Wirus na stronie - prosze o pomoc - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 27

Temat: Wirus na stronie - prosze o pomoc

  1. #11

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    odtworzenia witryny dokonywałbym z nowych czystych plików instalacyjnych, a nie z kopii. To, że 26 stycznia było 0 zagrożeń, nie znaczy, że witryna nie została przygotowana wcześniej do zniszczenia.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    odtworzenia witryny dokonywałbym z nowych czystych plików instalacyjnych, a nie z kopii. To, że 26 stycznia było 0 zagrożeń, nie znaczy, że witryna nie została przygotowana wcześniej do zniszczenia.
    Nie wiem jak to zrobic? (Mogłbyś w kilku zdaniach przybliżyc temat aby mnie choc troszke naprowadzić)?
    Dzisiaj czyszcze swoj sprzęt na rozne sposoby (Kaspersky, combofix i inne), robie nowa baze i zmieniam wszystkie hasla (baza, uzytkownik, ftp - kazde inne). Obraz mam juz na serwerze.

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    08-01-2007
    Wpisy
    1 228
    Punkty
    70

    Domyślny

    Po wyczyszczeniu wszystkiego na serwerze, wgrywasz "swieże" pliki joomla i dodatków sciagnięte z "wiarygodnych" stron.
    Pozdrawiam Krzysiek ...:-)

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez big_krzysiek Zobacz wiadomość
    Po wyczyszczeniu wszystkiego na serwerze, wgrywasz "swieże" pliki joomla i dodatków sciagnięte z "wiarygodnych" stron.

    Z tym ze usunalem baze danych - mam co prawda kopię ale całej witryny z bazą

    A mozna by tak zrobic ze przywroce kopie witryny i usunę przez ftp katalogi i napiszę te miejsca czystymi?
    Druga sprawa to taka ze musialbym zalozyc ze moja baza jest czysta.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dr. WEb znalazł jeszcze pare robaków ktore nie znalazł kaspersky

    Witryna przywrocona z kopii sprzed wirusów (pozostaje uzupełnic braki) - na razie stabilna i bez komunikatów - aktualizuje wszystkie moduły i komponenty bo nie wszystkie wyskakują w aktualizacjach że są nowe.

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Postępowałeś wręcz wzorcowo, wiec powinieneś dać radę.
    Na stronie nie masz wirusa. Masz szkodliwy kod przekierowujący witrynę na adres, który przytoczyłeś w czerwonym tekście.
    1. Zbadaj, czy nie pojawiły się nowe pliki lub zmienione pliki typu index.php (popatrz na ich daty, porównaj z datami instalacji.
    2. Zbadaj bazę danych - zrób zrzut i przeszukaj, sprawdzając, czy nie ma gdzieś dopisanego skryptu js (poszukaj np. ciągu iframe)
    4. Powtórz proces odtwarzania witryny, ale zrób to lokalnie, tak, żebyś nie musiał potem znów w razie co powtarzać. Zachowaj tę kopię.
    5. Sprawdź, czy nie masz w kontach administracyjnych jakiegoś dodatkowego konta. Zmień dane logowania wszystkich kont administracyjnych. Zmień przedrostek nazw tabel w bazie danych (pamiętaj, by go zmienić też w pliku configuration.php).
    6. Jeszcze raz pozmieniaj wszystkie dane dostępowe na serwerze.
    7. Zrób za pomocą akeeba kopię i odtwórz witrynę na serwerze.
    8. Obserwuj, ale spokojnie. Jeśli się znów pojawi sytuacja
    a) sprawdź pliki na serwerze - .htaccess, index.php - porównaj wielkości z tymi sprzed ataku
    b) porównaj bazy danych tę sprzed i tę po.
    Sytuacja wydaje sie opanowana:
    1. pliki php niezmienione - szkodliwy kod pojawił sie tylko w plikach js - raptem "tylko" 1200 plikow
    2. baza była czysta
    4.lokalne odtworzenie bardzo mi pomogło - przede wszystkim czasowo - dziekuję za pomysł - wiele sie nauczyłem
    5. nie było kont obcych - przedrostki zostały zmienione
    6. wszystkie hasła zmienione dwa razy na baaaardzo trudne
    7. tak tez zrobilem - odtwarzajac kopie sprzed zarazenia - pomogł Xaamp
    8. tu bez zmian - pliki php były nietknięte przez szkodliwy kod

    Uwagi - przystepując do odtwarzania witryny nalezy zaczac od oczyszczenia komputera - kaspersky znalazł kilka smieci i miało byc czysto - dzieki podpowiedzi sprawdzilem obydwa niby oczyszczone komputery programem dr.web - niestety znalazł to co nie znalazł kaspersky - zatem tu chyba była przyczyna tego ze przy probie odtworzenia witryny z czystej kopii akeeba znow witryna byla po kilku godzinach zainfekowana - wirus siedzial w profilu przeglądarki ktorej uzywałem do obsługi witryny - firefox w plikach js wiec wydaje mi sie ze nawet przy zmianie hasel z zarażonej przeglądarki szkodliwy kod przenosił sie znowu.

    2 dni czyszczenia na rozne sposoby i wydaje sie byc ok choc czas pokaze

    Dziekuje wszystkim za pomoc - zwłaszcza zwiastunowi

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szanowni koledzy - znów mam problem z ta witryną. Uczniowie korzystający z programu Avast poinformowali mnie że przy próbie wejścia wyskakuje im alert ze strona jest zainfekowana.
    Mój domowy Kaspersky przy wpisaniu adresu nic nie znalazł.

    Przeskanowałem komputer w pracy i w domu - są czyste od wirusów typu malware.

    Podobna sytuacja jak poprzednio - administruje dwiema szkolnymi bardzo podobnymi stronami na joomla 2.5 (w tym praktycznie te same moduły - jedynie zarazona strona ma moduł facebook). Loguję sie w tym samym czasie tymi samymi programami. Jedna strona jest czysta a druga nie.

    Podaje linki z raportami:
    1. Strona czysta http://sitecheck.sucuri.net/results/www.mzs6gorlice.pl
    2. Strona z nimi wirusem http://sitecheck.sucuri.net/results/www.zsplibusza.pl

    Inna natomiast strona ze skanerami podaje że zarażona strona jest ok https://www.virustotal.com/pl/url/81...7d2d/analysis/

    Ściągnąłem całą zawartość on-line przez ftp na dysk i zeskanowałem:
    Wyniki skanowania:
    1 - kasperky - nic
    2- Malwarebytes Anti-Malware - nic
    3 - adwcleaner - nic
    4 - dr web - nic

    Być może warto wspomnieć że na zarażonej witrynie kilka dni temu robiłem aktualizacje do najnowszej wersji joomli a na tej dobrej jest przedostatnia wersja.

    Podany przez skaner on-line kod wirusa:

    Known javascript malware.
    Details: http://sucuri.net/malware/entry/MW:SPAM:SEO
    if(t.length==2){z+=String.fromCharCode(parseInt(t) +25-l+a); t='';}}x[l-a]=z;}document.write('<'+x[0]+' '+x[4]+'>.'+x[2]+'{'+x[1]+'}</'+x[0]+'>');}dnnViewState();</script><p class="dnn">Template by <a href="http://pokerfreaks.net/888-poker/" title="888 poker bonus code" target="_blank">888 Poker Bonus Code</a></p>

    sugerowałby że chodzi o templatkę strony z tym że zainstalowane mam 3 templatki - 1 z zaplecza - oryginalną bluestork oraz dwie od frontu Gameon-fjt oraz Myhome-tg.

    Pomóżcie mi gdzie szukac przyczyny albo jak sie tego pozbyć - zwiastun może tym razem znów cos wywęszysz?

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Posprzątać raz jeszcze. Odtworzyć witrynę. Wyrzucić niepotrzebny szablon (po co Ci dwa?), sprawdzić dokładnie kod używanego szablonu. Po odtworzeniu witryny: zmienić serwer, zabezpieczyć witryny korzystajac z programów AkeebaTools lub RSFirewall
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-09-2011
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok - dzięki - a w jakich plikach siedzi ten kod? czyzby w głównym index.php?
    http://sitecheck.sucuri.net/results/www.zsplibusza.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Umieszczenie strony na serwerze...prosze o pomoc
    przez rigo_scallars na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 15-12-2011, 13:35
  2. wirus na stronie
    przez sibi na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-11-2011, 10:29
  3. Prosze o pomoc w instalacji na HOME.PL
    przez irciam na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 21-10-2011, 13:52
  4. Wirus na stronie
    przez akwajuk21 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 10-05-2010, 17:04
  5. Wirus na stronie
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-06-2008, 20:49

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •