Problem z nierównością strony - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Problem z nierównością strony

  1. #11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Smoox Zobacz wiadomość
    Może to ci coś pomoże, validator znalazł 23 błędy. Kilka nieistotnych bo dotyczą komentarzy, ale jest też parę przegapionych niezamkniętych znaczników itd.

    Przeleciałem Twoją stronę walidatorem ze strony: http://validator.w3.org/
    Taaaa, ten walidator owszem pokazuje błędy ale na stronie a nie w templatce a to różnica przynajmniej w Joomla

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Joomla! validuje się, jeśli na stronie są błędy to są to błędy w szablonie (lub treści artykułu wpisanego przez Ciebie)
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  4. #13
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    templatka to nie tylko plik css ale rowniez plik index.php

  5. #14

    Domyślny

    Ja wiem że to i plik php i css i css mam oki, natomiast php sie pochrzaniło ( A raczej było pochrzanione od początku a ja czyszcząc chyba wyczyściłam za bardzo.
    Nie rozumiem jednego czy może być taka składnia kodu:
    <table>
    <tr>
    <td>..... <table><tr><td></td></tr></table></td></tr></table>?
    Albo taka
    <table>
    <tr>
    <td>...</td>
    <td>....</td>
    </tr>
    <td>.....</td>
    </tr> </table>???
    Mam wrażenie, że ktoś pozakotwiczał wiele tabel i innych rzeczy w innych tabelach i nie podomykał, a jak chce domykać to mi się chrzani na stronie ((
    Na poprzedniej stronie zamieściłam fragment kodu, którego nie wiem jak wyczyścić - może ktoś zerknąć?

  6. #15
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    generalnie tabele używane do kształtowania układu strony są be.
    natomiast składnia tabeli w html jest ściśle określona i dosyć jasna:


    <table>
    <tr>
    <td>...</td>

    <td>...</td>
    </tr>

    <tr>
    <td collspan="2">...</td>
    </tr>
    </table>

    w obrębie znacznika <table> treść może występować jedynie wewnątrz znacznika <td>(komórka), który musi sie znajdować wewnątrz znacznika <tr>(rząd). do bardziej skomplikowanych układów używa się dla komórki parametrów collspan i rowspan oznaczających odpowiednio ilość objętych przez komórkę kolumn i wierszy

    edited by rybik -> colspan jedno l
    Ostanio edytowane przez Viking : 11-12-2006 11:52
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  7. #16
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    najladniej to od razu na column setach ... krucwa uzywajcie w postach tagów do wstawiania kodu:
    Kod HTML:
    <table>
        <tr>
            <td> </td>
            <td> </td>
            <td> </td>
        </tr>
        <tr>
            <td> </td>
            <td> </td>
            <td> </td>
        </tr>
    </table>
    w komorce moze byc kolejna tabela i w niej kolejna, i jak kto chce to moze to byc wszystko w jednej linijce, tabulatory/spacje sluza tylko przejrzystosci kodu, stad w skrytpach php znajdziecie <?php echo "<td>\n"?> czyli nowa linia w generowanym kodzie html

  8. #17

    Domyślny

    Wiecie co, ja sie poddaje chcialam dopasowac strone do firefoxa i co i kupa - jakies przerwy miedzy tabelami mi sie porobily byc moze przez to, ze na koncu kodu tablei jest jakies &nbsp: ale jak to usuwam, to obrazek w tabeli mie znika no i nie wiem co mam zrobic Ta strona moze byc ladna albo w IE albo w firefoxie nie moze byc w obu wrrrrr - o co chodzi???
    Nie rozumiem tego bajzlu. Boshhhh a milo byc tak pieknie

  9. #18
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    frustracja pod szyldem "IE kontra FF" to standardowy etap rozwoju kazdego webmajstra i uwierz mi, ze nie ma prostej odpowiedzi, sa za to rozmaite porady ale to wymaga zaglebienia sie w HTML i CSS, sam nie raz przepisywalem templaki od nowa stopniowo podmieniajac fragmenty na wlasny kod, przynajmniej wiedzialm gdzie co jest i jak formatowane. Poszperaj w necie ... ustaw global reset w CSS, poczytaj o argumentach tagów HTML, niektore sa juz zdeprecjonowane i zamienia sie je na style CSS.
    IE,FF i tabele to chyba najgorszy temat do rozwiazywania on-line

  10. #19

    Domyślny

    Rybiku cudny ;) całuję Cię w słonko Właśnie tak zrobiłam - napisałam sobie swój nowy kod, trochę kombinowany i nie wiem co na to walidator, ale po wielu przejściach - działa ślicznie i w IE i w FF ufffff. Co prawda CSS sie nie przejmowałam (wystarczy mi html i php) ale wszystko pieknie działa.
    Raduję się w serduchu moim małym sukcesem okupionym kilkoma nie przespanymi nocami ale było warto
    Dzięki za wymianę myśli

  11. #20
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    brawo, i teraz powoli do przodu, dokladaj kolejnym elementom klasy i kompletuj arkusz styli CSS

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •