Dodatkowy moduł
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Dodatkowy moduł

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Dodatkowy moduł

    WIATM !

    Mam templatkę flexi_orange_simple_i ale ona ma tylko moduły left user1 user2 i right. Czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak nad modułami user1 i user 2 umieścić moduł banner ?? Będę wdzięczny. Od 2 dni się z tym męczę i lipa.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    http://www.joomla.pl/pomoc/content/section/5/30/
    poczytaj o szablonach w Joomla a tak na szybko to musisz zaladowac pozycje w templaku (poszukaj i skopiuj <?php mosloadmodule .... ?> z nowa nazwa pozycji modulu -> banner) potem w panelu admina Witryna/szaty graficzne/pozycje modulow tam bedzie duza dwukolumnowa tabela -> dopisz na koncu "banner") i juz

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kicha. Jak tak robie to mi się strona rozjeżdża buuuu ((

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    bo to nie tak hop, nie zamierzam sie tu nadymac ale zdajesz sobie chyba sam sprawe ze trzaby conieco HTML i CSS potrenowac na stronach statycznych zanim sie wezmiesz za szablony do CMSa, moze to nie najlepsze pocieszenie ale im wiecej samemu sie nauczysz tym wieksza potem frajda jak zacznie dzialac

    gotowca Ci nie podam bo:
    - nie chce mi sie grzebac w szablonie ktorego nie znam
    - taki nawyk zeby ludzi mobilizowac a nie podawac na tacy
    - to rozwiazanie indywidualne dla Ciebie i nikomu innemu sie raczej nie przyda

    Zeby nie bylo ze zaś Rybik niedobry to powiem tak, dodawanie modulow nie rozni sie niczym od wstawiania czerwonego prostokąta. I taka metoda zaczynalem jakiekolwiek zabawy z szablonami. Jezeli nie umiesz wstawic czerwonego prostokata - nie bierz sie za szablony gaficzne. Jezeli chcesz zaczac to przejrzyj sobie strukture szablonu, testowo dodaj tabelom atrybut <table border="1" pozostale atrybuty> zeby obejrzec na stronie jak toto jest poukladane. Moze sie okazac ze trzeba dodac caly rzad tabeli, a moze tylko kolumne, a moze diva. Potem tylko
    Kod HTML:
     <div style="border: 1px slid red">test</div>
    i patrzysz gdzie ten prostokat wyladowal i jakie ma wymiary, w stylu mu dopisz tlo, format czcionki, wymiary i jak juz ten prostokat bedzie tam gdzie chcesz i nic sie nie rozjezdza to wrzuc do srodka kod ladowania pozycji modulu.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-03-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Słuchaj dziękuję za info masz GG mam jeszcze tylko parę pytań i jak cos wyjdzie to masz piwo u mnie :d

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    mam gg poszukaj

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    niewiem gdzie t onapisać to napisze tutaj..
    chciałym otrzymać taki efekt: w momencie kliknięcia w dany link w menu np galeria to poza otwarciem w mainbody treści w innym okienku wyświetlała się przezemnie stworzona grafika z napisem galeria, następnie jeśli klikne w inny link np start to pojawi się w tym samym oknie (nie gdzie główna tresc tylko w tym drugim) grafika z napisem start...
    i teraz pytanie czy musze znaleść lub napisać do tego jakiś specjalny moduł czy da się to zrobic w jakiś inny sposów?? jesli jest jakiś moduł do tego to odrazu spytam się gdzie tego szukać albo pod jaką nazwa itp..
    z góry dzięki..

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    okienko z grafiką musi miec znane ID, np
    Kod HTML:
    <div id="navigator"></div>
    z jakims poczatkowym tlem a link postaci
    Kod HTML:
    <a href="adres bez zmian" onclick="document.getElementById('navigator').background='url(images/grafika.png) no-repeat top left'">
    Przeróbek można dokonać w mod_mainmenu używając jako grafiki ikon z menu albo wstawiajac za nazwe pliku.png tekst linka, jego numer na liście itp.
    Można też dodatkowo użyć metody onmouseover i onmouseout, można podpiąć tam większy JS. Gdzie co dokladnie wpisac ? do tego musisz juz dojść sam, programiści zbankrutują jak będziemy gotowce podawać, a sprawa nie jest trudna.
    Jezeli grafika ma byc nie dla menu tylko dla linkow w tekscie to juz troche zabawy bedzie, takie artykuly trzeba na sam koniec po wpisaniu edytowac bez edytora wysiwyg i na saaamym koncu dokleic JS bo inaczej edytor moze go zeżreć. Oczywiście należy wtedy zapomnieć o automatyzacji grafik.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-01-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie, nie troszke mnie źle zrozumiałeś.. hm
    jest menu z linkami nie?? i klikam na galeria i teraz galeria otwiera się w oknie mainbody a obok menu mam inne okienko i tam się wtedy ma pojawić grafika z napisem galeria.. mniej więcej o to mi chodzi..
    link do grafiki o co mi chodzi tyle że na nim jest grafika 'o nas'
    http://rapidshare.com/files/19982090/olej-stronka10.jpg do ściągniećia

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    ja wiem o co chodzi
    prosciej mozesz to uzyskac (tyle ze bez efektu najechania mysza a po wejsciu) ladujac wlasne moduly w zaleznosci od linka menu, np na jakiejstam pozycji user7 ladowac modul z grafika tylko dla linka galeria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •