Ustawienia wyświetlania artykułu
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ustawienia wyświetlania artykułu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny Ustawienia wyświetlania artykułu

    Witam!
    Pytanie mam nadzieję moje ostatnie, ale muszę je zadać bo siedzę nad tym dwa dni i nie mogę nic znaleść.
    Moje pytanie to gdzie ustawia się jak mają być wyświetlane artykuły ? Czyli np. modyfikacja rozstawienia informacji o szczegółach, dodanie ozdobień typu bordery podkreślenia itd. I ogólnie tego co wyświetlane jest w "Containers"?
    Udało mi się zmodyfikować style CSS jedynie dla strony startowej czyli w moim wypadku artykułów wyróżnionych poprzez modyfikacje pliku template/szablon/css/..
    Ale z resztą wyświetlania mam problem bo nie mogę dotrzeć do głównego pliku odpowiedzialnego za style. Próbowałem szukać w template/system/css ale też słabo :/ Bo nie znajduje mi żadnej klasy którą wyświetla mi Firebug.

    Noo a teraz w jednym słowie po prostu chcę zmienić wszelkie ustawienia wyświetlania w Containers I jak to zrobić żeby sie najmniej narobić a zrobić to uniwersalnie dla każdej wyświetlanej "podstrony"

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pytanie nie musi być ostatnie, po to forum, by można pytać.
    Ale...
    No właśnie, o co pytasz?
    Pliki odpowiedzialne za style masz w katalogu szablonu. Pliki te jednak nie musza zawierać wszystkich stylów, jaki sygnalizuje podgląd źródła (bo jeśli sygnalizowane są przez Firebug to masz podane także miejsce, gdzie są deklaracje). Całkiem możliwe, że w Twoim szablonie wielu stylów po prostu nie zdefinowano
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    No właśnie dokładnie tak to wygląda jak by brakowało styli... Tylko nie sądziłem że może brakować akurat wyświetlania Artykułów w najważniejszej ramce
    Noo ale w takim razie co mogę zrobić? Mogę te style w jakiś sposób "załatać" z innego template? np. w index'ie dopisać pobieranie brakujących styli z innej templatki ? Czy wszystko muszę ręcznie dopisywać do styli zdefiniowanych w templatce?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez yellen Zobacz wiadomość
    Czy wszystko muszę ręcznie dopisywać do styli zdefiniowanych w templatce?
    Obawiam się, że pierwsze, co musisz, to odbyć jakiś kurs projektowania szablonów (niekoniecznie dla Joomla), po prostu posługiwania się CSS.
    Inaczej nie zadawałbyś takiego pytania, na które nie bardzo nawet wiadomo, co Ci odpowiedzieć.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    No rzeczywiście o robieniu szablonów pod CMS mało wiem bo nie zajmowałem się tym nigdy, jedynie css wykorzystywałem do robienia własnych stron. A nie bardzo mam teraz czas się tym zająć tym bardziej, że robię to raczej jednorazowo.
    Ale chodzi mi po prostu o to czy jest możliwość wykonania czegoś takiego:

    Ściągnąć jakąś templatke która definiuje moje "ubytki" definiowanych stylów na których mi zależy. Dołączyć ją do pliku index.php tak jakby "alternatywne style CSS".
    Wtedy plik który obecnie definiuje mój szablon byłby priorytetowym, a gdy by zabrakło jakiejś definicji klasy wtedy automatycznie pobierałby klasy lub id z pliku tego drugiego "alternatywnego". ?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To co piszesz to po prostu dowód kompletnej ignorancji. Ale nie musisz się przecież znać na wszystkim. Daj to do działu zleceń i ktoś Ci zrobi. I nie chodzi tu o jakąkolwiek wiedzę na temat robienia szablonów dla CMS, a o wiedzę na temat stosowania CSS.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. kolejność wyświetlania artykułów
    przez makman na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 19-02-2015, 22:21
  2. Zmiana ustawienia wyświetlania w artykułach
    przez cmk na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-01-2011, 20:47
  3. Brak wyświetlania artykułów w IE
    przez przemek7 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-10-2010, 17:44
  4. Sposób wyświetlania artykułów
    przez poek na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-10-2010, 00:43
  5. Ustawienia kategorii/sekcji wyświetlania w pozycji
    przez joomla.user na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-08-2006, 21:36

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •