Jaki sewer, lokalny, albo zewnętrzny darmowy z możliwością wysyłania maili - PILNE
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jaki sewer, lokalny, albo zewnętrzny darmowy z możliwością wysyłania maili - PILNE

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny Jaki sewer, lokalny, albo zewnętrzny darmowy z możliwością wysyłania maili - PILNE

    Od wczoraj walczę z JAMP, XAMPP, 000WEBHOST celem osiągnięcia wymagań postawionych przez mojego wykładowce. Mianowicie funkcjonalność mojej strony w Joomla! 1.5.25 ma zawierać między innymi wysyłanie maili do użytkowników, do administratora itp. Czyli jeżeli użytkownik się rejestruje - mail do admina, zapomniał hasła - mail do użytkownika itp. Próbowałem już ustawiać wszystko w konfiguracji SMTP w Joomla! w panelu administracyjnym pod JAMP, ale nic to nie dało, pod 000webhost, tak samo. Teraz walczę z XAMPP, ale z kolei pod nim nie działa mi Sobipro. Czy dochodzą maile, to mam problem ze sprawdzeniem, bo na XAMPP utworzyłem konta użytkowników - użytkownik@localhost, ale moduł logowania tego nie uznaje jako maila i nie wiem, który plik muszę zmienić żeby nie sprawdzał poprawności wpisanego maila. Tylko nawet jeżeli to zrobię, to i tak ten komponent Sobipro działać nie będzie. Z komponentem Sobipro założyłem oddzielny temat: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...%82a-pod-Xampp Dodam, że czasu mam naprawdę mało i jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać prosiłbym o informację. Ogólnie to chodzi mi o (najlepiej lokalny) serwer, który podoła i Sobipro i konfiguracji maili.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Wykładowca = sugeruje uczelnie, a ta zawsze ma serwery dla swoich studentów + konta pocztowe. Więc ?? Idziesz z browarem do administratora i pytasz, hej stary nie mógłbyś mi udostępnić konta na stronę www (50 MB) na tydzień /dwa ? 99% skuteczności. Na politechnice nawet bez browara studiując kierunek Informatyka kilkanaście MB ci się należy od ręki.

    I nie musiałbyś tracić kolejnego dnia na szukanie i kombinowanie, nie mówiąc już o tym, że chyba czas sobie kupić hosting (60zł/rocznie - a ile radochy).
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Pewnie i bym tak zrobił, tylko ja już nie jestem oficjalnie studentem. Zostanę dopiero przywrócony na rok podczas obrony pracy inżynierskiej. Tak więc szukam i kombinuję i już powoli mam dość.

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Masz (albo znajdź kogoś z ) zewnętrzne IP i postaw na starym kompie na tydzień (czy ile tam potrzebujesz) swój serwer na Linuksie.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    20-04-2011
    Wpisy
    108
    Punkty
    11

    Domyślny

    Na 000webhost jakoś udało mi się zrobić, że maile docierają do gmail. Jak dla mnie to wystarczy.

Podobne tematy

  1. link zewnętrzny w menu
    przez freeJoomla na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-12-2009, 00:11
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-10-2008, 03:55
  3. Jaką funkcję wykorzystuje sklep do wysyłania maili?
    przez haponiuk na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-09-2007, 00:58
  4. Formularz kontaktowy z możliwością przesłania pliku - PILNE
    przez jaskulki na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-08-2007, 21:02
  5. Mospagebreak + link zewnętrzny
    przez olekstar na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-08-2006, 13:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •