TROJANY na joomli : ajax.js, kquery.js i as09d8as09d8.php PROSZĘ O POMOC!!!
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: TROJANY na joomli : ajax.js, kquery.js i as09d8as09d8.php PROSZĘ O POMOC!!!

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-09-2010
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny TROJANY na joomli : ajax.js, kquery.js i as09d8as09d8.php PROSZĘ O POMOC!!!

    Witam serdecznie,

    W dniu dzisiejszym dostałem wiadomość z hostingu że na moim ftp gdzie są strony mam trojana kquery.js i niezwłocznie mam go usunąć więc tak zrobiłem. jednak po paru godzinach widziałem że znów się pojawił nie wiem co mam z tym faktem zrobić? Zauważyłem również ze dziwny plik o nazwie as09d8as09d8.php dopisuje się do różnych folderów. Proszę o pomoc ponieważ jestem w kropce i nie wiem jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez blaiseosw Zobacz wiadomość
    Proszę o pomoc ponieważ jestem w kropce i nie wiem jak rozwiązać ten problem.
    Polecam: Pomocy! Zaatakowano moją witrynę! Co teraz?

  4. #3
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Jako klienta ftp używasz Total Commandera? Jeśli tak, to w pierwszej kolejności pożegnaj się z nim bez żalu i zainstaluj File Zilla.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @nikszal

    Nie wszczynajmy po raz kolejny niepotrzebnej dyskusji w tym temacie.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Nie mam ochoty na jakąkolwiek dyskusję o TC, tylko przejęcie dostępu do strony nie bierze się z powietrza.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Nie mam ochoty na jakąkolwiek dyskusję o TC
    to jej nie zaczynaj .. Ja używam TC od dawien dawna .. i nigdy nie miałem żadnego najmniejszego problemu. Wystarczy go dobrze skonfigurować i tyle.. A wina nie leży po stronie TC tylko użytkownika. Ja wiem, że każdy chwali swoje ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że TC jest do d.... - to duuuże nadużycie.

  8. #7
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Wystarczy go dobrze skonfigurować i tyle.
    Pod warunkiem, że jest aktualizowany i użytkownik potrafi go poprawnie skonfigurować.

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Ja wiem, że każdy chwali swoje ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że TC jest do d.... - to duuuże nadużycie.
    Nic takiego nie napisałem. Każdy sroka swój ogonek chwali, co nie zmienia faktu, ze za większość problemów z doklejaniem kodu do strony odpowiadał TC.
    Koniec dyskusji na temat TC.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  9. #8
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Tak się zastanawiam jaki związek ma korzystanie z TC, który jest nota bene doskonałym programem i strasznie mi go brak pod OSX, z powyższym tematem.
    Moje kochanie korzysta z TC od jednej z pierwszych wersji tego programu i nigdy nikt się nam nigdzie nie włamał.

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    co nie zmienia faktu, ze za większość problemów z doklejaniem kodu do strony odpowiadał TC.
    Nie sądzę że nawet za 1‰ takich wypadków jest odpowiedzialny ten program.
    Ciekaw jestem na jakiej podstawie opiera się Twoja wypowiedź?

  10. #9
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Zainfekowany komputer i zapisane hasła w pliku tekstowym TC to chyba wystarczający powód, aby internetowi bandyci mogli sobie swobodnie hasać po stronach. Przejrzyj wątki na forum związane z doklejaniem kodu do plików na serwerze właśnie dzięki TC.

    Ale miało nie być dyskusji O TC.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #10
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Ale miało nie być dyskusji O TC.
    Zabawny jesteś, w wątku w którym nie było ani słowa na temat TC ni z gruszki ni z pietruszki zaczynasz (ponownie) wyjeżdzać na ten program.
    Jak ktoś Ci napisze że jest innego zdania niż Ty: "Koniec dyskusji na temat TC."

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Zainfekowany komputer i zapisane hasła w pliku tekstowym TC to chyba wystarczający powód
    Po pierwsze hasła w tym pliku są zakodowane ale to mniejszy szczegół.
    Jak jakkolwiek hasło by było zakodowane i gdziekolwiek nie byłoby zapisane aby program mógł z tego hasła skorzystać będzie zawsze musiał być w stanie je odkodować. W takim wypadku zawsze będzie konieczny klucz gdzieś na tej samej maszynie. I jeśli na tej samej maszynie jest też inny program (wirus) mający dostęp do systemu to także ten program będzie w stanie odczytać i zdekodować to hasło. W efekcie końcowym nie ma znaczenia jak i gdzie to hasło jest zapisane.

    Nie wspominając o prostym fakcie że hasło do FTP jest przesyłane do serwera także w niezakodowanej postaci więc nawet nie trzeba się męczyć i szukać pliku. Wystarczy po prostu nasłuchiwać na porcie FTP (21) i bezproblemowo odczytać hasło i dane użytkownika. Dlatego zawsze odradzam korzystania z FTP w ogóle.

    Poza tym gdzie byś je chciał zapisać? W Windows Registry który to o ile dobrze pamiętam jest również plikiem tekstowym?

    W gruncie rzeczy chodzi mi tylko o jeden fakt; z Twojej wypowiedzi wynika że ogromna większość tego typu włamań na serwer jest winą tego programu co jest kompletną bzdurą

    Co prawda ja także nie mam żadnych statystyk ale z doświadczenia wiem że za prawie każde tego typu włamanie odpowiedzialny jest dziurawy skrypt który się na danym serwerze już znajduje oraz/lub niepoprawnie skonfigurowany serwer.

    Poza tym jest to jakaś dziwna logika: masz na komputerze wirusa i TC to wina leży po stronie TC. Nie wirusa, nie programu antywirusowego, nie użytkownika który dopuścił do zainfekowania komputera ale właśnie programu Total Commander.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Proszę o pomoc - fatal error w index.php
    przez pajacyk31 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 11-02-2010, 14:02
  2. Ajax w joomli
    przez kubel-junior na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-11-2009, 11:13
  3. Nieprzekonany do Joomli, proszę o pomoc!
    przez adakus na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 27-05-2009, 21:34
  4. Nie wiem jak usunąć z joomli!! proszę o pomoc
    przez mario360x na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 27-07-2008, 14:42
  5. aktualizacja joomli do najnowszej - proszę o pomoc
    przez prezes na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-03-2008, 16:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •