Aktualizacja do 2.5.3 - problem z katalogami - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 38

Temat: Aktualizacja do 2.5.3 - problem z katalogami

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny

    No ale to b. dziwna sprawa, bo ja (przez klienta ftp) widzę np. ów katalog tmp jako posiadający uprawnienia 755...
    [Nie mam GG ani żadnego innego komunikatora.]

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Najpradopodobniej Twój administrator serwera (uczelnianego? - Campus Network?) nie stanął na wysokości zadania konfigurując maszynę.
    Chmod 755 dla katalogów (644 dla plików) jest optymalny. Jesli takie ustawienie nie ustawia prawa do zapisu katalogu, to spróbuj 775. Jeśli i to nie pomoże, to zmień administratora albo serwer, bo 777 to otwarta brama dla hackerów. Włamią się bez wysiłku.

    To, że nie masz żadnego komunikatora nie oznacza, że mieć go nie możesz. GG i Skype są bezpłatne.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny

    O moim adminie nie dam nic złego powiedzieć, zwłaszcza że na tym samym serwerze mam postawiony inny serwis (fakt, że na J.1.5), który śmiga aż miło...
    pwz

    P.S. Czy to superkonto jest jeszcze potrzebne?
    pwz

  5. #14
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    chmody.jpg
    Kolego! To jest screen z Twojego zaplecza, wiec nie mów że masz wspaniałego administratora serwera.
    Buforowanie danych też masz wyłączone.
    Zmień sobie prawa do katalogów i plików poprzez FTP.
    Konto możesz usunąć.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    03-03-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    10

    Domyślny

    No wiem, wiem, sam już tam zajrzałem. Napisałem jedynie, że nie mam żalu do admina ze względu na wcześniejsze (b.dobre) doświadczenia i z tego względu, że serwis został zbudowany "przed chwilą", więc nie spodziewałem się, że wszystko pójdzie gładko. Jeszcze (zupełnie) inny serwis mam na serwerze komercyjnym, na którym początki też były takie sobie.
    Tak czy inaczej, b. dziękuję za pomoc. Joomlą posługuję się od X lat (pierwsze przymiarki jeszcze na wersji 1.0), ale do dzisiaj uczę się o niej czegoś nowego. Chociaż, jak pisałem na samym początku, coś mi właśnie prawami dostępu brzydko pachniało...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2011
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    Przyłączę się do tematu.
    Hosting: linuxpl.com
    Joomla: 2.5.3 chcę wykonać update do 2.5.4 no i problem jest tak, że nieważne czy zrobię to poprzez automatyczne aktualizacje (na pulpicie panelu) czy za pomoca pliku .zip zawsze błąd -1 - Nieznany błąd
    Kopiowanie nie powiodło się.

    Jak wszedłem do system information to nie miały wszystkie praw dostępu. Zmieniłem je (swoją drogą wszystkie musiałem na 777 co nie wiem czy jest bezpieczne).
    CHMODY już zmieniałem na wszystkie foldery + pliki, w panelu joomli mam w systemie plików wszystko na zielono. Przy automatycznej instalacji wyskakuje:

    Call stack
    # Function Location
    1 JAdministrator->dispatch() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/index.php:46
    2 JComponentHelper::renderComponent() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/includes/application.php:152
    3 JComponentHelper::executeComponent() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/helper.php:357
    4 require_once() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/helper.php:388
    5 JController->execute() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/installer.php:22
    6 InstallerControllerUpdate->update() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/controller.php:754
    7 InstallerModelUpdate->update() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/controllers/update.php:32
    8 InstallerModelUpdate->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/models/update.php:166
    9 JInstaller->update() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/models/update.php:215
    10 JInstallerFile->update() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/installer.php:661
    11 JInstallerFile->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/adapters/file.php:378
    12 JInstaller->copyFiles() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/adapters/file.php:182
    13 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/installer.php:1599
    14 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    15 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    16 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    17 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    18 JError::raiseError() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:147
    19 JError::raise() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/error/error.php:251


    Przy instalacji z pliku:

    Call stack
    # Function Location
    1 JAdministrator->dispatch() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/index.php:46
    2 JComponentHelper::renderComponent() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/includes/application.php:152
    3 JComponentHelper::executeComponent() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/helper.php:357
    4 require_once() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/helper.php:388
    5 JController->execute() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/installer.php:22
    6 InstallerControllerInstall->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/application/component/controller.php:754
    7 InstallerModelInstall->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/controllers/install.php:30
    8 JInstaller->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/administrator/components/com_installer/models/install.php:110
    9 JInstallerFile->install() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/installer.php:472
    10 JInstaller->copyFiles() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/adapters/file.php:182
    11 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/installer/installer.php:1599
    12 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    13 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    14 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    15 JFolder::copy() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:124
    16 JError::raiseError() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php:147
    17 JError::raise() /home/kpyrdol/domains/chris.vot.pl/public_html/joomla/libraries/joomla/error/error.php:251


    Przy instalacji z Admin Tools co chwilę wywala błąd o braku dostępu do zapisania jakiegoś pliku. Zacząłem zmieniać uprawnienia do tych plików ale zmieniam już 15 minut i przecież to się mija z sensem Czy jest jakiś inny sposób na update? Teraz się nic nie dzieje bo stawiam stronę na nowo, ale jak juz strona będzie działać to udpate będzie lekko mówiąc uciążliwy.

    Może nadgrać pliki z paczki updatowej?


    -----------------------------------------------------------

    Nie wiem czy to rozwiązanie jest ok, ale nadgrałem po prostu pliki przez ftp i teraz wyskakuje na pulpicie że joomla is up to date....

    Na pewno nie jest to w pełni dobre rozwiązanie W Admin tools mam teraz tak: Your version 2.5.4 Full installation package: Joomla_2.5.3-Stable-Full_Package.zip

    Mogę tylko reinstall 2.5.3

    No nic czekam na jakąś podpowiedź.
    Ostanio edytowane przez _chris- : 06-04-2012 10:40

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nagranie plików przez FTP nie powoduje pełnej aktualizacji Joomla! Doczytaj instrukcję aktualizacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2011
    Wpisy
    41
    Punkty
    11

    Domyślny

    no czytałem wszystko, ale dalej wywala wszystkie błędy z niemożliwością zapisu do danego katalogu. Niestety ale nie usmiecha mi się lecieć po wszystkich i zmieniać im chmody. Na pewno jest jakiś inny sposób.

  10. #19
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez _chris- Zobacz wiadomość
    Hosting: linuxpl.com
    Joomla: 2.5.3 chcę wykonać update do 2.5.4 no i problem jest tak, że nieważne czy zrobię to poprzez automatyczne aktualizacje (na pulpicie panelu) czy za pomoca pliku .zip zawsze błąd -1 - Nieznany błąd
    Kopiowanie nie powiodło się.
    Na linuxpl.com nie ma problemu z prawami do plików i katalogów. Mam tam kilka stron, więc wiem co piszę. Dzisiaj aktualizowałem Joomla z 2.5.3 do 2.5.4 z poziomu panelu administracyjnego i obyła się ona bez najmniejszych problemów.
    Jeśli masz problem z aktualizacją Joomla i instalacją rozszerzeń, to na bank sam coś zepsułeś. Jedyne co trzeba zrobić, to "ręcznie" wyłączyć register_globals (w panelu administracyjnym na serwerze lub w .htaccess).
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  11. #20
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez _chris- Zobacz wiadomość
    Niestety ale nie usmiecha mi się lecieć po wszystkich i zmieniać im chmody. Na pewno jest jakiś inny sposób.
    Pewnie, że jest - klient ftp File Zilla "hurtowo" zmieniający uprawnienia.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z aktualizacją z 1.7.3 do 1.7.4
    przez goramo na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-02-2012, 23:39
  2. Problem z aktualizacją z 1.6.5 do 1.7
    przez Majster na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-09-2011, 18:51
  3. Przeniesienie do hostingu - problem z katalogami
    przez BogdanH na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 13-05-2011, 05:41
  4. JDownloads - błędy z katalogami
    przez parkur22 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-05-2010, 22:07
  5. Problem z katalogami chyba
    przez oscarr na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 10-07-2008, 14:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •