Pominięcie prawej kolumny na wybranych podstronach za pomocą php w szablonie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Pominięcie prawej kolumny na wybranych podstronach za pomocą php w szablonie

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny Pominięcie prawej kolumny na wybranych podstronach za pomocą php w szablonie

    Chciałbym pominąć wyświetlanie prawej kolumny na wybranych podstronach mając zaznaczone w panelu administracyjnym wyświetlanie na wszystkich. Kilka tygodni temu widzialem na forum rozwiązanie tej zagadki, ale nie mogę znaleść. Pamiętam tylko, że cały myk polega na wstawieniu do szablonu linijki kodu php w miejscu gdzie zaczyna sie prawa kolumna, ale jak to dokładnie było, niestety nie pamiętam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    zalozenia:
    1) w prawej kolumnie laduja sie pozycje modulow: right, user2, user3
    2) kolumna znika jezeli wszystkie te pozycje beda puste
    3) ustawiasz modulom w ich parametrach kiedy maja sie wyswietlac a kiedy nie

    wstawka w kodzie
    Kod HTML:
    <?php if ( mosCountModules( 'right' ) + mosCountModules( 'user1' ) + mosCountModules( 'user2' ) != 0)  { ?>
    kod prawej kolumny
    <?php }?>
    oczywiscie moze to byc rownie dobrze dla samego "right", wtedy mozna skrocic rownanie
    kod podalem taki jaki wchodzi w HTML czyli poza istniejacymi tam znacznikami <?php ?>

    gaszenie kolumny inaczej niz w wypadku modulow (ustawienia im ze maja sie dla danej pozycji menu nie pokazywac) jest juz klopotliwe, bo trzebaby zdecydowac kiedy maja sie pokazywac a kiedy nie czyli wywlekac z kodu nazwe sekcji lub numer artykulu (ale i tak jest to opisane na forum gdzies )

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pamiętam ze w tamtym sposobie wystarczyło podać gdzie ma nie wyświetlać, choć ta metoda co napisałeś nie jest zła, bo stosuje ją do pojedynczych bloków, ale w tym momencie i tak wracam do punktu wyjścia.

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    w parametrach modulu ustawiasz sobie kiedy sie wyswietla a kiedy nie a kod ktory podalem to dodatkowe dostosowanie grafiki , bo pod "kod prawej klumny" mozesz miec cala komorke tabeli, diva, czy wieksza ilosc kodu. To co podalem mozna stosowac do ukrywania tresci, poszerzania glownej kolumny, ladowania roznych rodzajow ramek w zaleznosci od tego czy bedzie samotny jeden modul, czy dwa czy trzy - w dowolnym miejscu i dla dowolnej ilosci "blokow".

    Sprecyzuj o co dokladnie chodzi to sie cos skleci.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    A więc precyzuje: mam zintegrowaną Joomle z galerią Coppermine i forum SMF. Układ strony jest 3-kolumnowy, czyli lewa strona na moduły które są zawsze, centralna kolumna na treść, oraz prawa kolumna z modułami która ma być wyświetlana po za wyjątkiem forum i galerii. I teraz chodzi mi o taki skrypt, który by rozpoznał że aktualnie jest włączona galeria lub forum i wtedy nie wyświetlał by komórki tabeli prawej kolumny. Takie rozwiązanie jest dla mnie (innym też zapewne by się przydało) wygodne dlatego, że posiadam dużo modułów i jeszcze mam zamiar dokładać. Ustawiać każdy moduł z osobna gdzie ma byc wyświetlany jest uciążliwe, a tak to byłaby pomijana cała kolumna, a w panelu ustawił bym na wyświetlanie we wszystkich podstronach.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •