Złe tworzenie linków przez joomle 1.7
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Złe tworzenie linków przez joomle 1.7

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2010
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Złe tworzenie linków przez joomle 1.7

    Witam.

    Na starcie powiem, iż solucji mojego problemu poszukuję od 3 dni. Postanowiłem zez znajomym stworzyć charytatywnie stronę dla ciężko chorej Agnieszki w celu przekazania 1% podatku. Obiecaliśmy Jej mamie iż udostępnimy "skończone" dzieło przed Bożym Narodzeniem. Ale niestety, szybkie przerzucenie się ze środowiska 1.5 na 1.7 stworzyło kilka problemów.

    Szablon powstał chociaż wymaga kilka poprawek, ale najgorszym problemem nasyzm stało się automatyczne generowanie linków przez joomle.
    Strona ma być blogiem, tak więc stworzyliśmy każdą kategorie na jeden miesiąc, i te kategorie są w kategorii matce = rok.
    Zauważyłem ze Joomla daje znakomitą możliwość wyświetlenia danych kategorii w module. Skorzystaliśmy z tego.

    Ale co się okazało, nie zawsze po kliknięciu na dany miesiąc on się otwiera. Czasami np. jak się pierwszy raz człowiek wejdzie na strone i kliknie w dany miesiąc to pięknie wyświetla artykuły. Ale jak np klikne w moduł ze zdjęciem aby wyświetlić galerie (lewy dolny róg) to potem po klikniecu w dany miesiąc strona wywala Błąd 404. I tak jest w różnych kombinacjach. Z tego co zaobserwowałem joomla "dokleja" nową końcówkę linka do obecnej ścieżki co w niektórych przypadkach doprowadza do błędnego działania.

    Tak samo nie można otworzyć danego roku klikając na niego. Zaraz wywala błąd, a myślałem że wyświetli albo kategorie z tego roku, a najlepiej gdyby wyświetlił wszystkie artykuły. Solucji tego także nie odnalazłem.
    Do końca nie jestem w stanie rozszyfrować tego problemu, 2 lata siedziałem na 1.5 i przeskok na 1.7 miał być ułatwieniem. A tu taki zonk.

    Strona jest pod adresem pomocdlaagi.pl

    Prosił bym o wszelką pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie chcielibyśmy zawieść Jej mamy z wdrożeniem tego projektu. Wiem ze tak nie powinienem pisać, ale postawiliśmy sobie ten serwis za punkt honoru.

    Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc z góry.

    PS: Jeśli potrzeba jakiejś konfiguracji, czegoś, proszę pisać.
    Joomla 1.7.3
    Serwer prot.pl
    PHP i MYSQL 5+

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Dlaczego zostawiłeś ten koszmarek w sieci zamiast przywrócić wersję 1.5?!
    Dlaczego nie sprawdziłeś lokalnie?!
    Dlaczego...

    Na więcej nie mam teraz czasu

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Jak Masz stworzony element menu rok 2012 - co to jest?
    wpinacz
    artykuł
    kategoria (przegląd artykułów z kategorii)?
    __________________________________________________ __________________________________________
    Cześć @Bazyl'ku
    Mam propozycję - może zmienimy Ci nick na: Pan DLACZEGO - hi, hi, hi

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-10-2010
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    @bazyl.. Sprawdzane było lokalnie. Myślałem że całym problemem będzie właśnie localhost. Że Joomla nie jest w stanie dobrze generować wszystkiego na localhoście chociaż był to domysł wręcz niemożliwy, ale wolałem sprawdzić to na serwerze.

    Wpisy 2012 i 2011 są kategoriami matkami dla miesięcy. W joomla 1.7 można robić całą hierarchię...
    Struktura jest taka.
    Najpierw są wpisy, potem we wpisach są dwie kategorie z latami (2011, 2012), a w każdej z tych kategorii są miesiące.
    Wykorzystałem moduł do wyświetlania kategori... Wczyli zaznaczyłem zę ma wyświetlić kategorie wpisy wraz ze wszystkimi podkategoriami.

    *********
    A i jeszcze jedno. Serwis był od nowa tworzony w 1.7 Nie posiadamy wersji 1.5 Nie była to migracja z 1.5 na 1.7 tylko tworzenie od początku w CMS Joomla 1.7

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    chcesz?
    daj dstep na pw
    wieczorem zobacze

Podobne tematy

  1. SOBI - problem z SobiSEF - tworzenie przyjaznych linków
    przez egon170 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-11-2009, 22:17
  2. Złe generowanie linków przez joomle
    przez baloo na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-03-2009, 12:31
  3. JUGA - prawidłowe tworzenie linków
    przez Sputnik_Wwa na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-02-2009, 16:33
  4. tworzenie linków w artykułach
    przez piotr.h na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-06-2007, 11:01
  5. tworzenie linków (hiperłącza względne)
    przez bartlo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-05-2007, 19:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •