Po aktualizacji do 2.5 posypało się zaplecze i strona. - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 31

Temat: Po aktualizacji do 2.5 posypało się zaplecze i strona.

  1. #21
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Korek1 Zobacz wiadomość
    Mam również problem z ikonami w pionie na zapleczu Zmiana szablonu nie pomoga, ponieważ nie zmienia szablonu zapleczowego. Przełącza z jednego na drugi jako domyślny (gwiazdkę ), jest komunikat o zmianie szablonu domyślnego lecz wizualnie jest bez zmian. Plik językowy wgrany. Ktoś rozwiązał ten problem w inny sposób ?

    W innej witrynie joomli szablon zaplecza zmienia lecz ikonki nadal w pionie.
    dokładnie tak jak mówi nikszal - wystarczy wyczyścić pamięć podręczną
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-01-2011
    Skąd
    Przemysław
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. ikony się ustawiły jak trzeba, tylko co jest z tym usuwaniem np. atrykułów? Pokazuje się "Proszę najpierw zaznaczyć jedną lub więcej pozycji na liście"?!

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-07-2011
    Skąd
    Orawa
    Wpisy
    59
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do Gall Anonim oraz innych chcących pomóc
    Cytat Wysłane przez bialy13 Zobacz wiadomość
    Ciekawostka - podaj serwer - w niektórych przypadkach trzeba w konfiguracji serwera zmienić ustawienia "zmiennej systemowej DOCUMENT_ROOT" na katalog który wskazuje domena (domyślnie) - tak jest np. w przypadku nazwa.pl
    Pzdr
    P.S. Swoją drogą jak rozkminiałem ten problem to jak zwykle miałem doczynienia z "farciarzem" obsługującym pomoc techniczną i z uporem maniaka czepiającego się zawartości pliku .htaccess


    Ja mam problemy z Joomla 2.5 na JAMPie. Czyli serwer postawiony na JAMPie.
    Gdzie mam ustawić powyższe parametry?


    Próbowałem kilku sztuczek bezskutecznie.
    Zainstalowałem skutecznie ponownie wersję 1.7.3 (wszystko bardzo dobrze działało) później zrobiłem aktualizację do 1.7.4 a następnie aktualizacje do 2.5. Efekt ten sam, czyli nie działa strona www na lockalhost oraz na Zapleczu nie działa Konfiguracja globalna.

  5. #24
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Do @ted
    Pełną i najbardziej profesjonalną pomoc techniczną otrzymasz od twórcy JAMP'a tutaj po wykupieni subskrypcji. Nie powiesz mi chyba że płatność za subskrypcje 50 groszy dziennie przy miesięcznej (15 zł za miesiąc), czy też 21 groszy dziennie przy rocznej to wygórowana cena za najlepszą możliwą pomoc techniczną w temacie - bo od autora.
    Pzdr
    Pzdr

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ted Zobacz wiadomość
    później zrobiłem aktualizację do 1.7.4 a następnie aktualizacje do 2.5
    Nie chcę być przykry, ale jeśli wszystko robisz, jak chcesz, a nie jak trzeba, to masz efekty, jakie sobie sam szykujesz.
    Nie przeczę, że można aktualizować najpierw do 1.7.4, a potem do 2.5, tylko po co, skoro następną wersją po 1.7.3 jest 2.5 lub 1.7.4.
    To jedno.
    Drugie: zamieszczasz ogólnikową informację, ze masz kłopoty na JAMP-ie. I co ma z tej informacji wynikać, skoro ani słowa o tym, jakie to kłopoty? Słowem, zajmujesz czas, obciążasz łącza, zaśmiecasz bazę danych.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-07-2011
    Skąd
    Orawa
    Wpisy
    59
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do zwiastun

    Po pierwsze:
    Kolego pisząc "
    wszystko robisz, jak chcesz, a nie jak trzeba" nie masz racji.
    Wiem bardzo dobrze o tym,że Joomlę aktualizujemy z 1.7.3 do 2.5, a wersja 1.7.4 jest dla tych co nie mogą z różnych względów zainstalować wersję 2.5.

    A wykonałem różne sposoby aktualizacji, aby nie siedzieć z założonymi rękami i czekać, że mi ktoś podsunie rozwiązanie. Mam problem z aktualizacją Joomli do 2.5 więc próbuję coś działać. Poza tym czytałem na forum, że ktoś miał problemy z instalacją Joomli (1.7.3 do 2.5) i wykonał aktualizację (1.7.3 do 1.7.4 a następnie do 2.5) właśnie w ten sposób i mu poszło.

    Po drugie:
    Drugi raz jesteś w błędzie "
    zamieszczasz ogólnikową informację, ze masz kłopoty na JAMP-ie. I co ma z tej informacji wynikać, skoro ani słowa o tym, jakie to kłopoty?"

    Kolego zerknij na wcześniejsze moje wpisy, a nie tylko na ten ostatni na trzeciej stronie. Na pierwszej stronie są 3 posty na drugiej stronie 1. W poprzednich postach jasno i zrozumiale sprecyzowałem jaki mam problem z aktualizacją Joomli. Ja traktuję moje posty jako całość i nie wydaje mi się abym musiał je za każdym razem przepisywać.

    Po trzecie:

    "
    Słowem, zajmujesz czas, obciążasz łącza, zaśmiecasz bazę danych."

    No comments z mojej strony

  8. #27
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    a u mnie na JAMP-ie działa OK .. - tyle mam do dodania

  9. #28
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    btw. u mnie na JAMP-ie także aktualizacja poszła bez problemu. Ale jak mamy na pokładzie jEvents to radzę wstrzymać się z przesiadką na 2.5 bo ten komponent nie działa. No chyba że mamy subskrypcję na komercyjny jEvents to już jest poprawka. Na darmowy każą czekać do połowy lutego.

  10. #29
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @ted... i nie tylko
    1. Proszę uprzejmie zapoznać się z problemem przedstawionym przez założyciela wątku, a następnie wszelkie pretensje skierować a) do siebie, b) do innych, którzy z wątku zrobili sobie podforum na temat różnych problemów aktualizacji do J! 2.5
    2. Masz rację, że nie czytałem wszystkich wypowiedzi w wątku. Co więcej, nie mam takiego zwyczaju, by każdy wątek za każdym razem czytać od początku i nie mam najmniejszego zamiaru wdrożyć się do takiego zwyczaju. Natomiast przeczytałem to, co napisałeś w dwóch ostatnich swoich wypowiedziach: przeczytaj je sobie sam jeszcze raz i odpowiedz, czy miałem prawo zrozumieć, to co z nich zrozumiałem.
    3. Bez względu na powyższe, wyraźnie zaznaczyłem w swej wypowiedzi, że "nie chcę być przykry", w najmniejszym stopniu nie było moją intencją urazić Cię, tylko zwrócić uwagę na niezrozumiałą moim zdaniem metodę postępowania (aktualizacja do 1.7.4 a potem do 2.5, bo tak to napisałeś) oraz zwróćenie uwagi na brak informacji potrzebnych do diagnozy.
    4. Na forum zwracamy się do siebie per "Ty", a gdy ktoś używa "kolegów" lub "panów" (ja np. Szanowny Panie, albo Mości Panie ), to zwykle po to, aby co nieco, acz życzliwe "dopiec" adwersarzowi.
    5. Gdybyś założył odrębny wątek i solidnie opisał swój problem, nie byłoby tej niepotrzebnej dyskusji.
    6. Tak czy owak, przy swoim, że "zaśmieciłeś" obstaję i na Twoją oceną się nie godzę, a swoją w części, że nie dostarczyłeś wystarczających informacji, by próbować diagnozować problem (np. żadnych informacji o zainstalowanych rozszerzeniach), podtrzymuję.

    I już na koniec: popatrz, gdybyś zamiast podejmowania niepotrzebnej polemiki z administratorem, w której nie chodzi Ci absolutnie o rozwiązanie problemu, ale o wycieczkę personalną (nie ważne, do kogo skierowaną), to byłoby o wiele, wiele milej.
    Przepraszam za te pouczenia, załóż nowy wątek, opisz to sensowniej, bo gdzieś przecież przyczyna jest.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #30
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ted Zobacz wiadomość
    Koledzy po aktualizacji 1.7.3 do 2.5 nie pojawia mi się witryna. Wybierając z Panelu administracyjnego Pokaż witrynę - witryna się nie pojawia. Dodam, że pod 1,7 wszystko fajnie działało, ma ktoś może pomysł co należy poprawić?
    Dodam, że aktualizację pakietu językowego zainstalowałem.
    Masz jakiś dodatek, który nie jest przeznaczony dla wersji 2.5. Powyłączaj podejrzane dodatki i ruszy.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Posypał mi się ftp?
    przez Ush na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-01-2012, 17:06
  2. Upsss Szablon się posypał:-/
    przez zhong_guo_ren na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 02-07-2011, 18:42
  3. [joomla] się posypała...
    przez qoryto na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-07-2010, 16:49
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-10-2009, 10:57
  5. Po aktualizacji strona się nie wyświetla bez dodanie do URL index.php
    przez snowjedrzej na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-08-2006, 13:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •