Przenoszenie bazy danych z joomla 1.5 do 2.5 - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Przenoszenie bazy danych z joomla 1.5 do 2.5

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-06-2009
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja mam inne pytanie: Czy po przeniesieniu Joomli zmienią się bardzo adresy artykułów ? Generalnie w witrynie mam mase linków wewnętrznych pomiędzy artykułami i chce wiedzieć czy będą one działać czy trzeba będzie wszystko w jakiś sposób zmodyfikować ?!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-12-2010
    Wpisy
    86
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie przy kliknięciu jupgrade wyskakuje Checking and cleaning... i tak przelatuja paski i nic sie nie dzieje. Jak długo to może trwać? Czekam z 10 minut i nic . Odpalam to na lokalhost, bazę danych przeniosłem i zaimportowałem tabelę bez problemu- Czy jest jeszcze jakiś inny sposób przeniesienie witryny z 1.5 do 2.5 poza jupgrade? Tylko nie chcę tworzyć witryny od początku

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-09-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    48
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podepnę się pod temat, bo mam identyczny problem a jak na razie nie znalazłem rozwiązania.

    J! 1.5.26 chciałbym zmigrować do 2.5.x
    Zainstalowałem najnowszą wersję jUpgrade, ale przy próbie uruchomienia migracji pojawia mi się okno "Checking and cleaning" oraz pasek postępu, który dociąga do około 1/3 długości i dalej nic się nie dzieje... trwa to i trwa, bez końca (z kilkadziesiąt minut już). Strona nie jest jakaś przesadnie duża (nazwałbym ją raczej niewielką), ani w content ani w dodatkowe komponenty.

    Mam cierpliwie czekać, coś zmienić w ustawieniach czy raczej szukać innego komponentu do migracji (przy okazji: jakiego)?

    Pozdr!
    Brzoza
    Ostanio edytowane przez brzoza : 22-01-2013 15:33

  5. #14
    Debiutant Armitage awatar
    Dołączył
    10-01-2013
    Skąd
    Piaseczno
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam ten sam problem
    w zależności od przeglądarki nic się nie dzieje, bądź pojawia mi się okno "Checking and cleaning" oraz pasek postępu, który dociąga do około 1/3 długości i dalej nic się nie dzieje.
    Czekałam może niezbyt długo, bo raptem godzinę z kawałkiem, ale jeżeli coś jest nie tak, to powinien w międzyczasie wyskoczyć chociażby komunikat błędu,a tu nic.
    Naprawdę nie ma nikogo, kto znałby odpowiedź i raczył się nią podzielić?

    Może powinnam podnieść najpierw z 1.5.25 do 1.6 a tam już niby automatyczny upgrade?
    Mogę (ha, to się okaże) podnosić po kolei do wersji 1.6, 1.7 itd ale czy to ma sens?

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nie sposób na podstawie szczątkowej informacji określać, dlaczego tak się dzieje.
    2. Rozwiązywanie problemu polega na:
    a) naprawieniu i optymalizacji tabel bazy danych
    b) modyfikowaniu ustawień komponentu - zacząć trzeba od ograniczenia migracji tylko do standardowego Joomla!
    3. Migrowanie do 1.6, 1.7, oczywiście, sensu nie ma.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Debiutant Armitage awatar
    Dołączył
    10-01-2013
    Skąd
    Piaseczno
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Patrząc na różne tutoriale byłam przekonana, że najpierw podnoszę stronę, a potem komponenty (sukcesywnie sprawdzając efekty swojej pracy), ale może faktycznie najpierw spróbuję zainstalować je w wersji 2.5.
    Co jednak z robić z tymi które takowej nie posiadają? Usunąć przed, czy po migracji?
    Tak czy siak będę szukała zamienników o podobnej funkcjonalności, gdyż w php to nawet nie raczkują a pełzam, więc na pewno ich nie zmodyfikuję jak należy ;)

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Armitage Zobacz wiadomość
    Patrząc na różne tutoriale byłam przekonana, że najpierw podnoszę stronę, a potem komponenty (sukcesywnie sprawdzając efekty swojej pracy), ale może faktycznie najpierw spróbuję zainstalować je w wersji 2.5.
    Nie wiem, do czego się odnosisz, ja o niczym takim nie pisałem.
    Wskazywałem jedynie, na kolej rzeczy przy rozwiązywaniu problemu, jaki masz.
    Po ty, co pisałaś w innym wątku, można jeszcze dodać, że:
    1. migruj lokalnie w optymalnych warunkach, a nie na działającym serwerze, a już na pewno nie na home.pl
    2. migruj do J 2.5 już umieszczonego (rozpakowanego w katalogu jupgrade)
    3. ewentualnie odinstaluj z migrowanej witryny wszystko, czego migrator i tak Ci nie przeniesie, zaczynając od komponentów (moduły i dodatki możesz sobie darować, chyba że dalej będzie problem)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. przenoszenie bazy danych joomla
    przez dajmon na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 12-04-2011, 14:23
  2. Przenoszenie bazy danych Joomla
    przez PIKeR na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 28-12-2010, 12:57
  3. przenoszenie bazy danych
    przez sylwiadub na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 10-06-2010, 21:29
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 07:11
  5. Przenoszenie danych bazy do bazy
    przez wwwwojcikpl na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-04-2008, 20:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •