błąd logowania po migracji do joomla 2.5
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: błąd logowania po migracji do joomla 2.5

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny błąd logowania po migracji do joomla 2.5

    Witam.

    Miałem dotychczas joomla 1.5 ale postanowiłem ją zaktualizować, więc robiąc wszystko po kolei się udało, poza jednym faktem, że gdy kliknę aby się zalogować to stare login i hasło do administratora nie działają... z tego co zauważyłem to sam link do logowania jest inny, 'rozszerzony' o frazę 'jupgrade' i wygląda tak:
    http://makrohurt.pl/jupgrade/administrator/index.php
    ale to jednak inny adres. Jak ja mam się teraz zalogować? Nic nie było mowy że stare dane logowania przestaną chodzić...

    Proszę o jakąś pomoc tych którzy przez to przeszli... Być może czegoś nie doczytałem

    ---------- Post dodany o 11:31 ---------- Poprzedni post był o 10:46 ----------

    jakby mógł ktoś chociaż podać mi link do podobnego problemu, bo coś nie mogę znaleźć.

    ---------- Post dodany o 11:34 ---------- Poprzedni post był o 11:31 ----------

    no teraz to wogóle wyskakuje taki błąd, zobaczcie:
    makrohurt.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ayano Zobacz wiadomość
    więc robiąc wszystko po kolei się udało, poza jednym faktem, że gdy kliknę aby się zalogować to stare login i hasło do administratora nie działają
    Założe się, że nie zajrzałeś na FTP po migracji, bo wtedy nie dziwiłby Cię fakt "zmiany adresu". Po migracji nowy Joomla 2.5.x jest w katalogu jupgrade. Trzeba tam wejść, poprawić co nieco w configuration.php i... przekierować domenę na ten katalog.
    Cytat Wysłane przez ayano Zobacz wiadomość
    no teraz to wogóle wyskakuje taki błąd, zobaczcie:
    Po co dłubiesz w bazie? Mam nadzieję, że masz wykonaną kopię sprzed swojej ingerencji.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny

    nie dłubałem w bazie, ściągnąłem komponent easy database czy coś... eh da się to jakoś przywrócić jeśli na serwerze ftp mam kopie strony w postaci nazwastrony.tar ?
    co do poprawiania w configuration.php to nigdzie instrukcji do tego nie widziałem... jakiś link?

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ayano Zobacz wiadomość
    ściągnąłem komponent easy database czy coś...
    i... skutek jest widoczny

    Cytat Wysłane przez ayano Zobacz wiadomość
    na serwerze ftp mam kopie strony w postaci nazwastrony.tar
    Rozumiem, że jest to kompletna kopia konta hostingowego, wykonana w panelu administracyjnym na serwerze? DirectAdmin takie kopie robi. Jeśli nie jest zbyt pomarszczona ze starości, to ją przywróć. Na przyszłość jednak wykonuj kopie komponentem Akeeba Backup.

    Cytat Wysłane przez ayano Zobacz wiadomość
    co do poprawiania w configuration.php to nigdzie instrukcji do tego nie widziałem...
    Forum trzeba czytać, szukajki używać. Musisz poprawić ścieżki w pliku konfiguracyjnym, uzupełnić live_site. Dotyczy to nowej instalacji J 2.5 w katalogu jupgrade.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    37
    Punkty
    2

    Domyślny

    problem w tym że ja nigdzie nie widzę takiej opcji aby przywrócić tą kopie domeny... konto jest na nazwa.pl
    Wchodzę do ActiveAdmin i nic takiego niestety nie widzę :/ może nie widzę i jestem ślepy, ale na FTPie na bank mam takie coś jak kopia_www_nazwastrony.tar
    I niestety nie wiem co z tym zrobić a jakoś doświadczeń z kopiami zapasowymi nie miałem (nie było takiej potrzeby).

    ---------- Post dodany 19-04-2012 o 07:53 ---------- Poprzedni post był 18-04-2012 o 16:13 ----------

    jedynie co udało mi się znaleźć na temat tego jak po migracji 'uruchomić' joomla 2.5 to zdanie:
    Dalej na wszelki wypadek tworzymy w katalogu głównym folder o nazwie np.joomla15 i przenosimy tam wszystkie plik naszej Joomla 1.5 oprócz folderu jupgrade.Z niego zaś przenosimy wszystkie pliki do katalogu głównego na miejsce poprzedniej wersji Joomla i usuwamy folder jupgrade.
    Chciałbym wiedzieć czy ten sposób zadziała? Zanim znowu coś zepsuje i to na dobre...

    ---------- Post dodany o 10:34 ---------- Poprzedni post był o 07:53 ----------

    może ktoś pomoc? W sensie rzucić chociaż danym linkiem który by pokazywał już dokładnie co po migracji zrobić z tymi plikami configuration.php aby działała mi Joomla 2.5 bo nigdzie nie mogę tego znaleść

    ---------- Post dodany 20-04-2012 o 10:17 ---------- Poprzedni post był 19-04-2012 o 10:34 ----------

    takie pytanko mam bo w sumie wszystko już działa prócz jednej rzeczy... podmieniłem pliki z katalogu jupgrade na te w joomla i działa tylko że gdy wchodzę w administratora i się loguje mam taki oto błąd:
    Załącznik 5370
    A przecież podmieniłem wszystko i jako tako błędów nie ma więc czemu teraz wywala?
    Proszę bardzo o pomoc

Podobne tematy

  1. Joomla po migracji z mambo - bialy ekran po wyczyszczeniu cache serwera
    przez 4example na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-03-2012, 18:38
  2. Błąd po migracji : co to oznacza?
    przez Paulena na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-03-2011, 13:17
  3. ...includes/router.php on line 311 - błąd po migracji
    przez adams14 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-11-2010, 18:11
  4. Po instalacji XAMPPa 1.7.3 i Joomla 1.5.19 błąd logowania do joomla
    przez MEDaKOM na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-10-2010, 16:12
  5. Po migracji biała strona w PA oraz błąd w lini 16657
    przez Tom:-) na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-06-2010, 18:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •