W której wersji joomli wykonać stronę?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: W której wersji joomli wykonać stronę?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-11-2010
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny W której wersji joomli wykonać stronę?

    Witam, proszę o odpowiedź, pytanie jak w temacie, jakiś czas temu "bawiłem" się w tworzenie własnej strony w joomli o wersji 1.5.22 i wykonałem stronkę w serwerze lokalnym Xampp na własnym komputerze, czy teraz jak chciałbym kontynuować moją przygodę z joomlą to jak myślicie, lepiej zostać przy tej wersji joomli (bo coś niecoś o niej wiem) i w niej wykonać stronkę a potem ją ewentualnie uaktualnić, czy od razu budować w najnowszej wersji 2.5 i czy ta wersja obsługuje język polski? a może w 1.6 lub 1.7 ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec tomeekm awatar
    Dołączył
    01-11-2010
    Wpisy
    309
    Punkty
    56

    Domyślny

    Hej!
    Ja wybrałbym Joomla 2.5.x. Wersja 1.6 nie jest już wspierana, niedługo będzie podobnie z J! 1.7 oraz J! 1.5.25. Lokalnie możesz sobie testować Joomla 2.5, do tego polecam pakiet JAMP -> www.jamp.joomla.pl
    Pzdr
    Tomek

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-01-2011
    Wpisy
    75
    Punkty
    31

    Domyślny

    Po co sobie komplikowac zycie? Uzyj odrazu 2.5.1, oszczedzisz sobie pozniej pracy, i ewentualnych problemow z aktualizacjami.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-04-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    82
    Punkty
    15

    Domyślny

    Po co sobie komplikować życie ? jak można używać dobrych, sprawdzonych technologii, bez błędów. Ja buduję strony na joomla 1.6 i jestem zadowolony. Mam swoje sprawdzone moduły i komponenty.
    http://funkcjonalna-strona.ekursor.pl/ - Buduj funkcjonalne strony WWW, zapisz się na darmowy kurs funkcjonalności stron internetowych

    http://ekursor.pl/ - blog o projektowaniu stron WWW, e-biznesie i technikach NLP

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Heyek Zobacz wiadomość
    Ja buduję strony na joomla 1.6
    @Heyek, fajnie, że starasz się pomagać, ale nie siej herezji!!!

    Zapoznaj się z komunikatem o wydaniu Joomla! 2.5, a wiele zrozumiesz i może spostrzeżenia opiszesz na swoim blogu...

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-04-2011
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    82
    Punkty
    15

    Domyślny

    Jeszcze nie bardzo interesowałem się joomla 2.5 z braku czasu, więc jeśli się mylę to przepraszam. Wiem jednak, że w przypadku joomla 1.7 był taki problem. Wiele dodatków nie działało pod tą wersją.
    http://funkcjonalna-strona.ekursor.pl/ - Buduj funkcjonalne strony WWW, zapisz się na darmowy kurs funkcjonalności stron internetowych

    http://ekursor.pl/ - blog o projektowaniu stron WWW, e-biznesie i technikach NLP

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Toż Ci @bazyl radzi, byś doczytał co nieco.
    Joomla 1.6 zakończyła swój żywot pół roku temu. W sierpniu. Joomla 1.7 kończy go za dwa tygodnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Jeżeli ktoś tutaj, na Forum, nie śledzi na bieżąco informacji o nowych wersjach Joomla!, na pewno nie powinien w żaden sposób zabierać głosu w tak zasadniczych sprawach.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-11-2010
    Wpisy
    84
    Punkty
    11

    Domyślny

    Panowie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, zainstalowałem Joomlę 2.5.1 na pakiecie xampp-win32-1.7.7-VC9 i teraz będe budował, a problem niejako rozwiązał się sam ponieważ przy próbie instalacji jommli w wersji 1.5.23, lub 1.5.24 na tym Xamppie wychodziły mi problemy w kroku końcowym instalacji joomli tzn w jednym przypadku na etapie usunięcia folderu instalacyjnego i próbie przejścia na witrynę lub panel admina, nie dało się tego zrobić bo wychodził jakiś błąd połączenia sie z bazą danych, a w drugim przypadku błąd był już krok wcześniej błąd połączenia się z tą bazą i nie doszedłem do kroku usuń folder instalacyjny, a jak zainstalowałem wersję 2.5.1. to wszystko ładnie się zrobiło. Nie wnikam już przyczyny tego błędu, może kiedyś dojdę, na razie zajmę się budową stronki i poznawaniem nowości joomli w wersji 2.5.1 w stosunku do 1.5.22 bo na tej wersji kiedyś "pracowałem" A apropo pakietu Jampp, to jest chyba coś w rodzaju Xamppa ? ale ja już zaionstalowałem Xamppa, to chyba też dobry jest ? i uciągnie ?. Czy lepszy ten Jammp ? bo mogę przeinstalować.

  11. #10
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    My tutaj polecamy zawsze JAMP-a, który jest dzieckiem @Trzepiz-a, i który nie powoduje problemów z Joomla!. Żadnych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-01-2012, 23:22
  2. Migracja Joomli 1.5 do wersji 1.7
    przez RoMek95 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 12-08-2011, 15:31
  3. Jak wykonać taką stronę jak drzwi.pl
    przez inqo na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 07-05-2010, 10:45
  4. Pytanie o wybor forum i wersji Joomli.
    przez nefandus na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-10-2006, 20:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •