04-02-2008, 14:46
  4. Artykuł - dodanie nowego pola
    przez klops123 na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-01-2007, 20:26
  5. Dodanie nowego pola formularza Classifieds
    przez Dj_Maksym na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-10-2006, 10:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •