instalacja TinyMCE-nie JCE-tak
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: instalacja TinyMCE-nie JCE-tak

  1. #1
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny instalacja TinyMCE-nie JCE-tak

    Witam! W mojej Joomla v1.0.13 jest zainstalowany edytor WYSIWYG TinyMCE, ale z tego co widze w jakiejs starszej wersji. Dlatego wszedlem na glowna stronke TinyMCE, pobralem v3.0.5 main package. Zanim jeszcze zaczalem instalowac na joomli juz wiedzialem, ze bedzie problem, bo nie ma pliku XML, wiec joomla bedzie darla morde, ze nie wiem jak sobie poradzic. Problem, z tym, ze ja tez nie wiedzialem, wiec zaczalem szperac na oficjalnym forum TinyMCE. Wyczytalem tam, ze ogolnie to TinyMCE jest zaimplementowany w roznych CMSach lub dodatkach do CMSow. W jednym z tematow zdziwila mnie odpowiezd administratora. Gdy ktos pytal jak zainstalowac TinyMCE na Joomli, koles podal link do JCE Joomla Content Editora http://www.cellardoor.za.net. Nastapila moja konsternacja, z ktorej nasowa mi sie pytanie:

    Czy to znaczy, ze TinyMCE pobrany z glownej strony nie moze byc uzyty jako mambot dla joomli, a jedyne co mozna zrobic to sciagnac jakis bot bazujacy na TinyMCE (jak chocizaby JCE?)??

    Jezeli nie, to prosibym o podpowiedz jak zainstalowac TinyMCE? Czy wystarczy wrzucic pliki sciagniete z glownej strony TinyMCE do katalogu TinyMCE na FTPie gdzie mam Joomle?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny Czego to ludzie nie wymyślą...

    No tak rzeczywiście w Joomla! jest "stara" wersja tego edytora, ale paczki instalacyjne, które pobierasz nie są , powtarzam nie są przystosowane do instalacji w J! bo nie mają formatu zgodnego z bot'ami.

    JCE wykorzystuje silnik TinyMCE oraz autor dodał dużo dużo więcej. Pobierz najnowszy JCE dla J! i nie kombinuj.

    p.s. Jesli poznasz sekrety PHP/JS wtedy możesz sobie kombinować i kopiować pliki.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedz. Troche mnie to zdziwilo ale OK.

    Tak calkowicie BTW, czy JCE to edytor WYSIWYG z najwieksza iloscia funkcji czy polecisz jeszcze jakis inny?? :-D Uzywajac JoomlaFCK mialem problem z ustaleniem tla tabelki/wybranej komorki tabelki jako obrazek a nie jednolity kolor. Patrzac na przyklady TinyMCE to jest taka mozliwosc, ale nie mam jak przetestowac czy w Joomli zadziala, bo musialbym zainstalowac JCE (o ile on tez ma taka funkcje). Czy polecisz jakis inny edytor czy tylko JCE??!!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •