:) karnawał czas zacząć ... - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: :) karnawał czas zacząć ...

  1. #11
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    Z tym jquery wszyscy szaleją, na siłę niekiedy ładując ją (bibliotekę) do Joomla,

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    dokładnie tak ! gdyby była to podstawowa biblioteka js, joomla! nikt, nie siłowałby się z nią
    to odpowiedź na upychanie ...

    ---------- Post dodany o 22:50 ---------- Poprzedni post był o 22:47 ----------

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    a ja osobiście lubię Mootools. Zrobiłem kilka fajnych rzeczy z jej pomocą i nie uważam, żeby jej czegoś brakowało.

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    i faktem jest, że można zrobić z mootools kilka fajnych rzeczy, jednak z jquery - robisz ich kilkadziesiąt
    to jest odpowiedź na twoje doświadczenie z mootools

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    No to żeśmy się nie zrozumieliśmy, faktycznie ja o grusze ty o pietrusze Mniejsza o to, późno jest. Generalnie, z tego co piszesz że zrobiłeś, to zrobiłeś rzecz niebywałą, zastępując mt przez jq. Aż chciałbym wynik zobaczyć! Natomiast ja miałem na myśli to, że Joomla! jest oparta o mt a wszyscy na siłę, ładują w nią dodatki z jquery. Tylko pytanie moje - jak się mają rozszerzenia (te z mt odpadają, rzecz jasna)?
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  4. #13
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    tak, w zasadzie żadna z aplikacji [ bo tak nazywam ten bundle ] ani govern.{os}™ ani skool!ab™ nie działają z bibliotekami mootools. również edytor html, wymieniony został na ck edytor dla jquery. zmienione zaplecze, szablonowanie nie zmienione, ale z wieloma użytecznymi elementami, np "mobile 1st", responsive, itd. wiele elementów wbudowane w szablon i manipulowane z poziomu szablonu, ale o połowę lżejsze niż klubowe "frameworki" [?].

    każda z nich dostępna będzie publicznie, pewnie komercyjnie [ na pewno nie klubowo ] pod koniec przyszłego roku. cały 2012 rok to nadal testy w wybranych instytucjach i ... niestety zupełnie inna dokumentacja. przy okazji sprawdzian dla publikacji nowego komponentu społecznościowego, który pomimo rozebrania tuiyo, podzielenia go na autonomiczne aplikacje czyli : użytkownik, treść z k2 [ w tym wypadku już nie k2 ;) ] czy nowe moduły galerii, sklepu, itd - ostatecznie jest komponentem typu social networking.

    celem tego zabiegu było użycie niezależnych komponentów w taki sposób, aby były skalowalne i gotowe do wdrożenia na różny sposób. grupa, nie musi być tylko profilem. użytkownik nie musi być tylko parametrem nazwy, hasła i płci, ale również rozbudowanym profilem z funkcjami social networking, commerce, edycyjnymi, etc, etc, etc.

    zabawa, która mam nadzieję z czasem, opłaci się... zobaczymy

    ---------- Post dodany o 23:51 ---------- Poprzedni post był o 23:32 ----------

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    Tylko pytanie moje - jak się mają rozszerzenia (te z mt odpadają, rzecz jasna)?
    żebym był dobrze zrozumiany.

    te aplikacje czy ten fork, który przygotowujemy nie jest platformą do instalacji powszechnych komponentów, modułów, itd - dla joomla!. szczerze mówiąc nie był testowany żaden, nawet przypadkowy moduł pod tym względem. każdy nowy moduł, komponent pisane są dla wydania. czyli, jeśli jest to social network to elementy, które się w nim znajdą, to elementy społecznościowe, multimedialne, treści i ecommerce. jeęli będzie to j!comemrce, to będzie to profil użytkownika tylko commerce w tym wypadku "trochę" przekodowany redshop. trochę, ponieważ redshop to komponent cck / commerce i np analogiczna aplikacja k2 [ już nie k2 ] jest tu zbędna.

    jeśli jest to projekt dla urzędu to jest to k2 [ już nie k2 ] z wersjonowaniem, z szablonem bip, albo coś zupełnie innego, ponieważ w różnych kulturach - administracja w różny sposób korzysta z technologi informatycznych.

    każdorazowo jest to aplikacja ukierunkowana. jest modelem rozbudowy, ale nie modelem przekozaczenia.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 31-12-2011 00:57

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @kurtz, wybacz, zwykle poczytam, pokiwam głową i idę robić swoje. Ale tym razem nie mogę. Wyjaśnij, czemu mają służyć opowiastki o rzeczach które ktoś gdzieś dłubie, być może wyda albo nie wyda, być może już albo za rok lub dwa, być może na GPL albo odpłatnie, z mglisto-rewolucyjnymi rozwiązaniami z K2 bez k2, itede bleble. Sory, w najmniejszym stopniu nie mam zamiaru podważania walorów tego czegoś, o czym piszesz, ale chciałbym cokolwiek z tego rozumieć: o czym to i po co?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    o czym to i po co?
    napisane jw.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    czemu mają służyć opowiastki o rzeczach które ktoś gdzieś dłubie
    jw.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    być może na GPL albo odpłatnie
    jedno nie wyklucza drugiego.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    z mglisto-rewolucyjnymi rozwiązaniami
    hmm, myslę, że joomla! to nie tylko informacje w joomla! community magazine. wiele rzeczy dzieje się poza joomla!. o powodach już pisałem niejednokrotnie. tak jak i mój stosunek do tego. niema w tym nic rewolucyjnego jak i w tym że joomla! w końcu "poleci" na bazach microsoftu albo oracla. zero rewolucji, raczej dreptanie po śladzie innych.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wyjaśnij, czemu mają służyć opowiastki
    zupełnie niczemu. pisze to w dziale off top, nie podaję linków, nie szukam tu klientów ... bo i nie znajdę. zwykła informacja o dodatkach, jakich wiele i o celach, jakich wiele. patrz chociażby nooku.

    jesli już, to informacja, że z joomla! idzie coś zrobić chociaż jest to jeden z tych cms'ów z którymi trudno. bardzo trudno, jednak w manipulowaniu najprostszy.

    tyle i tylko tyle

    natomiast hmm, każdy ma prawo wyboru tych z którymi chce współpracować. wybieramy wg. pewnych kryteriów, które nam pasują. nie musimy wszędzie i nie ze wszystkimi ... tak jak i to, że jedni nie zadawalają się tym samym, czym zadowolili się inni.

    co do skool!ab™ to ... na śląsk nie dotarł w fazie testowej. jest testowany na mazurach, również z kilku powodów. za rok, być może dotrze o ile szkoła biorąc bezpłatny soft, zgodzi sie na warunki udostępnienia go. nic na siłę i oczywiście wg uznania.

    chyba tyle.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dalej nic nie rozumiem, ale to mnie widocznie przerasta Zgodnie z tematem wątku ... niech się świat walcuje...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie bardzo wiem co mógłbym przed publicznym wydanie napisać więcej. to nie jest kwestia niechęci tylko porządku jakiegoś cyklu.

    wrzucam te zajawki, bez jakichś znamion komercyjnych. nie chcę robić szumu. jeszcze nie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Jak zacząć
    przez konsum na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 07-03-2011, 11:14
  2. Od czego zacząć?
    przez bebzon_hc na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-08-2010, 15:32
  3. Czas serwera a czas w statystykach
    przez llopezor na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-01-2010, 13:32
  4. optymalizacja... od czego zacząć?
    przez m4ciek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 28-08-2009, 15:40
  5. od czego zacząć?
    przez pola na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-10-2007, 23:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •