gantry - jak wstawić obrazek jako tło strony - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: gantry - jak wstawić obrazek jako tło strony

  1. #11
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Może to Ci pomoże... (czarne tło to moja sprawka)







    c'est la żizń...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kedarby Zobacz wiadomość
    dodaełem i nic to nie dało
    (...)
    Czy przygotowałeś wcześniej odpowiedni plik graficzny tła i wgrałeś go do katalogu images swojego szablonu? Wykorzystałem jedyny odpowiedni rozmiarem plik graficzny, jaki zauważyłem na Twojej stronie - dscf0002.jpg, dodałem tą linię kodu do pliku templates/rt_gantry/css/template.css:
    Kod:
    body {background: url(http://test.rzeczyca.pl/images/dscf0002.jpg) repeat-x !important;}
    Efekt był następujący:
    tlo1.jpg
    Pozostaje jeszcze kwestia zmian w przeźroczystości, które musiałeś sam pozmieniać, bo w oryginale moja modyfikacja powoduje wypełnienie obrazkiem samego tła (boków) strony.

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-09-2007
    Wpisy
    98
    Punkty
    11

    Domyślny

    Wielkie dzięki!
    ps. pisałem ścieżkę ../images zamiast całego adresu

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Ej... Czasami trudno jest czytać w myślach. Zobacz co zrobiłeś - pobrałeśs bibliotekę Gantry z bazowym szablonem ale nie czytałeś dokumentacji do biblioteki prawda?
    A tam jest napisane jak budować szablon w oparciu o gantry. Gantry to nie szablon jakchesz darmowy szablon oparty o gantry do zobacz np: Quasar, cloudbase. Bo gantry to szkielet który uzbrajasz w css, i uzywajac tej biblioteki musisz dokonac pewnych wpisów i zmian

    Bo to jest szkielet który uzbrajasz we własne zapisy w stylach. Ale na samym początku tworząc plik template.css i dodając do niego wpisy nic nie zyskasz mimo tego, że intuicja podpowiada ze tak powinno być.
    Zobacz co pokazuje ci FB - odsyła wszystko do plików stylii w bibliotece:
    http://test.rzeczyca.pl/libraries/gantry/css/gantry.css więc idąc na łatwiznę zmieniaj wszystko w tym pliku - ale tego nie zaleca Rocketheme
    Bo tak nie powinno być!!! po to tworzysz własne pliki w katalogu template/css/cos_tam.css

    Nie che mi sie opisywać tego bo ...
    popatrz tutaj
    http://www.rockettheme.com/forum/ind...rb_v=viewtopic

    masz na tacy dla ciebie i potomych co lubią gantry i rockettheme - ja bardzo ich lubię

    pz

    ---------- Post dodany o 00:38 ---------- Poprzedni post był o 00:18 ----------

    Podobnie działa biblioteka Ja T3 Framework Joomlart - też dostajesz szkielet i go uzupełniasz.

    Myślę że łatwiej ci będzie działać patrzac na twoją stronę uzywając już wypełnionej biblioteki jak

    http://www.shape5.com/joomla/framewo...framework.html

    http://demo.smartaddons.com/template.../yt-framework/

    ale jak sie upierasz na gantry

    tutaj masz mój szablon z tłem "zafixowanym" jak chcesz

    http://www.joomla24.com/index.php?se...view_photo.php

    bierz i zmieniaj ku chwale euro i piłki, za naszą reprezentację może nie będzie tak źle? kude mam bilet na półfinał może tam nas zobaczę ))))

    Juz późno
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2013
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    Gantry z bazowym szablonem
    Czy możesz wskazać różnice między bazowym szablonem Gantry, a szablonami darmowymi bazującymi na Gantry? Te drugie mają jakieś funkcje w panelu administratora, których nie ma szablon bazowy? Zacząłem zabawę (to właściwe słowo) z bazowym szablonem Gantry, wcześniej pojeździłem na Quaserze i oprócz trochę innego wyglądu, który jest kwestią gustu nie widziałem żadnych istotnych różnic.

  7. #16
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez julek Zobacz wiadomość
    Czy możesz wskazać różnice między bazowym szablonem Gantry, a szablonami darmowymi bazującymi na Gantry?
    Różnią się tylko wyglądem frontu. Funkcje w PA mają takie same. Darmowy szablon bazujący na Gantry to nic innegego jak czysty Framework Gantry plus modyfikacje css/html nadające mu inny wygląd. Ot tyle

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    He pytanie źle zadane - Gantry to nie szablon to framework,
    Jeśli tak postwaisz pytanie to odpowiem ci że niczym - wszystkie szablony budowane są przez Rocketheme na bazie gantry.
    Ale tobie chodzi o to czy zpanelu administracyjnego można modyfikowac szablon - i to jest zasadnicza róznica - tam są dużo większe możliwości np zmiana tła modułów, jest klika prestyli zdefiniowanych, jakieś dodatki jak zmiana tła góry, koloru linków i tp ale to dotyczy zakładki style.
    Pozostałe zakładki, jak Layouts i tak dalej bez zmian, inni developerzy wprowadzają modyfikacje zaplecza, ale też głównie w stylach. Istotny jednak jest silnik.

    Przy okazji muszę nadmienić że na forum RT i pochodnych jest straszne narzekanie na lessy które sa stosowane od wersji 4. Niestety nie ma powrotu do css przynajmniej oficjalnie. To zniechęca wielu do Gantry w sumie dobrze
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  9. #18
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Co do less'ów to pojęcie względne. Mi one akurat przypadły do gustu.

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    09-02-2010
    Wpisy
    108
    Punkty
    19

    Domyślny

    Problem jaki jest sygnalizowany to trudność z uzyciem Firebuga - wcześniej miałeś wyraźne wskazanie gdzie i w jakim pliku zmodyfikować zapis, teraz cóż, masz lokalizację mastera ale to plik tymczasowy, natomiast jak budujesz szablon od podstaw to i znasz lokalizację co za co odpowiada w to fakt jest łatwiej ale trzeba trochę wysiłku aby poznac strukturę oraz nowe metody pisania.
    A kiedy nadejdzie czas ze zaszyje sie w lesie i wszystko załatwie on-line? I do zkorkowanego, zatrutego spalinami miasta przybede po........

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2013
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kacper1972 Zobacz wiadomość
    dużo większe możliwości np zmiana tła modułów
    A możesz wskazać konkretny darmowy szablon, który ma możliwość też regulacji przezroczystości modułów? Zależy mi by strona miała regulowaną przezroczystość modułów i zdjęcie lub slider (fullscreen) w tle. Efekt trochę przypominający szatę windows 7, gdzie elementy (okna) aktywne przykrywają nieaktywne, ale nie zasłaniają ich w 100%.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jak wstawić plik header zapisany jako gif
    przez rockrobin na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 23:18
  2. Obrazek z tła jako link do strony głównej
    przez feronek na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 06-06-2007, 18:05
  3. Czy można wstawić jako tło grafikę?
    przez bendi na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-04-2006, 18:19
  4. jak wstawić zdjęcie jako moduł
    przez fid na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 28-03-2006, 12:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •