dziwny wynik wyszukiwania w google - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: dziwny wynik wyszukiwania w google

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-04-2012
    Wpisy
    29
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie mam żadnego problemu? Świetnie. Czyli to co widzę, gdy strona otwiera się po kliknięciu tej pozycji to tylko ja widzę? hehe ok. Stronę opublikowałem, bo myślałem, że już wszystko jest w porządku, jednak nie jest, dlatego pytam co się dzieje.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Pobaw się 301kami w htaccess ; )
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-11-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    No dobra, to ja ci podpowiem. ;-) Najpierw zaloguj się za pomocą menadzera FTP do katalogu ze swoją stroną. Znajdź sobie tam pliczek o nazwie htaccess.txt, zmień uprawnienia do tego pliku - zazwyczaj prawoklik na plik i z menu kontekstowego wybierz "prawa do pliku" lub coś w tym stylu. Wyświetli się okieneczko z opcjami uprawnień, zmień je na 777, lub zaptasz wszystkie okienka. Potem zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess (kropka z przodu). Przywróć poprzednie uprawnienia do tego pliku na 644 (nie zapomnij!) Teraz zaloguj się do panelu admina Joomla swojej strony, wejdź do "konfiguracji" i tam, po prawej stronie masz trzy opcje do wyboru: proste adresy, korzystaj z mod rewrite, adresy z przyrostkiem. Możesz zaznaczyć wszystkie trzy na "tak" i ta!dam! - już masz ładne, śliczniusie, schludne adresiki. (Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę na to czy korzystasz z serwera Apache, bo to istotne dla mod rewrite.)

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-04-2012
    Wpisy
    29
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chyba zostałem niezrozumiany, Nie chodzi o wygląd linków, lecz o wygląd zawartości tych linków. Chciałbym, aby użytkownik widział tylko to, co jest zawartością kolejnych pozycji menu.

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sprawdziłam i wszystko pasuje

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-04-2012
    Wpisy
    29
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nic nie pasuje Wystarczy wpisać w google HELLO Cover Band. Pierwsza pozycja to moja strona i to co jest jakby wyświetlone pod tym (mapa strony) to rzeczy które nie mają być widoczne, np. "POLECAMY" nie ma tego w menu aktualnie i nie chcę tego pokazywać odwiedzającym. Tak samo "ARTYKUŁY" "POWITANIE" :/ To aż taki trudny problem do rozwiązania?

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    Poczytaj o Joomla, poczytaj o zasadach wyszukiwania w google, przeczytaj ten wątek od początku i będzie po problemie. W przeciwnym wypadku nie rozwiążesz tego problemu. Problem jest trywialny, tylko trzeba posiąść wiedzę, żeby zrozumieć co radzą Ci inni Użytkownicy.

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-04-2012
    Wpisy
    29
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pytanie doświadczonych ludzi to przecież też zdobywanie wiedzy - wydaje się najlepszym sposobem, bo po co popełniać błędy, które już ktoś popełnił, prawda? Wystarczy jeden konkretny post i będzie po sprawie, niestety nie mam nikogo wśród znajomych, których mógłbym popytać o to, a szukam już długo informacji o tym problemie, ale to szukanie po ciemku, bo nie wiem co w ogóle jest za to odpowiedzialne.

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    To jest konkretny post:
    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Włącz idź o krok dalej z prostymi adresami i włącz opcję z htaccess.
    Prościej już nie można. Problem w tym, że Twoje doświadczenie w tworzeniu stron internetowych nie pozwala Ci zrozumieć treści przekazywanych przez innych Użytkowników. Inni cały czas chcą Ci pomóc, tylko nie są w stanie, bo nie mając odpowiednich zasobów wiedzy nie rozumiesz Ich wypowiedzi. Dlatego najpierw czytaj źródła, które rozumiesz. Zobaczysz z czasem, że rady Użytkowników są trafne.

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-04-2012
    Wpisy
    29
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jerry lee Zobacz wiadomość
    No dobra, to ja ci podpowiem. ;-) Najpierw zaloguj się za pomocą menadzera FTP do katalogu ze swoją stroną. Znajdź sobie tam pliczek o nazwie htaccess.txt, zmień uprawnienia do tego pliku - zazwyczaj prawoklik na plik i z menu kontekstowego wybierz "prawa do pliku" lub coś w tym stylu. Wyświetli się okieneczko z opcjami uprawnień, zmień je na 777, lub zaptasz wszystkie okienka. Potem zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess (kropka z przodu). Przywróć poprzednie uprawnienia do tego pliku na 644 (nie zapomnij!) Teraz zaloguj się do panelu admina Joomla swojej strony, wejdź do "konfiguracji" i tam, po prawej stronie masz trzy opcje do wyboru: proste adresy, korzystaj z mod rewrite, adresy z przyrostkiem. Możesz zaznaczyć wszystkie trzy na "tak" i ta!dam! - już masz ładne, śliczniusie, schludne adresiki. (Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę na to czy korzystasz z serwera Apache, bo to istotne dla mod rewrite.)
    Zrobiłem tak jak kolega polecił, z htaccess nie było problemu, ale po zaznaczeniu korzystaj z mod_rewrite i adresy z przyrostkiem strony z menu przestały działać. Nie mogę znaleźć opcji "idć o krok dalej z prostymi adresami i opcję htaccess:/ Przepraszam za moje laickie pytania, ale stawiam pierwsze kroki w tej zabawie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Gdy wynik wyszukiwania 0 jak zrobić..
    przez Piotr__ na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-12-2010, 18:41
  2. google i wynik wyszxukiwania
    przez tomsson na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-02-2010, 15:33
  3. Wynik wyszukiwania w Google
    przez stanislawl na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-10-2008, 16:28
  4. Wynik wyszukiwania w google
    przez mery_master na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-09-2008, 20:28
  5. Ulepszenie wyszukiwania w Google
    przez hecz na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-10-2005, 18:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •