projektant pozycji menu błąd JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: projektant pozycji menu błąd JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-04-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny projektant pozycji menu błąd JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:

    kiedy usiłuję wstawić nową pozycje główną w menu pojawia mi się ten błąd, w związku z czym póżniej na stronie (gdzie nowe menu zostaje dodane) pojawia się błąd 404. Rzecz ma miejsce tylko w wypadku pozycji głównej menu. Joomle mam zainstalowana od kilku dni, instalacja przebiegła bez problemu, nie zmienialam kompletnie nic w konfiguracji globalnej, nie instalowalam zadnych rozszerzen. Korzystam z joomla 2.5.4 i serwera home.pl - nie jest to problem "od nich" - kontaktowałam się w tej sprawie z ich obsługą klienta.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez romagnola Zobacz wiadomość
    Korzystam z joomla 2.5.4 i serwera home.pl - nie jest to problem "od nich" - kontaktowałam się w tej sprawie z ich obsługą klienta.
    a tego to akurat nie był bym taki pewien.
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 26-04-2012 23:30

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-04-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    wiem, ze z home.pl i joomla jest mase problemow jednak mam nadzieje ze w tym wypadku (wykonalam wszystkie czynnosci, ktore mialy rozwiazac problem jezeli lezalby po ich stronie) tak nie jest skoro oni po ponad godzinnej rozmowie tak stwierdzili. Moze ktos mial podobny problem?

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Sposób instalacji Joomla!?

    "Automatyczna" (klik u nich w PA hostingu) czy "ręczna" poprzez wgranie plików na serwer i samodzielne przejście procesu?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    W ogóle raczyłaś przeszukać forum??? Zobacz tutaj i rozglądnij się za lepszym i tańszym hostingiem. Bo w home na pewno przepłacasz za tą "jakość".

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    26-04-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomaszek83 Zobacz wiadomość
    W ogóle raczyłaś przeszukać forum??? Zobacz tutaj i rozglądnij się za lepszym i tańszym hostingiem. Bo w home na pewno przepłacasz za tą "jakość".
    czytałam wcześniej, nie pomogło

    Cytat Wysłane przez palyga007 Zobacz wiadomość
    Sposób instalacji Joomla!?
    instalacja ręczna

    ---------- Post dodany o 21:37 ---------- Poprzedni post był o 21:34 ----------

    nawiązując do wczesniej przytoczonego linka - joomla zrejestrowana jest w podkatalogu na serwerze tj na serwerze stoja dwie strony, do zarzadzania tylko jadna z nich uzywam joomla wobec czego zainstalowana jest w katalogu odnoszacym sie do niej

  8. #7
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    @romagnola

    Możesz mi podesłać na PW dostęp do Panelu administracyjnego z uprawnieniami SU?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    26-04-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    @ palyga007

    wyslane, z gory dzieki ;)

  10. #9
    Nowicjusz piollo awatar
    Dołączył
    25-11-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    29
    Punkty
    16

    Domyślny Joomla! 2.5.x na serwerze home.pl - modyfikacja ręczna pliku path.php

    Jeżeli mogę komuś pomóc z konfiguracją Joomla! 2.5.x na serwerze home.pl, to u mnie rozwiązały problem pojawiania się komunikatu JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: na przykład po instalacji niektórych komponentów (co ciekawe instalacjach prawidłowych, wszystko działało chyba jak należy, tylko ten komunikat się zawsze wyświetlał w panelu admina po kolejnych instalacjach) następujące czynności:
    /Joomla w podkatalogu na serwerze home.pl; przekierowanie domeny lub subdomeny na podkatalog/

    1. plik /configuration.php
    Kod:
    public $live_site = 'http://twoja-domena-lub-subdomena-kropka-itd/';
    za nazwą domeny znak slash "/" (zanim wprowadzimy zmiany w tym pliku, należy zmienić jego CHMOD na '666', a po zapisaniu zmian, znowu za pomocą jakiegoś klienta FTP zmieniamy jego właściwości CHMOD spowrotem na '555')

    2. plik /libraries/joomla/filesystem/path.php
    okolice wiersza nr 180 oryginalnie jest:
    Kod:
    $path = JPath::clean($path);
    if ((JPATH_ROOT != '') && strpos($path, JPath::clean(JPATH_ROOT)) !== 0)
    {
    // Don't translate
    a dla home.pl okolice wiersza 180 wyglądają tak:
    Kod:
    $path = JPath::clean($path);
    if ((JPATH_ROOT != '') && strpos($path, JPath::clean("/")) !== 0)
    {
    // Don't translate
    ...no i jeszcze jedna zmiana w pliku path.php, nieco niżej, w okolicach wiersza 206, oryginalnie jest:
    Kod:
    if (empty($path))
    {
    $path = JPATH_ROOT;
    }
    zamieniamy na:
    Kod:
    if (empty($path))
    {
    $path = '/';
    }
    To rozwiązuje większość problemów, ale nie ma gwarancji, że wszystkie. Miałem kiedyś też problemy z prawidłowym działaniem komponentów w Joomla! 1.5.x na serwerach NetArt (nazwa.pl), zatem nie tylko home.pl ma swoje ułomności... ;)

    PS. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych w poszukiwaniach rozwiązań joomla @ home.pl ;P (ja mam już trochę dosyć - za każdym razem coś!)

    PPS. Z innej beczki: jeżeli macie włączone "proste adresy" i macie problem z podglądem rozmieszczenia modułów w wybranym szablonie, to pomaga trochę po wyświetleniu się błędu #404 usunięcie z wywołanego adresu usunąć 'index.php', np.
    zamiast:
    domena/index.php?tp=1&template=beez_20
    wywołać adres:
    domena/?tp=1&template=beez_20
    Ostanio edytowane przez piollo : 24-09-2012 04:49 Powód: Usunąłem znacznik [/CODE], który mi się zawieruszył w tekście

Podobne tematy

  1. JFolder: :folder: Ścieżka nie jest folderem.
    przez Focus na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post/autor: 25-06-2012, 19:15
  2. Problem ze ścieżką powrotu - jest za krótka
    przez snowjedrzej na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-06-2012, 16:14
  3. JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:
    przez piotrpiotrowicz na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-03-2012, 21:59
  4. ppgallery - JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
    przez jacek1 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-12-2010, 22:50
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-09-2009, 15:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •