Problem z pozycjonowaniem Joomli
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z pozycjonowaniem Joomli

  1. #1

    Domyślny Problem z pozycjonowaniem Joomli

    Witam, mam problem z pozycjonowaniem dwóch moich ostatnich stron postawionych na Joomli. Za każdym razem robię nowy szablon i zawsze szło wszystko w porządku, zawsze strony były dobrze pozycjonowane samoistnie, a teraz mimo, że dodawałem je do narzędzi dla webmasterów Googla, mimo, że są zrobione bez jakiegokolwiek błędu wkazywanego w Validatorze W3C to i tak Google je nie dodaje do indeksu. Proszę zerknijcie na metatagi. Co z poniższymi stronami może być nie tak ?


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    @Grisza - audyt SEO też kosztuje, i to całkiem niemało. A przecież UE Ci się dorzuciła.

    Metatagi - hahaha, nie ma jak czytać książki o pozycjonowaniu sprzed 5 lat. Sugeruje poczytać i podpytać na forum właściwym --> http://www.forum.optymalizacja.com/
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Tak z ciekawości: jaki istnieje związek pomiędzy poprawnością kodu HTML a indeksowaniem strony przez wyszukiwarki?

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Metatagi - hahaha, nie ma jak czytać książki o pozycjonowaniu sprzed 5 lat
    Amen

    Cytat Wysłane przez Grisza Zobacz wiadomość
    http://studiumprojektowania.pl/
    Strona główna bez jakiegokolwiek sensownego tekstu >> większość odwiedzających pewnie opuszcza ją dokładnie w tym momencie (bounce site) a co za tym idzie wyszukiwarki też ją olewają.

    Cytat Wysłane przez Grisza Zobacz wiadomość
    http://www.poradnictwo.bialystok.pl/
    Wszystkie główne linki prowadzą do tego samego artykułu >> brak treści >> nieciekawa strona >> zlewka na misia

    Największy sekret dobrych wyników w wyszukiwarce: twórz strony dla ludzi a nie dla wyszukiwarek. Efekty będą niesamowite
    Ostanio edytowane przez neo_fox : 02-01-2012 23:44

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Ze strona www jak z książką, jak jest cienka (w przenośni i dosłownie czyli liczy 4 podstrony) to nie dziw się, że ginie wśród bylejakości internetu. Z przykrością to mówię, ale większość osób nie czuje tego i robi strony na hurra bez pomysłu, bez wartościowej treści. A potem why ? Co robisz z ulotką spod drzwi .... w 90% kosz
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    Tak z ciekawości: jaki istnieje związek pomiędzy poprawnością kodu HTML a indeksowaniem strony przez wyszukiwarki?
    Taki, że jak roboty wyszukiwarek czytają to dużo lepiej czytają stronę bezbłędną niż pełną błędów.


    Strona główna bez jakiegokolwiek sensownego tekstu >> większość odwiedzających pewnie opuszcza ją dokładnie w tym momencie (bounce site) a co za tym idzie wyszukiwarki też ją olewają.
    Tylko, że ja tych tekstów nie układam. Wiele mamy takich stron i wcześniej one szybko się dodawały do indeksu, a teraz poradnictwo.białystok.pl wogóle się nie dodaje. Studiumprojektu jest w indeksie.



    Wszystkie główne linki prowadzą do tego samego artykułu >> brak treści >> nieciekawa strona >> zlewka na misia
    Ale o którym menu mówisz o telefonach czy oMenu strona Główna Poradnictwo itd. Jeśli o telefoniach to tak sobie mój pracodawca zażyczył.

    Największy sekret dobrych wyników w wyszukiwarce: twórz strony dla ludzi a nie dla wyszukiwarek. Efekty będą niesamowite

    Wiem, ale ja właśnie tą stronę starałem się dla ludzi zrobić. Czy to problem, że nie ma na niej ani jednego błędu i do tego nawiązujesz ? ;)

    Moje odpowiedzi.

    ---------- Post dodany o 10:54 ---------- Poprzedni post był o 10:47 ----------

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Ze strona www jak z książką, jak jest cienka (w przenośni i dosłownie czyli liczy 4 podstrony) to nie dziw się, że ginie wśród bylejakości internetu. Z przykrością to mówię, ale większość osób nie czuje tego i robi strony na hurra bez pomysłu, bez wartościowej treści. A potem why ? Co robisz z ulotką spod drzwi .... w 90% kosz
    A ja tu się nie zgodzę. Często dużo łatwiej wy pozycjonować krótki tekst strony niż stronę z 888 słowami kluczowymi ;) To nie chodzi aby był śmietnik, ale właśnie by strona dotyczyła jednego tematu. Jednak tu coś innego jest, że na poradnictwo.białostockie roboty nie wchodzą wogóle. Coś je blokuje.

    Dużo szybciej wyrzucazm książkę reklamową, ze 300 stronicami treści niż małą ulotkę z ciekawą treścią.
    Ostanio edytowane przez Grisza : 03-01-2012 11:00

  7. #6
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Grisza Zobacz wiadomość
    Taki, że jak roboty wyszukiwarek czytają to dużo lepiej czytają stronę bezbłędną niż pełną błędów.
    Skąd taki wniosek?

    Cytat Wysłane przez Grisza Zobacz wiadomość
    Jeśli o telefoniach to tak sobie mój pracodawca zażyczył.
    Skoro sobie tak życzył to niech teraz nie marudzi że strona nie jest indeksowana

    Cytat Wysłane przez Grisza Zobacz wiadomość
    Wiem, ale ja właśnie tą stronę starałem się dla ludzi zrobić.
    To, nie zrozum mnie źle, masz dziwny smak. Bo ja bo odwiedzeniu tych stron miałem ochotę je opuścić.
    Jeśli wchodzę na główną stronę jakiegoś portalu i aby się dowiedzieć co to za strona muszę najpierw (znowu) gdzieś kliknąć to raczej taką stronę opuszczę.

    Jeśli wchodzę na główną stronę jakiegoś portalu i każdy link prowadzi do tego samego artykułu to wnioskuje że na tej stronie nic ciekawego nie znajdę.

  8. #7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez neo_fox Zobacz wiadomość
    Skąd taki wniosek?

    Po coś w końcu wprowadzone zostały standardy W3C i po coś jest Validator.


    Skoro sobie tak życzył to niech teraz nie marudzi że strona nie jest indeksowana

    Ale w sumie dziwne bo http://poradnictwo.waw.pl/ się dobrze pozycjonuje. A jest podobnie zrobione, oprócz tego jednego długiego artykułu.

    To, nie zrozum mnie źle, masz dziwny smak. Bo ja bo odwiedzeniu tych stron miałem ochotę je opuścić.
    Jeśli wchodzę na główną stronę jakiegoś portalu i aby się dowiedzieć co to za strona muszę najpierw (znowu) gdzieś kliknąć to raczej taką stronę opuszczę.

    Cenię Twoje rady. I się w nie wsłuc***ę. Ale rozumiem też mojego pracodawcę I właśnie z tego co projektantka wymyśliła chodzi chyba o to, żeby nie było chyba śmietniku. Dlatego są najpierw obrazki a potem klik i przenosisz się do odpowiedniej treści. Chodzi by jak najwięcej przeczytać w ciągu kilku chwil i wybrać interesującą Cię treść.
    Jeśli wchodzę na główną stronę jakiegoś portalu i każdy link prowadzi do tego samego artykułu to wnioskuje że na tej stronie nic ciekawego nie znajdę.
    Teraz wiem, że mówisz o telefonach. Ale zrozum mój pracodawca zażyczył sobie tak, żeby był jeden artykuł i za pomocą kotwic zrobiłem by odpowiednio można się było przenosić pomiędzy interesującymi treściami. Widział byś jakieś inne rozwiązanie ?
    Moje odpowiedzi w dymkach.

Podobne tematy

  1. Problem z pozycjonowaniem
    przez piotrml na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-05-2011, 12:46
  2. problem z pozycjonowaniem
    przez marxdesign na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-08-2010, 23:18
  3. Problem z pozycjonowaniem w google
    przez Grisza na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-10-2009, 10:02
  4. Problem z pozycjonowaniem na google
    przez szoszon1 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 08-10-2009, 21:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •