Przenosiny na nowy serwer - błąd
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Przenosiny na nowy serwer - błąd

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2011
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Przenosiny na nowy serwer - błąd

    Jestem w trakcie przenoszenia serwisu na inny serwer.
    Skopiowałem pliki, zaimportowałem bazę, połączenie z bazą jest.
    Strona główna się wyświetla, tyle że na niej dostaję jeszcze taki komunikat:

    Kod:
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /.../index.php:3) in /.../libraries/joomla/session/session.php on line 423
    
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /.../index.php:3) in /.../libraries/joomla/session/session.php on line 423
        
    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /.../index.php:3) in /.../libraries/joomla/session/session.php on line 426
    
    Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /.../index.php:3) in /.../templates/ja_purity/ja_templatetools.php on line 44
    Wyświetla się tylko strona główna. Inne strony - 404.
    Mam zainstalowanego JoomSEFa. Jeśli go wyłączę, wtedy pozostałe strony działają (oczywiście bez przyjaznych adresów, więc wyłączenie JoomSEFA nie jest żadnym rozwiązaniem), ale komunikat o błędach wyświetla się wtedy na każdej stronie.
    Co więcej, strony w niektórych miejscach "pogubiły" formatowanie.

    Z ciekawości spróbowałem w identyczny sposób przenieść serwis pod inny adres, na starym serwerze.
    W tym przypadku wszystko śmiga bez zarzutów, nie wywala żadnych błędów. Strony wyświetlają się tak, jak powinny.
    Tak więc wykluczyłem błędy, do których mogło dojść przy kopiowaniu plików i bazy. Różnica tkwi prawdopodobnie w interpretacji tych plików przez stary i nowy serwer.

    Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
    Z góry Wielkie Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Brakuje mi tu opisu w jaki sposób przenosisz stronę i gdzie ją przenosisz, na jaki serwer. Oby to nie był hosting na home.pl.

    Cytat Wysłane przez greg30 Zobacz wiadomość
    Mam zainstalowanego JoomSEFa. Jeśli go wyłączę, wtedy pozostałe strony działają (oczywiście bez przyjaznych adresów, więc wyłączenie JoomSEFA nie jest żadnym rozwiązaniem), ale komunikat o błędach wyświetla się wtedy na każdej stronie.
    Proste adresy dla standardowych komponentów Joomla działają bez zarzutu w Joomla 1.5. Zastosowanie JoomSef-a tylko w tym przypadku "zamula" Ci stronę. Po przeniesieniu strony radzę zwrócić uwagę na prawa do plików i katalogów, na ścieżki do tmp i log, na mod_rewrite, na htaccess i na $live_site.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-01-2011
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Teraz strona jest na superhost.
    Próbuję przenieść na vipower, ale w związku z problemami próbowałem również do netartu. Z jednakowym skutkiem.

    Przenosiłem na kilka różnych sposobów.
    1) Wszystko za pomocą XCloner
    2) Pliki za pomocą Xcloner, baza ręcznie (export - import)
    3) Pliki ręcznie, baza ręcznie

    We wszystkich przypadkach skutek dokładnie taki sam. Jeśli przenoszę gdzieś w inne miejsce na superhost - wszystko śmiga.
    Jak przenoszę na vipower lub do netartu - zawsze te same błędy.


    Jeśli chodzi o JoomSEFa to tam jest znacznie więcej funkcji niż tylko proste adresy. Poza tym niektóre proste adresy nie chciały działać na standardowym komponencie Joomla. Np. chciałem zachować stare adresy (jeszcze ze strony statycznej) w postaci: www.mojadomena.pl/katalog/ i z tego co pamiętam, to standardowy komponent nie bardzo sobie z tym radził. Było chyba jeszcze kilka innych problemów, których szczegółów już w tym momencie nie pamiętam, ale JoomSEF mi to wszystko rozwiązał jak za dotknięciem tzw. czarodziejskiej różdżki

    A z tym zamulaniem to może być prawda. Właśnie, zapomniałem wspomnieć, że moje przenosiny na inny serwer są przymusowe, ponieważ dotychczasowy hosting poinformował mnie że przeciążam im serwer. W skali doby to jest ok. 900%, godzinowo (w godzinach szczytu) dochodzi do 4000%. W dużym stopniu jest to związane z kilkakrotnie większą ilością odsłon, ale może rzeczywiście wyłączenie JoomSEFa by pomogło.

    Przy okazji. Jest może jakieś narzędzie, którym mógłbym zbadać które pluginy najbardziej obciążają serwer?

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez greg30 Zobacz wiadomość
    Przenosiłem na kilka różnych sposobów.
    1) Wszystko za pomocą XCloner
    2) Pliki za pomocą Xcloner, baza ręcznie (export - import)
    3) Pliki ręcznie, baza ręcznie
    Nie wierzysz w Akeeba Backup? Twoja sprawa.

    Cytat Wysłane przez greg30 Zobacz wiadomość
    Przy okazji. Jest może jakieś narzędzie, którym mógłbym zbadać które pluginy najbardziej obciążają serwer?
    Tak na szybko i niezbyt dokładnie
    http://test.watchscript.pl/
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Podobne tematy

  1. Przenosiny na nowy serwer
    przez adam2255 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-08-2011, 22:39
  2. Przenosiny na nowy serwer - problem z bazą danych
    przez wacha na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-03-2011, 00:29
  3. Przenosiny joomli na nowy serwer a brak komentarzy komponentu Jcomments
    przez log_out_and_forget na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 20:25
  4. Przenosiny na nowy serwer - laik.
    przez zachary1985 na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 21-10-2008, 22:06
  5. przenosiny na inny serwer
    przez hellogrish na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 21-02-2008, 09:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •