Problem z nierównością strony
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Problem z nierównością strony

  1. #1

    Domyślny Problem z nierównością strony

    Nie wiem czy znajde tu pomoc, ale... nie wiem o co chodzi w jednej ze stron przeze mnie robionych www.cracovia-barocca.malopolska.pl. A jaki problem mam? Otóż... robię tę stronę na monitorze 17 cali i u mnie wszytsko jest oki. Ale juz na monitorze 15 cali czesc obrazka (ta z panorama krakowa i ta na samym dole) przesuwaja się o jakieś 2 mm w lewo. Dodam ze i na gorze i na dole po prawej i lewej stronie obrazka wystepowal pasek nitow, ktory zamalowalam na czarno i ustawilam na szerokosc 1px, zeby sie powtarzal rowno)wyglada to mniej wiecej tak ---------Iglowna czesc stronyI----------
    No i nie wiem, wydaje mi sie, że juz zrobiłam wszytsko co mogłam, żeby się wyrównało ale okazuje się, że to przesunięcie nadal jest. A może ktoś mi podpowie jak zmienić kod strony, żeby w ogóle usunąć te paski nitów a główna częśc strony została na środku a nie przesuwała się do lewego brzegu??? Póki co kod jest taki:

    <body>
    <table width="100%" height="222" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top"><table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topa_bck.png">&nbsp;</td>
    </td></tr></table>
    <td width="1000" height="222" align="center" valign="middle" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topc.png">&nbsp;</td>
    <td align="center" valign="top"><table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topa_bck.png">&nbsp;</td>
    </tr>
    </table></td>

    Echh, ktoś pomoże???

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Na początek musisz siąść i spokojnie przeanalizować całą budową skórki, bo np pod firefoxem to jest troche sieczki.
    Tak jak spojrzalem to juz widac ze sa zle pozamukane znaczniki

    Np tu

    <table width="100%" height="222" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top"><table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topa_bck.png">&nbsp;</td>
    </td></tr></table>
    <td width="1000" height="222" align="center" valign="middle" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topc.png">&nbsp;</td>
    <td align="center" valign="top"><table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>

    Rozpisz sobie to tak

    <table width="100%" height="222" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top">
    <table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topa_bck.png">&nbsp;</td>
    </td>
    </tr>
    </table>
    </td>
    <td width="1000" height="222" align="center" valign="middle" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/topc.png">&nbsp;
    </td>
    <td align="center" valign="top">
    <table width="100%" height="0" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>

    To co jest boldem tego brakuje, dalej już sama zobacz

  4. #3

    Domyślny

    Hmmm ale to nie rozwiązało problemu nie ja tworzyłam ten kod (i pewnie stąd ten bałagan ;) )Bardziej chodzi mi o to jak usunąc z niego topa_bck.jpg nie tracą położenia topc.jpg (czyli jak usuną obrazeczki z nitami tak, żeby nie przesunął się główny obrazek ten z panoramą Krakowa do lewego brzegu )

  5. #4

    Domyślny

    sorry oczywiscie mialo byc png a nie jpg

  6. #5

    Domyślny

    Kurcze to wygląda jakby tu w ogóle był ogromny bałagan Czy ktoś może mi podać nazwę programu, który może mi sprawdzić kod i pokazać gdzie są błędy - bo jak sama przeglądam to się już gubię

  7. #6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez feronek Zobacz wiadomość
    Kurcze to wygląda jakby tu w ogóle był ogromny bałagan Czy ktoś może mi podać nazwę programu, który może mi sprawdzić kod i pokazać gdzie są błędy - bo jak sama przeglądam to się już gubię
    Sova podpowiedział mi w innym wątku, że można sprawdzić kod HTML sprytnym validatorkiem. Jest to wtyczka do firefoxa. Mnie to pomogło :-)

    HTML Validator 0.7.9.5
    https://addons.mozilla.org/firefox/249/

    Pozdrawiam

  8. #7

    Domyślny

    ale to php

  9. #8

    Domyślny

    próbuję Pajączkiem - on ma funkcje sprawdzania kodu ale, boshhh tu jest taki bałagan, że ja nie wiem Kto pisal ten kod??? i jak to w ogóle zadziałało

  10. #9

    Domyślny

    Może to ci coś pomoże, validator znalazł 23 błędy. Kilka nieistotnych bo dotyczą komentarzy, ale jest też parę przegapionych niezamkniętych znaczników itd.

    Przeleciałem Twoją stronę walidatorem ze strony: http://validator.w3.org/

  11. #10

    Domyślny

    Nie mam już siły ;( Przerobiłam cały kod, bo tamten był tak pochrzaniony że nie wiedziałam co z nim zrobić I... został jeden problem, ale nie wiem jak go rozwiązać
    Może opieszę o co chodzi...
    Główna część strony jest zbudowana z tabel wielkości poszczególnych obrazków (każda linia: pas z panoramoą Krakowa, pas z napisem cracovia barocca, itd)
    Nie wiem czy dobrze zrobiłam bo w wymiarach tabeli wpisalam wielkosci obrazka a nie procentowe wielkosci - jak to będzie wyglądać okaze się w poniedziałek pewnie )
    No i w pewnym miejscu a mianowicie w pasie gdzie jest menu wystąpił problem. Tak jakby ktoś w tabeli z obrazkami zakotwiczył jeszcze menu left i user menu i inne menu. Patrz kod:

    "<table width="1000" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
    <tr>
    <td width="100%" align="center" valign="top" background="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $cur_template;?>/images/contenta.png">
    <table width="100%" align="center" border="0" cellspacing="8" cellpadding="0">
    <tr>
    <td width="8%">&nbsp;</td>
    <td width="20%" align="center" valign="top">
    <table width="100%" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="10">
    <tr>
    <td><?php mosLoadModules ( 'left' ); ?>
    <?php mosLoadModules ( 'user1' ); ?>
    </td>
    </tr>
    </table>
    <td width="50%" align="center" valign="top"><?php if(mosCountModules('top')) {?>
    </td></tr>
    <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
    <tr>
    <td align="center" valign="top"><?php mosLoadModules ( 'top' ); ?></td>
    </tr>
    </table>
    <?php } ?>
    <?php if(mosCountModules('right')) {?>
    <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
    <tr>
    <td align="left" valign="top"><?php mosLoadModules ( 'right' ); ?></td>
    <td align="left" valign="top"><?php mosLoadModules ( 'user2' ); ?></td>
    </tr>
    </table>
    <?php } ?>
    <?php mosMainBody(); ?></td>
    <td width="10">&nbsp;</td>
    </tr>
    </table>
    </td>
    </tr>
    </table>

    Nie wiem jak zrobić żeby menu (button i podpunkty) zawsze były na środku tego pergaminu i zeby flagi jezykow tez zawsze byly w jednym miejscu. Probowalam juz i zmian w kodzie templatki i w kodzie joomFisha i w kodzie galerii i już nie wiem. Tak jakby wszystkie menu były ze sobą połączone i nie dało się ich rozdzielić - jak ruszam jedno to ruszają się wszystkie inne. Jessssu nie wiem czy jasno tłumaczę. Jakby ktoś chciał pomóc byłabym wdzięczna - nie znam się jeszcze super na językach ale przy tej templatce to mam wrażenie że porwałam się z motyką na słońce - ktośobrzydliwie ją napisał ((
    POMOCY PROSZĘ!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •