Odinstalowanie komponentu ... niepowodzenia :(
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Odinstalowanie komponentu ... niepowodzenia :(

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-12-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Odinstalowanie komponentu ... niepowodzenia :(

    Witam

    Jestem nowiutkim użytkownikiem Joomla. I mam pewien problem. Podczas dostosowywania go do swoich potrzeb, postanowiłem usunąć niepotrzebne komponenty. Zacząłem od RSS .. komponentu do komunikacji z kanałami informacyjnymi (chyba). Podczas usuwania niestety otrzymałem komunikat "NIEPOWODZENIE". Natomiast Komponent zniknął z listy komponentów a na stronie mimo to nadal istnieje ... i teraz to już nie wiem jak to usunąć. Podobnie z następnym innym komponentem którego nazwy niestety sobie już nie przypomnę (stwierdziłem że skoro nic mi nie mówi nazwa to na pewno jest mi niepotrzebny )

    Co może być powodem tego "niepowodzenia" i jak sobie poradzić ?
    z góry dziękuję za podpowiedzi

    a.. żeby się przekonać czy faktycznie się nie mylę... usunąłem komponent SONDĘ .. jest mi w sumie potrzebna, ale chciałem sprawdzić czy zachowa się tak samo.. i faktycznie tak jest. Znów niepowodzenie a mimo to wszystko na temat sondy zniknęło z panelu admina... A na stronie głównej.. jest tam gdzie była..


    Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
    Sebastian semix
    Ostanio edytowane przez semix : 10-12-2006 02:52

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    To co masz na stronie głównej to są moduły które również musisz odpublikować albo usunąć.
    Co do samych komponentów to sprawdź czy masz ustawione prawa do zapisu do katalogów co są wymagane (te same co przy instalacji)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    30-07-2006
    Wpisy
    111
    Punkty
    10

    Domyślny Po odinstalowaniu został link w panelu admina

    Ja również mam problem z odinstalowaniem komponentu. Odinstalowałam, ale link w panelu administratora został. Sprawdzałam i katalogu komponentu nie ma ani w folderze administrator ani w components. Gdzie mogę usunąć ten link?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Madleine Zobacz wiadomość
    Gdzie mogę usunąć ten link?
    Mozesz w bazie danych zmodyfikowac wpisy w tabeli __components. Jak to dla ciebie czarna magia to nie pytaj dalej tylko znajdz kogos kto Ci to zrobi.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    30-07-2006
    Wpisy
    111
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki. Czyli rozumiem, że to jest jedyne wyjście. Modyfikowanie w mysql'u nie jest dla mnie czarną magią, usuwałam i zmieniałam tam wpisy, ale teraz na tym serwerze co mam stronkę nie mam dostępu do bazy danych i w tym problem. Ale jakoś sobie poradzę Dzięki Inkos
    BTW: jeśli byłby jednak jakiś inny sposób na usunięcie tego linka to podpowiedzcie

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest! Trza się włamać na serwer! Ale jak to zrobić, to nie podpowiemy A może podanie do administratora z załącznkiem?

    Niestety, innej możliwości, jak usunięcie wpisu z bazy danych, nie ma!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    30-07-2006
    Wpisy
    111
    Punkty
    10

    Domyślny

    Juppi! Znalazłam komponent phpmyadmin i działa Cudeńko Dzięki wielkie za pomoc

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •