Problem z godziną publikacji
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Problem z godziną publikacji

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny Problem z godziną publikacji

    Witam, mam bardzo dziwny problem dotyczący godziny publikacji artykułów w joomli. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i nie wiem gdzie może być problem. Otóż dodając nowy artykuł o godzinie 13 zapisuje on mi się w bazie danych że został dodany o godzinie 12. Zatem jest godzinę wstecz. Powoduje to z kolei problem że jeżeli ustawię godzinę publikacji jakiegoś artykułu na 15 to on dopiero dla użytkowników będzie widoczny o 16. Sprawdzałem w joomli czy strefy czasowej są odpowiednio ustawione i nawet zmiana na inną nie rozwiązuje problemu. Prosiłem administratora serwera o sprawdzenie godziny i strefy na serwerze też według niego wszystko jest ok. Dlatego mam jeszcze pytanie do społeczności co może powodować takie zachowanie? Skąd joomla bierze informację o godzinie i zapisuje ją do bazy danych? Może mieć to coś wspólnego z letnią/zimową zmianą czasu? Wszystkie podpowiedzi mile widziane

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może to mieć coś wspólnego z letnią/zimową zmianą czasu. Data i godzina pobierana jest z serwera w oparciu o ustawienie strefy czasowej. Przestaw strefę czasową o godzinę NIe za bardzo chce mi się wierzyć, że to nic nie daje.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny

    Nie do końca wyjaśniłem cały problem. Otóż dodając artykuł korzystając z panelu joomli ona sobie radzi w ten sposób że zapisuje sobie godzinę w bazie danych o jedną wstecz niż jest aktualnie, ale wyświetla już poprawnie i poprawnie się publikuje mimo że w bazie danych godzina jest zapisywana o jedną wstecz. Strefa czasowa ustawiona na Warszawę i na serwerze też podobno tak jest. Problem pojawia się podczas gdy artykuł jest tworzony w osobnym systemie i replikowany do tabeli joomlowej bo wtedy godzina jest aktualna i joomla czeka właśnie tą godzinę na publikację. Zmiana strefy czasowej nic nie zmienia że artykuł się opublikuje.

    ---------- Post dodany o 13:04 ---------- Poprzedni post był o 09:57 ----------

    Zapytam inaczej, czy jest możliwa modyfikacja kodu joomli w ten sposób żeby publkował artykuły godzinę wcześniej niż zapisane w bazie danych?

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Po przestawieniu strefy czasowej z UTC na Warszawę artykuły są zapisywane w bazie z aktualną, bieżącą godziną. Będzie to działać do momentu zmiany czasu na letni.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny

    Nie zgodzę się, przynajmniej u mnie jest tak że zmiana strefy czasowej nie powoduje zmiany w bazie zawsze mi się zapisuje z datą aktualna godzina - 1.
    Owszem różnica pokazuje się w panelu administratora np. natomiast sam rekord w bazie danych jak przeglądam przez phpMyAdmin czas zapisu się nie zmienia.

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    To popchnij czas o godz. przy zapisywaniu artykułu. Nikt nie ma problemu z czasem zapisu prócz Ciebie.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szopik Zobacz wiadomość
    Problem pojawia się podczas gdy artykuł jest tworzony w osobnym systemie i replikowany do tabeli joomlowej
    To nie jest więc problem Joomla!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny

    Wiem że nie problem joomla, ale czy ktoś z was sprawdzał to że nie ważne jaką strefę czasową się ustawi w joomli ona zawsze zapisuje godzinę aktualną -1 godzina, mówie tu o kolumnach gdzie są np zapisywane czasy modyfikacji artykułu.

    Ale mam inne pytanie w jakich plikach można zmienić ręcznie czas zapisywania tak żeby dodać do aktualnej godziny +1 oraz żeby joomla odczytując godzinę z bazy "myślała" że jest godzinę później niż w rzeczywistości ;) wiem że to dziwne pytanie ale na pewno gdzie jest w plikach zapisane jak ma sobie radzić z godzinami i jak je odczytywać. Tylko gdzie? Czyli joomla zapewnie globalnie ma ustawione zapisywanie do bazy że pobiera czas itd i tak samo jest z odczytem, ktoś wie jakie pliki są za to odpowiedzialne?
    Ostanio edytowane przez szopik : 16-01-2012 16:32

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    19-01-2009
    Wpisy
    103
    Punkty
    1

    Domyślny

    Ewentualnie mam inne pytanie jak wyświelić artykuły o godzinę wcześniej niż są zapisane w bazie? Który plik w joomli jest za to odpowiedzialny?

Podobne tematy

  1. moduł licytacji, problem z datą publikacji
    przez konfeusz na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 09-01-2012, 18:04
  2. błędna godzina
    przez mattematyk na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 04-10-2009, 11:56
  3. AkoBookPlus 5.1.3 - problem z godziną
    przez mattematyk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-09-2009, 15:25
  4. Data i godzina publikacji
    przez sirmicho na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-05-2008, 08:54
  5. Problem z edytowaniem publikacji admina
    przez EvilCry na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-12-2006, 15:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •