Wyszukiwanie danych z kilku stron internetowych, czy SOBIPRO da radę?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Wyszukiwanie danych z kilku stron internetowych, czy SOBIPRO da radę?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny Wyszukiwanie danych z kilku stron internetowych, czy SOBIPRO da radę?

    Witam.

    Muszę stworzyć jedną stronę internetową, która będzie współpracować z kilkoma innymi stronami. Konkretnie będzie to kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową. Czyli dajmy na to jedna osoba, zamiast wchodzić na kilka poszczególnych stron internetowych na której zawarty jest komponent sobipro jako wyszukiwarka pojazdów, wchodzi na jedną stronę, wchodzi w wyszukiwarkę, zaznacza komisy które chce przeszukać, może zaznaczyć wszystkie, albo jeden. Najlepiej jakby sobipro dało radę to ogarnąć, bo na innych stronach wyszukiwanie jest właśnie za pomocą sobipro. Ma ktoś jakiś pomysł?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Co to znaczy "kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową"?
    Kilka komisów pod różnymi domenami, czy kilka komisów (kategorii) w SobiPro w jednej domenie?

    Cytat Wysłane przez czarnyblack Zobacz wiadomość
    na innych stronach wyszukiwanie jest właśnie za pomocą sobipro
    Daj linka.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Co to znaczy "kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową"?
    Kilka komisów pod różnymi domenami, czy kilka komisów (kategorii) w SobiPro w jednej domenie?


    Daj linka.

    Linka nie dam, bo wszystko jest na serwerze lokalnym. Jest to kilka komisów pod różnymi domenami. Robię to na uczelnie, stąd nie publikowałem tego nigdzie. Wpadłem w sumie na pomysł, żeby wszystkie te stronki miały wspólną bazę danych i sobipro będzie tym samym przeszukiwał wszystkie za jednym razem i każdy z wyników będzie odznaczony z którego komisu pochodzi. Wydaję mi się, że to najlepsze rozwiązanie.

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Kilka stron na jednej bazie może funkcjonować, tylko ciekawi mnie jak sobie poradzisz z prefiksami tabel?

    Każda oddzielna instalacja Joomla na tej samej bazie będzie miała różne prefiksy, a wówczas SobiPro z prefiksem aaaa_ nie znajdzie informacji w SobiPro z prefiksem bbbb_

    Dlatego chciałem linka do innych stron, skoro twierdzisz, że taka konfiguracja wyszukiwania funkcjonuje.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Aha, no to ciężka sprawa. Pisząc, że na innych stronach to funkcjonuje, miałem na myśli moich kilka stron komisu samochodowego, na których jest wyszukiwarka sobipro i przeszukuje tylko to co znajduje się na tej stronie. Masz wobec tego jakiś pomysł jak można to rozwiązać? Ja się skłaniałem ku sobipro, żeby wyszukiwarka na tej stronie scalającej kilka pozostałych, nie odbiegała funkcjonalnością i wyglądem od sobipro.

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Kilka komisów, to w Twoim przypadku kilka sekcji w SobiPro, każda o innej nazwie przyporządkowanej danemu komisowi.
    Nie wiem tylko czy szukajka przeszuka wszystkie sekcje jednocześnie, bo tego nie sprawdzałem. Najprawdopodobniej nie, ale warto sprawdzić.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    No jutro będę działał i dam znać co tam wymodziłem.

    ---------- Post dodany 21-03-2012 o 11:23 ---------- Poprzedni post był 20-03-2012 o 23:14 ----------

    Chyba nic z tego nie będzie. Zrobiłem nawet jedną wspólną sekcję dla dwóch komisów, ale wyszukując w jednym, nie wyszukiwało w drugim. W sumie jak rozmawiałem z profesorem, to podsunął pomysł, że dajmy na to jeżeli osoba wyszukująca pojazd w jednym komisie nie będzie w stanie znaleźć danego pojazdu, wypełnia formularz z zapytaniem o konkretny model czy jest dostępny w innych komisach. Nie wiem tylko jakby to miało wyglądać w odwrotną stronę, powiadomienie mailowe użytkownika o znalezieniu konkretnego modelu? Jakoś dziwne to trochę. Jeszcze wpadłem na coś takiego, że ogłoszenie dodawane przez użytkownika na stronie będzie weryfikowane przez administratora danego portalu. W chwili, gdy zatwierdzi ogłoszenie na portalu A, jednocześnie doda je do portalu scalającego tych kilka komisów. Nie jest to rozwiązanie wysokich lotów, ale funkcję swoją będzie spełniać. Tylko mam jeden problem, mianowicie żeby administrator nie musiał co chwilę odświeżać panelu administracyjnego każdego z komisów, w celu sprawdzania ogłoszeń przydałoby się jakieś powiadomienie mailowe o tym, że ktoś chce dodać ogłoszenie, tylko takiej funkcji sobipro chyba nie ma... Może masz jakiś ciekawszy pomysł jak to ugryźć?

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez czarnyblack Zobacz wiadomość
    w celu sprawdzania ogłoszeń przydałoby się jakieś powiadomienie mailowe o tym, że ktoś chce dodać ogłoszenie
    Nie wyważaj otwartych drzwi. Dla subskrybentów SobiPro jest dostępna aplikacja Notifications (powiadomienia).
    http://sobipro.sigsiu.net/download/a...-Notifications
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Faktycznie, tylko że 30 euro to dla mnie trochę dużo. Może wykombinuję to jakoś inaczej.

  11. #10
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    To kombunuj. Ciekawe jak połączysz własny system powiadomień z SobiPro?

    Pochwal się na zakończenie efektami swojej pracy.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomsocial - czy da radę?
    przez piotreczek100 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 01:16
  2. Czy da radę zrobić taki komponent?
    przez damsaw na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 29-07-2010, 00:24
  3. czy możliwe jest za pomocją jednego joomla prowadzenie kilku stron na tym serwerze?
    przez igor1111 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-10-2008, 22:48
  4. PonyGallery czy da radę? co sądzicie ?
    przez Czołgista na forum PonyGallery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 02-06-2007, 19:54
  5. Czy Joomla da radę to obsluzyc?
    przez nive na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-03-2006, 09:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •