Pomocy
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Pomocy

  1. #1

    Domyślny Pomocy

    Już nie wiem co mam zrobic chyba tylko zmienic system....
    Dobra przejde do sedna no wieć jak tylko chce cos zainstalowac to pisze brak xml(czy jakos tak) Pierwsze co to miałem problemy z serwerem safe mode wieć wszystko zostało tak poustawiane żeby było oki(czyli na zielono) i nadal nic nie ma xml(w każdym komponecie i module jaki chciałem zainstalowac) Pomyslałem o tej łatce i jak zainstalowałem tzn. przekopiowałem te pliki tej łatki na mój serwer(pliczki się popodmieniały) wchodze do instalacji a tam błedy w kodzie
    Kod:
    Use FTP Assist enable) ? 'Checked' : '' ?> onClick="myForm=document.forms['adminForm_install']; myTextBoxes = document.getElementById('ftpTextBoxes'); if (this.checked) {myTextBoxes.style.color='black';myForm.ftpHostName.disabled=false;myForm.ftpUserName.disabled=false;myForm.ftpPassword.disabled=false; myForm.ftpPassword.value='ftpPassword ?>' } else {myTextBoxes.style.color='gray';myForm.ftpHostName.disabled=true;myForm.ftpUserName.disabled=true;myForm.ftpPassword.disabled=true;myForm.ftpPassword.value='';}return true;" /> '>   User Name  			enable ? '' : 'Disabled' ?> />   Password  		  enable ? '' : 'Disabled' ?> />   Host  		  enable ? '' : 'Disabled' ?> />
    Co ja mam zrobic???Nie mam już sił...
    Pomocy...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Co do xml to niestety nadal to wygląda na safe_mode czy jesteś na 100% pewien że masz już wyłączony?
    Co do błędy to chyba coś się źle wgrało. Wgraj jeszcze raz cały katalog administrator

  4. #3

    Domyślny

    Naprawde nic już nie rozumiem:
    Safe mode jest napewno włączone bo poprosiłem o to admina i napisał ze wyłączył , poza tym w opcjach joomla pisze ze jest tak jak powinno(zaznaczone na zielono)
    Teraz instaluje sobie jakiegoś newstllera i poszło i juz sie ciesze zaczynam instalować moda i **************** juz nie idzie co on ma jakies dni godziny w których idzie czy moze wersja moda albo komponentu może nie pasowac do mojej wersji na jednym mam joomla 1.8 a na drugim 1.11
    Macie może jakiś pomysł.

    PS.Dziękuje za odzew.

    Takie coś mi wystąpiło jak chciałem zainstalować księge gości
    Kod:
    Warning: copy(/home/engbook/domains/engbook.eu/public_html/administrator/components/com_akobook/akobook.xml) [function.copy]: failed to open stream: Permission denied in /home/engbook/domains/engbook.eu/public_html/administrator/components/com_installer/installer.class.php on line 362
    A może problem Tkwi w tym ze mam
    Wersja MySQL:: 5.0.19-standard-log
    Wersja PHP:: 5.1.4
    Czy jak jest wyłaczone safe mode to to nie ma nic do znaczenia???

    I zowu ja:
    Zmieniłem jommla na 1.8 i zainstalowałem łatke i teraz jak wchodze do komponetó to jest oki ale i tak nie mozna nic zainstalowac bo takie cos wystepuje
    Kod:
    Failed to move uploaded file to /media directory.
    Ta łatke to tylko przekopiowałem ...Czy cos jeszcze trzeba zrobic???
    Wie ktos jak to zrobic???
    POozdrawiam

    Ps.
    Chyba zmienic cms-a będzie latwiej...

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Z wersją php nie, ale mi to wygląda na jakiś błądy ze strony serwera, bo z komunikatów wynika że blokje komunikację między katalogami, niestety nic więcej poradzić nie mogę, gdyby ktoś to opisał to bym napisał w ciemno że to safe_mode ale jak piszesz że masz to pewne to osobiście brakuje mi pomysłu.
    Zakładam oczywiście że prawda do katalogów wymaganych do instalacji masz na zielono.

  6. #5

    Domyślny

    Tak wszystko jest na zielono tzn. ustawienia katalogów tak jak pisze na joml;i ustawione na 707 i reszta tzn. global itd.(przepraszam za ogólniki ale jest późna godzina następny serwis stawiam na innym systemie bo ten jest do bani...
    Myslałem że będzie dobry bo miałem juz kilka razy mambo i byłem zadowolony uważałem go za najlepszy cms do tresci ale teraz zmieniłem zdanie bo mam z nim same problemy już tak długo sie męcze zeby zrobic tą instalacje i nic.
    Pozdrawiam

    Ps.Dzięki za wszelkie wskazówki.

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Safe mode jest napewno włączone bo poprosiłem o to admina i napisał ze wyłączył
    No to wez sie zdecyduj...

    zmien wersje php na 4
    zmien wersje mysql na 4
    nie uzywaj łaty safe_joomla z wersją Joomla z polskim panelem admina

    Nie interesuja nas szczegoly twojego niezadowolenia z Joomla - jak masz ochote zmienic CMSa na inny to to zrób.

  8. #7

    Domyślny

    Oki spooko...
    powiedz mi tylko czy to jest bezpieczne czy nie będzie problemów z bazą bo mam troche tego i zaczynac od nowa to bedzie kiepsko dużo roboty.
    Czy jak admin zmieni mi to na wersje 4 to bez problemu da sie przywrócic baze postawiona na msql 5?? i będzie dzialało???

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    z php nie bedzie klopotu, mozna to na zywca przelaczyc komenda w pliku htaccess (opis na pomoc.joomla.pl)

    z baza klopot o tyle ze trzeba stara baze wyeksportowac i do nowej import (przy eksporcie wybrac metode porownywania znakow latin2_general_ci i tryb kompatybilnosci MYSQL40)

    najwygodniej jest miec tymczasowo 2 bazy - jakby cos nie wychodzilo z eksportem zeby moc kombinowac ale przy trybie zgodnosci z 40 nawet jak kodowanie pochrzanisz to jeszcze nie kanał

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •