:) karnawał czas zacząć ...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: :) karnawał czas zacząć ...

  1. #1
    kurtz
    Gość

    Domyślny :) karnawał czas zacząć ...

    wszystkiego dobrego dla wszystkich, tych mniej i tych bardziej zaawansowanych administratorów joomla!.

    przyszły rok, miejmy nadzieję, przyniesie nam kilka ciekawostek takich mniej i takich bardziej publicznych, a na pewno kilka ciekawych rozwiązań trzonu platformy, wybiegających poza te oficjalne wydania.

    będzie z czym pracować

    a ja was zostawiam z przepięknym walcem, skomponowanym przez wybitnego ormiańskeigo kompozytora.

    aram chaczaturian, do dramatu michaiła lermontowa "maskarada"

    woohoo !


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Dzięki i wzajemnie

    Cytat Wysłane przez kurtz Zobacz wiadomość
    przyszły rok, miejmy nadzieję, przyniesie nam kilka ciekawostek takich mniej i takich bardziej publicznych, a na pewno kilka ciekawych rozwiązań trzonu platformy,
    Może coś więcej? Ciekawy jestem

  4. #3
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    hmm, ja mogę mówić jedynie za siebie, chociaż wiem o jeszcze 3 innych.

    w zasadzie na forum wspominałem już o wszystkim. projekty wdrażane przeze mnie : govern.{os}™ oraz skool!ab™ w których wykorzystaliśmy zupełnie nowe rozwiązania.

    http://forum.joomla.pl/showthread.ph...C5%BCka-Joomla!

    np. usunięcie komponentu "treść" oraz "użytkownik" z frameworka joomla! zastępując je całkowicie komponentem k2 oraz rozwiązaniem wcześniej projektowanym dla komponentu joomunity / tuiyo, teraz wykorzystywanych do zarządzania użytkownikiem i treścią, którą publikuje. nie mówimy tutaj o rozwiązaniach typu social network.

    kolejny krok, to roboczy projekt o równie roboczej nazwie j!commerce. wsparty tak jak poprzednicy joomla! z wyjętymi komponentami treści, które w tym wypadku całkowicie zastąpił redshop + aplikacje dodatkowe oraz oczywiście zarządzanie użytkownikami.

    całkowite odejście od biblioteki mootools i zastąpienie go biblioteką jquery, lepsze wsparcie dla asynchronicznego javascript [ chociażby tzw "inline edit" dla k2 - gdzie uprawniony użytkownik kliknięciem w tekst wyedytuje treść, a kliknięcie obok treści zapisze to oczywiście przy wsparciu edytora ajax i lub w przyszłości edytora html5 ] przebudowane i zintegrowane moduły gk_news_show_pro i tabs i image show z bibliotekami jquery i co najmniej 6 innych modułów i pluginów wizualnych.

    to tak po trosze, chociaż wiem, że w polsce po udanym starcie w ub. roku kilku komponentów typu commerce, szykowane sa kolejne.

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Z tym jquery wszyscy szaleją, na siłę niekiedy ładując ją (bibliotekę) do Joomla, a ja osobiście lubię Mootools. Zrobiłem kilka fajnych rzeczy z jej pomocą i nie uważam, żeby jej czegoś brakowało.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    dokładnie tak ! gdyby była to podstawowa biblioteka js, joomla! nikt, nie siłowałby się z nią i faktem jest, że można zrobić z mootools kilka fajnych rzeczy, jednak z jquery - robisz ich kilkadziesiąt. efektywniej i efektowniej.

    poza tym tak jak wspomniałem. ja o mootools już zapomniałem, ale upodobania szanuję. dlatego każdy ma wybór, który daje mu licencjonowanie poszczególnych składników.

  7. #6
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    gdyby była to podstawowa biblioteka js, joomla!
    A nie jest główną biblioteką js w Joomla!?
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie jest i nigdy nie była.

  9. #8
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    A ja byłem święcie przekonany, że jest. Tzn. wiedziałem tyle, że na pewno nie JQuery, ale myślałem, że MT odgrywa większą rolę.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  10. #9
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    ja o gruszce, ty o pietruszce.

    od samego początku piszę, "pozbyłem się mootools", "zastąpiłem mootools, jquery", w "modułach bibliotekę mootools zastąpiłem jquery".

    to ja już nie wiem jak wyraźniej pisać, że mootools jest domyślną biblioteką js w joomla!, a jquery nie.

  11. #10
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    To właśnie ty mieszasz, ja napisałem o mootools i odpisałeś mi:
    dokładnie tak ! gdyby była to podstawowa biblioteka js, joomla! nikt, nie siłowałby się z nią i faktem jest, że można zrobić z mootools kilka
    wychodzi na to, że pomieszałeś szyki
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jak zacząć
    przez konsum na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 07-03-2011, 10:14
  2. Od czego zacząć?
    przez bebzon_hc na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-08-2010, 14:32
  3. Czas serwera a czas w statystykach
    przez llopezor na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-01-2010, 12:32
  4. optymalizacja... od czego zacząć?
    przez m4ciek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 28-08-2009, 14:40
  5. od czego zacząć?
    przez pola na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-10-2007, 22:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •